Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz Joshi #3642 üzenetére

    HUfantom: amit te linkeltél az nem nyák hanem egy komplett vga, a nyák az valahogy így néz ki és engem pont ez érdekelne.

    Igen azért linkeltem, hogy amik olyan hűtéssel rendelkeznek azok 99%-ban referencianyákosak. Olcsóbbak is mint ahogy többen megerősítették...

    nem ref kártyám mégis mi a lehet a különbség egy ref nyákos kártyához képest?
    Általában a nyákokon be szokták jelölni hogy miért ref-nyákos vagy nem. Általában a nem ref nyákon máshol vannak a csavarok helyei is.

    Nézd meg a két kártya nyákját
    Ez a te kártyád
    Ez pedig egy referencia kártya

    Láthatod, hogy máshol vannak a vrm chippek a te kártyádon még egy sor kondi is elválasztja őket a memóriáktól.

    Ezt azért kérdezem mert mondjuk ha a GPU+MEM-et tudnám hűteni egy full cover blokkal egy kis átalakítással akkor én vennék ilyen blokkot mondjuk 10k környékén akár használtan is.
    Ez azért nem fog menni mert a referenciára marják a CNC géppel a réz hűtőpanelt. Ha egy nem referenciára akarod rátenni akkor nem fog illeszkedni. Ha lefűrészeled akkor meg kifolyik belőle a folyadék. Nem fog menni.
    Max csak GPU-t hűtő blokk meg sünikék esetleg valakivel marsz alá egy lemezt ami a memóriákat is hűti.

    Csak hogy lásd értem mit akartál.....
    Van egy ilyen blokkom ami 8800ra megy rá két darabból áll. Külön fekete részt kell hozzácsavarozni, hogy a VRMet is hűtse.
    De az mostani kártyák blokkjai nem ilyenek a VRM hűtés fölött is folyik a víz így azt nem tudom leszedni róla.

    Baltoafarkas
    Vásárlás előtt mindig ellenőrizni, mert könnyű befürödni.

    [ Szerkesztve ]

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák