Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Játékos #1162 üzenetére

    minimum 16


    Nálam 20 darab Cape Cora + 500 mm-es XSPC passzív tartály radivá alakítva 10-es dT-t tud...Szal 10 fokkal magasabb a vízhő mint a szobahő...Ez elég jó mondjuk ha megnézed egy dual radi mit tud...

    Ez van hűtve:

    4*'giga Flexxx XLC memo 800Mhz Cl4
    3,2 gigás Q6600 1,315 Volton
    150-es Raptor
    eészaki és déli híd
    CPU foglalat körüli FET-ek...



    [Szerkesztve]

  • Petyb00

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretném a segítségeteket kérni.
    A következő rendszert nem tudom, hogyan kössem be.
    8800GTX, 3800+x2@ 5000+ (1,5v)

    Volna
    2db dual radim később pedig két cape-cora 1024.
    CPU blokk
    chipset blokk
    Silentstar Dual Boxxx HDD
    VGA blokk
    XSPC Passive Aluminium Reservoir 500 mm (tartály)

    Így van most: chipset, VGA, CPU, Radi1, Radi2
    Erre még pluszba nem mertem rárakni a HDD-t
    A kiegyenlítő tartály más okból nincs bekötve a rendszerbe.

    Milyen sorrendben kössem be.

    Egy ilyen gépnél milyen hőfokok nevezhetők normálisnak?
    Chipset, CPU, GPU, VGA?

    Köszönöm a segítségeteket,
    P.

  • Petyb00

    aktív tag

    Segítség

    A következő volna a kérdésem, ehhez a rendszerhez milyen csövet lenne érdemes használni, az íveket preferálom nem a derékszögeket. A szivattyú elég lesz, vagy nagyobb kellene?

    Van értelme High-flow-ra cserélni a csonkokat?
    Vagy ha vastagabb csöveket akarok az ívek miatt akkor elkerülhetetlen?
    Mindenféle tanács érdekelne.

    Ezek vannak most: (nincs meg minden ,de ez lesz összerakva)
    Alphacool NexXxos HP Pro - CPU blokk
    Enzotech snbw-SLI - MB
    Innovatek Cool-Matic G80 GTX/ULTRA/GTS - VGA
    Silentstar Dual Boxxx
    RAM Freezer 4 inkl. 4 RAM Module

    XSPC Passive Aluminium Reservoir 500 mm
    HPPS Plus - 12V Pumpe
    2xCape Cora Pro 1042 Konvekt Ultra

    Köszi,
    Péter

  • ABnormal

    őstag

    köszönöm a szilikoncsővel kapcsolatos válaszokat,most más a bajom:
    az új alaplapomra kellen egy blokk a NB-t hűteni,de a chip mellett van egy 64MB-os sideport memoria is,azt is kellene,hogy hűtse a blokk itt egy kép róla, pirossal a hűtendő terület,sárgával a lefogatás helye van jelölve...szerintetek milyen blokk legyen? tuti,hogy egyedi blokkot kell gyártani hozzá...

    szerk: ja,milyen blokk legyen az új procimon? 5000+ BE...XSPC Delta Universal jó lenne?

    [ Szerkesztve ]

  • Szeptember

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy komplett rendszert kiépíteni,
    kb 120e Ft lenne rá a keret,
    Egy csöndes táp maradna az egyetlen aktív elem /Seasonic s12-500/.
    Úgy gondolom, hogy a táp által keltett légáramlat lehetővé tenné az alaplapi chipkészlet, és ramok pusztán bordával történő hűtését.
    Tuningolni nem akarok, csak csendet.
    Tehát a proci, a videokártya, és a vinyók, lennének vízzel hűtve.
    - Asus s775 P5E3 DELUXE
    - Core2 Duo 3GHz (E8400)
    - DDR3: Corsair 2x1GB 1333MHZ
    - Galaxy 8800GT 512mb
    - 2db WD winchester: egy 1TB-os és egy 400GB-os

    A következő konfigot néztem ki:
    - radiátor: MO-RA 2
    - pumpa: Laing D5
    - tartály: XSPC Passive Reservoir 500mm
    - proci: D-TEK Fuzion
    /de erősen gondolkodom, hogy inkább XSPC Delta V2 legyen/
    - video: EK-FC8800 GTS (G92)
    - HDD: Silentstar Dual Boxxx

    Mivel ez lesz az első vízhűtéses rendszerem, ezért fontos szempontnak érzem a különböző komponensek kiválasztásakor, hogy könnyen lehessen dolgozni velünk, lehetőleg minél egyszerűbb kockázatmentesebb legyen a felszerelésük.

    Előre is köszönök minden segítséget, észrevételt!

    [ Szerkesztve ]

  • tinda

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is nagyon köszönöm a Hozzáértők segítségét! Így most már még több kérdésem volna, de csak azért, mert ha eltolom, nagyon drága akváriumom lenne. Az ismétlés kedvéért config:
    Asus Rampage Extreme, QX9650, 4870 X2

    A célom a 30 fokos rendszer elérése lenne (bekapcsolt, terhelt állapotban is).

    Tehát pumpának kinéztem a Laing D5 Vario-t, ha nem jó, akkor várom az ötleteket!
    NB SB MOSFET: MIPS MCH 1421 vagy EK vagy EnzoTech ha van nekik erre az alaplapra való.
    CPU: D-Tek FuZion v2 vagy EnzoTech Sapphire vagy Swiftech Apogee GTZ
    Tartály: ajánlottátok az EK-Multioption-RES-150-et én viszont néztem az XSPC Passive Reservoir 500 Exterm-et.
    A radiátornak nem kell, hogy a gépbe elférjen, mert nem mozgatom soha, nem kell mobilnak lennie. Szeretném ha nem lenne nagy hangja, jól nézzen ki, bár el tudom rakni szem elől. Én a MO-RA 2-re gondoltam, jó-e vagy van ennél jobb és ha amit én néztem, az a jó, akkor elég-e belőle egy vagy sorba kellene kötni kettőt???
    Nem szeretnék autóradiátort vagy hasonlót.
    Csövezés: Tygoon-nál maradok, amit ajánlottatok, a 9,5/14,5 mm, nem -e jobb, ha ennél nagyobb a pumpához pl: 11,1/15,9 mm vagy 12,7/19,1 mm??? Ez felvet nálam még egy kérdést: ha nagyobb a cső keretszmetszet a VGA, CPU... stb-nél, ahol gondolom leszűkül az adott keresztmetszetre, nem okoz-e gondot a nagy nyomás miatt???
    Bekötési sorrend: VGA - alaplap, ezt kicsit kielemezhetnétek nekem, melyikkel kezdjem, hova tovább, azután CPU. Mire ekkora kört megtesz, nem melegszik-e fel a víz annyira, hogy a CPU-t már nem tudja eléggé lehűteni. Nem kellene-e esetleg két kört csinálnom valahogy (erre is ötleteket várnék)??? Arra gondoltam, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy külön CPU, külön VGA hűtés és ezek után elosztani ezeket az alaplap egyes helyeire, majd a radiátor előtt ismét össze? Vagy ez hülyeség? De ha lehet ilyet, akkor hogyan?
    Kérdéseim folytatásában az átfolyásmérő, kell-e bele, ha igen, akkor melyik típus? Azt hova érdemes bekötni a rendszerbe?
    A rendszerhez esetleg valami jó kis kijelzőt tud valaki ajánlani?
    Hővezető anyag: MX-2 vagy van jobb?
    Javaslatokat, észrevételeket, tapasztalatokat várnék, előre is köszönöm!
    Bocsi a sok kérdésért, ez lesz az első rendszerem és inkább megkérdezem. Remélem nem az lesz a következő kérdésem, hogy milyen halat vegyek hozzá?

    Üdv Mindenkinek!

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz tinda #19672 üzenetére

    "A célom a 30 fokos rendszer elérése lenne"
    >>> Felejtsed elfelé szépen... terhelt állapotban ez a hőszörny nem lesz 30°C hacsak nem egy 10°C szobában laksz illetve laknak a radik... :U

    "Tehát pumpának kinéztem a Laing D5 Vario-t, ha nem jó, akkor várom az ötleteket!"
    >>> legjobb pumpa ami kapató szvsz... max túlméretezett... de azé varió mert lehet fokozat kapcsolni :K

    "XSPC Passive Reservoir 500 Exterm-et"
    >>> minek? max dizájnnak jó... passzívban 1-2°C max drága ahozképest ami...

    "12,7/19,1 mm?"
    >>> Bilincsezni kell majd az összes csonkot ;) 9,5 belső pont elég... annál több már úgyis optikai elem, illetve úgyis leszűkül a csonkoknál blokkokban 10mm-re. Nyomás meg akkora nincs... ez nem az hidraulika...

    "Bekötési sorrend: "
    >>> teljesen mind1 mi a sorrend nincsen jelentős max 1-2°C-os hőlépcső...

    "átfolyásmérő, kell-e bele"
    >>> ha neked kell tegyél... plexi tartályba lehet aplikálni kis "propellert" vagy akármit... ha nagyon akarsz akkor max egy vizuális kijelzőt ( nem kijelzős kijelző... pörgyettyű vagy ilyenek ) oda kösd be ahol látszik ;)

    "A rendszerhez esetleg valami jó kis kijelzőt tud valaki ajánlani?"
    >>> Persze... van egy eladó Samsung 970P-m egyik legjobb kijelző 19"ban... SPVA fehér kávás... :U szal neked mit kéne kijelezni ? hm ?

    "Hővezető anyag: MX-2 vagy van jobb?"
    >>> Biztos van... NASA-nak tuti... de nekünk pórnépnek az MX2 is megfelel ;)

    "Javaslatokat, észrevételeket, tapasztalatokat várnék, előre is köszönöm!"
    >>> OLVASD A FÓRUMOT... kérdéseid 75%-ra van válasz ha használnád a keresőt... szivesen segítünk csak mindig mindenkinek mindent elmondani kicsit fárasztó... főleg újra meg újra... úgy hogy itt a kereső bal fent... :U szal használjuk legyünk szivesek...

    Delta-Laca: szájáleaszlogenemről !!! :(((

    Ghandi: figy láttál te már autót belülről ( úgyértem nem csak az utastérből ) ? milyen autóban 10mm-s egy ablakmosó folyadék cső? nekem csak 6mm-s kb de még nem mértem de kilóméterekkel kisebb mint a gépes csövezésem... sőt még a 8as nál is... :U

  • OC

    őstag

    válasz Lucif-R #20618 üzenetére

    A lehetetlenre csak annyit írnék, hogy az alábbi konfigra raktam össze passzív vizet:
    Asus P5K Pro lap
    Q6600(G0)
    8800GT 512MB
    2 x Samsung 500GB (T166)

    Passzív, tehát 0 ventis rendszer, amellyel nyáron sem voltak stabilitási problémák.

    A rendszerről készült képek a galériában, SiN nevű felhasználó alatt vannak.

    És ezen a rendszeren azért lehetne még elég sokat optimalizálni, azóta azért biztos másképp csinálnék ezt-azt. Viszont a működőképesség fontosabb volt, mint pölö az esztétikus elrendezés és a 0,1 fokok.

    Tehát szerintem nem lehetetlen, viszont nehéz és költséges, ezt aláírom.

    A Cape Cora olyan amilyen. A baj az, hogy nincs sok választási lehetőség.
    A belső hengerfalat én nem biztos, hogy bordáztam volna egyébként, inkább a külsőre, valamint az profilok összekötésére agyaltam volna ki valami okosabbat.

    Nippon: Nem. Nagyon nem.
    Feltételezve azt, hogy nálam különböző okok miatt esetleg magasabbak az árak, mint más beszerzési forrás esetében, még úgy sem sok.

    Ha valakit érdekel esetleg, már kint van az XSPC Delta V3 CPU Acetal mindkét tesztje:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • Cclone

    csendes tag

    Sziasztok!

    OC és Tody jóvoltából hamarosan boldog tulajdonosa leszek a következő rendszernek:
    Mora 2, Laing D5, XSPC Passive 500mm tartály, EK-FC4870x2-acetal, fet+sb+nb+cpu Tody blokkok
    Cél a relatív halk, minél erősebb hűtés.
    Szerintetek a radira hány db ventit lenne érdemes tenni?
    Befolyásolná a rendszer teljesítményét, ha a radit a gép fölött kb. 2 méterre helyezném el?

    Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

  • GhostWalker

    tag

    válasz Sn00PiG #27045 üzenetére

    Először strapabíró HALK designos és tuningos gépet szeretnék. :)
    Hatásfoka minnél több legyen mivel tuningos, XSPC 250mmeres vagy a legújabb 500mmereset érdemes venni?. :)

    Pasztának akkor választom amit te használsz mert mx2 nincs a boltban. :(

    Hűteni a következőket:

    ASUS M4A79T DELUXE blokknak nincs valami designosabb mint a heatkiller, ek- blokkjait is néztem az full fekete ami látszik, koolancenak meg olyan hülyén álnak a ki/be menetei :S
    AMD PH II X4 955 Enzotech Luna meg príma designos
    SAPPHIRE RADEON 4870 X2
    OCZ REAPER HPC DDR3 1333Mhz-s ramra érdemes venni vízhűzést vagy magában elég hideg?

    Csöveknek masterkleer 13/10is elegendő, vagy inkább tygon, lényeg, hogy ezek is designosak legyenek! Ennek megfelelően választanék vizet is hozzá, de az a csövektől függ...

    Köszi szépen, hogy időt szánsz rám. :R respect :B ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Erdei88

    veterán

    válasz GhostWalker #27046 üzenetére

    Nekem van 13/10 Masterkleer csövem és utálom! Nagyon puha és törékeny. 500as XSPC szerintem felesleges, 250 is elég

  • GhostWalker

    tag

    válasz nyunyu #27145 üzenetére

    aham oks am a morán egy oldalán megvan a 4 csavar hely a másik oldalon meg nincs kifúrva de látszik, hogy ott a lyuk hely? :Fsry de gyenge a felfogásom :D

    Amúgy ha mégis mora2-tőt veszek az elfoglalja a fél oldalt a háznak, és a tartálynak annak magasabban kellene lennie mindennél ügye? És ha így van akkor van értelme az 500mmes xspc tartálynak vagy még mindig elég a 250es?

    [ Szerkesztve ]

  • Dynate

    csendes tag

    válasz Erdei88 #32262 üzenetére

    Köszönöm az eddigi válaszokat , neked és mindenkinek, aki még megtisztelt figyelmével. :R Lényegében megerősítettétek, amit gondoltam :DD : MO-RA 2, Laing D5, HF 16/10 csövezés, és kaptam jó javaslatot, a blokkokra vonatkozóan is. Arra felé kacsingattam én is, bár nem konkrétan, de ez szerintem segít. Nos, MO-RA 2-őt többen is ajánlottátok, :C nekem is nagyon tetszik, mi több jő ötleteim vannak vele kapcsolatban, de amit olvastam róla, kissé megijeszt. :W Oké, valami brutális hűtési teljesítmény, még passzívban is, hisz ere van, de nagyon nagy az áramlásgátló tényezője. 27x lph max ami átmegy rajta, ha jól emlékszem, ez nem kevés egy ilyen HF-es rendszerbe? Esetleg 2 ebből párhuzamosan? :F Az ugyebár dupla keresztmetszet, viszont csillagászati ár cserében, kb 80k csak radiátorra, mert vagy 40k 1db. Meg aztán ott a tartály, annak jó lenne egy szintén passzív hőcserélő, amolyan XSPC passzív 500 as szörnyeteg. ;] Ami igaz az igaz, nem valószínű, hogy idén meglesz. De ami biztos, havi szinten a fizetésemből,( ami most 100%os távpénz :DDD ) félreteszek valamennyit, amiből hozatok mindig valami alkatrészt. Így nem halok bele egyben az árába, csak, mikor majd a végén összeadom :)) . 2 Tripla hf-es radi, ügyes alternatíva, de akkor má legyen, 2db 4-es radi. HAF 932 oldalára fel tudom szépen akasztani. Várom további jó ötleteiteket, bár már most rengeteg segítséget kaptam. MO-RA 2 re érdekelne különösebb vélemény, tapasztalat, jó az HF rendszerekbe, nem fogja vissza túlzottan? :F

    Azt mondják, sürgősen szerezzek magamnak egy életet. Nem értem őket. Én játékos vagyok. Rengeteg életem van.

  • Pero

    senior tag

    válasz LBandi #32595 üzenetére

    nagyon hasznos kis teszt, ezekután elgondolkodom h mi legyen a tartályommal.(xspc 500 as passzív)

  • RI/OS

    őstag

    Na azt már eldöntöttem, hogy D5-ös pumpa lesz, XSPC Passive Reservoir (black) 500 miliméter "EXTREM" ezzel.

    Viszont arra gondoltam, hogy úgy oldanám meg, hogy lenne egy ilyen:
    HWLabs Black Ice GT Stealth 280

    A procinak, illetve még egy ugyanilyen a VGA-nak,

    Ez így működne? A pumpa elbír 2 radit? Illetve ha majd késöbb SLI lesz, akkor mellédobnék egy 3. dualradit a 2. kártyának. a 3radit is elbírja, ha mindent párhuzamosan használok?

  • Joshi

    titán

    A HTPC vizezéséhez érkeztem ami azt jelenti hogy elvileg minden alkatrész meg van. Nem is lenne probléma ha lenne hely a házon belül de nagyon úgy tűnik hogy nincs. A radit vagy radikat(erről később bővebben) egyszerűen nem tudom a házon belül elhelyezni a zsúfoltság miatt. :O

    Az alkatrészek főbb részei:
    XSPC X2O 450 pumpa (ez bőven elférne a narancssárga venti előtt)
    egy cpu és egy vga blokk, High-Flow csati és cső ez utóbbi nem lenne indokolt de volt itthon belőle.
    Radi lenne 1db dual(2x120) ami 45mm vastag vagy 2db single(1x120) ami viszont csak olyan 20mm vastag. Szerintem mindkét variáció életképes lenne egy X2 5000+ és egy geforce 210 rendszerhez. :U

    A képek alapján ti mit tennétek a helyemben? :F Gondoltam arra is hogy a radit külső egységként kötném a rendszerre ventivel együtt, de akkor gyors csatit kellene alkalmazni ami megint csak hibaforrás lehet. A ház egy Thermaltake Mozart VC4001SNS ami nem egy kis darab de mivel szabványos alaplap van benne így elég szűk a hely.



  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Tanácsotokat kérném egy htpc vizezéséhez az alap amiből kiindulok az ez lenne[link]. Annyi változtatással hogy a cpu blokkom egy Tody féle extrem univerzális. Az ek-ra egy kicsit rámenne a gatyám, így is a többi alkotóelem sem lesz éppen olcsó. Szóval HF rendszert építsek, vagy elég lenne a normál csövezés is?. Tartály nem lesz, mivel a helyhiány miatt egy xspc x2ö 450-es pumpa/tartály fogja szolgáltatni a rendszer lelkét. A radiátor szintén kívül lesz a ház oldalán, vagy a tetején kuplungos megoldással(egy dual radiátor Alphacool nexxxos rev2). Hogyha kell valamit csinálni a házban, neagyisten akkor gyorsan lecsatolhassam. Árakat nézegetvén jóval olcsóbban kijönnék a normál csövezéssel, csatlakozókkal mint a HF-el. A HF kuplung maga 5000-forint :Y egy darab apa anya. Amit hűteni fog, a képek alapján ti is látjátok, csak nem 5850-es kártya lesz, hanem egy 5770-es. Egy cpu, egy déli híd, egy vga kész passz. Fehér csövezés, az egész ház belseje le lesz színterezve feketére. De nem tudom, hogy az aquatuningnál lehet e mint magánszemély rendelni kis mennyiséget?, mert ide elég lenne nekem durván 3 méter. A 10/8-as csövezésnél eddig azért maradtam, mert mindent megtaláltam hozzá kuplungot is. De nekem szimpatikus a 13/10-e csövezés is bár az már drágább egy kicsit, de nem vészes. Szóval várom a tanácsokat mindenképp, mert úgy vásárolok szépen apránként.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • jozef72

    tag

    Elnézést kérek mindenkitől az offért,nem szeretnék ingyen reklámot,és megválni sem szeretnék hőn szeretett gépemtől amiben több hónap munka fekszik,és több mint egy éve hibátlanul teszi a dolgát.Csupán egy értékbecslő beárazást kérnék a hozzáértő uraktól.Természetesen nekem többet ér minden pénznél.
    Chieftec Matrix
    Antec Phantom
    Gigabyte EP45-Extreme / NB blokk Hibrid hűtés Intel Core2 Duo E8500 @4,0 Ghz H2o / T56 775 v3. Extrem
    Hd 4870 1024Mb Golden sample H2o / EK-Water-Blocks-EK-FC4870-GS-Acetal
    OCZ2B1150LV4GK 2x2 Gb @ 1200 Mhz
    Samsung 500GB 16MB SATAII
    Nec AD-7203S
    A vízhűtés további tartozékai: 1 db Thermochill PA 120,3,1 db Black ICE Radiator GT Stealth 280 - black,1 db XSPC Single or Dual Bay Reservoir,1 db Laing DDC-Pumpe 12V Pro, 2,20 méter tubing PVC 15,9/11,1mm UV-active blue,HF csatik.

    Képekben:[link]
    Köszönöm,és mégegyszer elnézést az off-ért

    Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

  • ThodEE

    őstag

    válasz Ghandi #34477 üzenetére

    Hát az 6odikán jön:D Nálunk:P
    De fizu az 10edikén:D

    Most teljesen beizgultam :)
    A ház tetején, van 2db 12cm es venti hely, tehát belülről szívná ki 2db Noctua P12es a levegőt majd át fújná a bordán.
    Hátulról meg egy 12es nyomná befelé a frisset:)

    Viszont arra gondoltam H nekem nincs szükségem a 3db ventire ami jár hozzá, meg H eltudnék utazni érte, így most felmerült bennem H össze írok 1et és megkérdezlek benneteket. :)

    Ez lett volna alapba:
    cpu blokk: T56 v3.extrem 2010 UNIVERZAL alu
    pumpa és tartály: XSPC X2O 450 - 12voltos !!!!
    Hőleadó: MagiCool Xtreme Triple 360
    Ventilátor: 3db 12cm-es Revoltec 1200rpm
    Csatlakozó: 6db normál nikkelezet
    Csőbilincs: 6db bontható 10-12mm-es
    Cső: 2m 8 / 11-es PVC cső
    44 500Ft

    T56 v3. Extrem 2010 (775, 1156, 1366) - fekete
    High Flow csatlakozó 6db
    ClearFlex 60 tubing 12,7/9,5mm
    Phobya DC12-400
    MagiCool Xtreme Triple 360
    Bontható tömlő bilincs 12.5-15mm 6db
    Aquatuning 1L kék hűtővíz
    48 350Ft

    A pontos kérdés az H megéri e a vastagabb csövezést, és jobb e a Phobya pumpa? :R :F :R

    http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

  • D1Rect

    félisten

    Az XSPC Reservoir 500 belső átmérője mennyi lehet?
    Talált erről vki adatot?
    Esetleg valakinek van otthon megoszthatná velem.

    Fel: "Ez itt egy fórum, nem chat."

    [ Szerkesztve ]

  • Nippon

    őstag

    válasz ImI87 #35573 üzenetére

    Nem biztos, hogy elég a G-Changer 1.2, az XSPC RX jobb, főleg 500-800-as fordulatnál.
    Szerintem nem ártana +1 szimpla radi, a hátsó ventihelyen elfér. Ha ez nem tetszik akkor egy slim dupla a HDD keretre csavarozva.

  • Nippon

    őstag

    válasz zH. #35853 üzenetére

    Alacsony fordulatú ventikkel (500-800rpm) az XSPC RX az egyik, ha nem a legjobb radiátor.

  • tajcsi

    senior tag

    Hello mindenkinek.

    Elhataroztam, h a gepemet viz fogja huteni.
    Ezen gondolkodom:

    XSPC X2O 450 tartály pumpa egyben KB 8000ft
    XSPC passziv reservoir 250 KB 6000ft
    Innovatech single radi 120mm KB 5000ft

    meg ehhez valamilyen cpu blokk. csak procit fog huteni kezdetben, aztan johet upgrade. Kb 26-28ezret szannek ra erre a rendszerre. Cserelnem kene e valamit a felsoroltak kozul? :R

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

  • Gaabbaa

    aktív tag

    válasz DigitXT #39309 üzenetére

    Értem, köszi. Nekem már megvan a cső, szilikon, 8/12mm-es. (csak úgy volt itthon ;] ). Az egyik radimon 8-as HF csati van, a másikon 6,4-es push-on, a cpu blokkon ( XSPC X2O DELTA CPU V2) szintén 6,4-es push-on, a pumpán 10-es push-on, a tartályon meg 6,4-es push-on... :O :O :O

    Szóval kicsit vegyes... Néztem subcooling oldalát, és 500ft/db-ért van 10-es HF csati, elvileg ez jó lehet nekem, és csak 4db kéne, mert a pumpa egybe van a tartállyal, és a beömlő lyuk (tartályba) nem g1/4-es hanem valami kisebb átmérőjű cucc, szóval az kiesik. Marad a prociblokk,meg a dual radi. A tartályt meg majd megfúrom, hogy legalább a cső belemenjen... Ja és hát a csövet is cserélni kell akkor egy 13/19-es variációra.

    kb. 3k körül lenne a dolog, de ha már rendelek akkor jó lenne egy hőmérő is (g1/4-g1/4).

    Szumma: kb. 7k és még szállítás ami 1k... :U :U :U :U

    Vagy összerakom így és megnézem mit tud.... :DDD

    Estére csinálok pár fotót és belinkelem nektek :K

    [ Szerkesztve ]

    Csak a JÁTÉKOK! :-))))

  • madaraszf

    aktív tag

    Sziasztok. Elég rég nem jártam erre felé. Az utolsó projektem a GTX580 vizezése volt, mellyel nagyon meg voltam elégedve. Viszont a BF3 megérkezésével, igen intenzív teljesítményen kezdtem el igen csak sokat járatni a gépet. Nem beszélve a tuningról a fix 60 fps végett! Sajnos elkezdtek aggasztani a hőmérsékletek. Igazából most még tökéletesen elvagyok velük, de mi lesz nyáron? 50-51 fokig megy el a GPU-m és 58 fok körül van a proci maghőmérséklete.

    Ezen felbuzdulva gondoltam lecserélem az XSPC Passive Reservoir (black) 500 extreme passzív tartályomat egy tripla vagy egy slim quad radira. Ha esetleg lenne valakinek aki megválna tőle, vagy becserélné egy passzív hőleadóra akkor megkereshetne.

    kezd beigazolódni, hogy egy húzott I7 procinak és egy GTX580-nak bizony kevéske egy tripla radi :O

    madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • HUfantom

    őstag

    válasz planbmokus #45850 üzenetére

    Semmi gond nem kéne hogy legyen vele. A víz szeret lefelé menni az hogy esik nem esik nagyon nem baj, csak feltöltésnél számít. A pumpa ereje úgyis kinyomja majd a buborékokat a rendszerből..

    Közben én fogtam az új D5 pumpámat és kipróbáltam milyen hangélményben részesít ha csak simán az XSPC 500-as tartályomra rákötöm. Hát valahol 3-4 fokozat között van a DDC 10W os pumpa és valahol 6-7os // nemlétező fokozatnál // a DDC 18W. Ez csak az én fülem szerinti hallás, még a leghangosabb DDC18W is csak halkan duruzsol a / lehetőségekhez / mérten zajtalan szobában. / Kinti lehet Hűtőt faszán hallani hogy búg ha megy /
    1-3ig csak a halk remegést hallod amit kelt az asztalon.

    Ehhez még ki kéne találnom valami lefogatási rendszert...... Ötletek ?
    / Elsőre gyors-kötözővel gondoltam berakom a winyó helyére.... /

    [ Szerkesztve ]

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • DigitXT

    félisten

    válasz HUfantom #46528 üzenetére

    Na igen, ez a baj a kis tartályokkal. Töltögetheted egy párszor, mire
    rendesen megindul az áramlás. (Bezzeg anno az XSPC 500-as...:D)

    Azért nem volt az rossz... De 5,25"-ösből is vannak durva térfogatúak.
    Én most ezzel "szemezek", mert amit a(z eladott) RP-452-X2 helyett
    ideiglenesen beraktam, azzal majdnem kinyírtam a gépem, elázott a
    VGA, amikor meglazult a cső az egyik hollandis csatiban.:((( Szóval
    hollandis csatikat továbbra is csak mozgatásmentes helyre ajánlom!

    Ha ott van egy kis tartály a gépben, amit a "töltögetésnél" mozgatsz,
    lehetnek meglepetések hamar.:( (Nem kívánom senkinek az érzést,
    hogy bukott ~200K-t egy csöpögő csati miatt. Mára kiszáradt: huhh!)

    Tudom, én b*sztam el, mert rögzíteni kellett volna ezt is fixen, aztán
    úgy töltögetni, csak ahhoz nem volt elég fantáziám, hova rögzítsem.

  • GNKING

    tag

    Tudna nekem valaki az XSPC 500 tartályomhoz új alsó részt csinálni, vagy olyan személyt aki ilyennel foglalkozik?
    Tody56, k.mamut egyenlőre kilőve.
    Az sem baj ha nem oldalra néznek a csatlakozók hanem lefele.

    Normális vagyok a hangok is megmondták!

  • HUfantom

    őstag

    válasz szinimini #46552 üzenetére

    igen lehet csak ugye kérdés a mennyi pénz van rá.
    A passziv vizhutes letezik de nem épp pénztárcabarát.......

    tajcsi
    4cm-en nem halitani kell hanem 90fokos csatit venni. Sokkal szebb is a kiviztelezés...

    becsitibi
    Én az D5ös pumpát 5ös fokozaton kötöttem 1/1ben a XSPC 500as tartályra. Feszített víztükröt kaptam. Semmi örvény nem volt benne. A visszaága sokkal hosszabb ha jól kötöd be nem lehet gond az örvény

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Aktív témák