Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    Sziasztok!
    Kérdésem az lenne, hogy ha csak a VGA-ra tennék vizet (blokk, csövezés, radiátor meg tartály) nem lehetne elképzelhető, hogy termoszifonként működne a hűtés? :F
    Ha 50 foknál megfordulna már a víz, az teljesen jó lenne, a gyári hőtéssel is alapjáraton a 40-et, loadba a 80-at veri.

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz TaaT #40924 üzenetére

    Mitől állna meg? Ha nincs benne szivattyú, ami meg tudna állni, ha a radi elég nagy és adódik a hőfokkülönbség, akkor a dolog megállíthatatlan. :F

    DigitXT: a termoszifon müködése alapján nem forrna fel a víz a VGA-n, mert 40 foknál elindul a keringés. 70 foknál pedig már igen nagy sebességgel kering.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • jones965

    Modder

    válasz gordonfreemN #40939 üzenetére

    Egyetlen fontos dolgot vegyél alapul. Ez pedig a hőközlés folyamata, másnéven hőáramlás.
    Mivel a hőforrás ( hardver) hődisszipációja egyéb közvetítő anyagok segítségével jut el a környezetébe, így a hőlépcsők hatásfok vesztésével is számolni kell.
    Ez mai hardvereknél, még ha nem is csúcskonfigot veszünk alapul, elég jelentős hőtermelést jelent.
    Pl: egy jól megtervezett aktív vízhűtésnél a a levegő-víz dT értéke átlagosan 8-18°C között lehet, ami mellett van egy hardver - víz dT érték is. Ez átlagosan lehet terhelés alatt akár 20-30°C is.
    Bár ezek a viszonyszámok nem teljesen igazak az általad tervezett termoszifonos hűtés hatásfokához, de nem állnak messze tőle,- sajnos negatív irányban a víz fajlagos hővezetése miatt.
    Tehát ha neked a hardver 50-60°C hőt termel, a fentebb leírt hőáram közvetítés kapcsán lesz akár 80°C-os vized is.( természetesen ez az érték függ a víz térfogatától, valamint a használati időtől is, de folyamatos használatnál ez az érték közel állandó lesz. Tervezésnél mindíg a legszélsőbb extrém terhelést kell alapul venni)
    Korábban már volt róla szó, a pc vízhűtésnél nincsenek akkora hőlépcsők, hogy az ilyen alternatívaként felmerült hűtési módokat alkalmazzák pc hűtésére.
    Akkor látom életképesnek az elképzelésedet, ha a hűtési hatásfokot a hőcserélőn extrém módon tudod megoldani, biztosítva a hőkülönbséget az áramlás biztosításához. Ez pedig ugye vagy nagy légszállítással, vagy pedig plusz energia bevonásával oldható meg.
    Gondold végig, megéri?

    [ Szerkesztve ]

  • Busaf

    tag

    válasz DigitXT #44499 üzenetére

    Sziasztok.
    Bocs a zavarásért, de átirányítottak ide.
    Engem a termoszifon hűtés érdekelne, tud ebben a témában segíteni valaki?

    "A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

  • Weareus

    addikt

    Végigolvastam a párbeszédeket, és azt hiszem, leszűrtem a lényeget.
    Tehát akkor nem "inkompatibilis" a D5 a Mora 33-assal, végül is ez volt a kérdés és megkaptam rá a választ.
    Ok., hogy nem mindenki ért egyet a MORA-val egy VGA-hoz, de ha passzívban ill. később CF-ben gondolkodom, akkor hosszú távra nem lesz rossz vétel.
    Néztem a d5-ről PDF-ben leírásokat, jelleggörbéket és ott tényleg írták, h. 24 V-os, de megy 12-ről is, és fokozatmentesen állítható a teljesítménye.

    Egyébként terveztem (számolgattam) termoszifon hűtést, mert ki akartam iktatni a rendszerből a szivattyút, de rájöttem, hogy ezt nálam okosabb emberek megoldották volna már pc-szinten, ha gazdaságos/ütőképes lenne, de sajna nem az...

    Alap venti profillal a 7970-es Crysis 2-vel kimaxolva 79 fokos, venti 45%-on és szódával (fülessel) elmegy a hangja.
    Ha nem akarom 60 fok fölé engedni, (MSI Afterburner), akkor bizony alázza a régi orosz rakéta porszívót :DDD .
    Nem hiába mondták nekem már a fórumon : "A víz az Úr"!
    :R

    46727: nem csak 2D-ben... Pl régi játékoknál (Quake 3 (nem kinevetni :N )) fel sem emeli a magórajelet 300-ról, (mert alapból annyin megy) max-ra (930 MHz ha jól emlékszem?) a nagyobb gépigényű játékoknál viszont nyilván hogy igen. Videónál, filmeknél meg változó, ott 300 és 930 között megy. Alapon (pl. most is) teljesen jó, szinte nincs is hangja. Ha meg éjjel megy a gép (torrent, stb.), akkor teljesen leáll a venti, azt a kevés hőt a bordák elvezetik, amit így termel.
    De nem kell azért félteni: 930-on játékok alatt (föleg Metro, Crysis 2) tojást lehetne rajta főzni, az tuti :K

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Aktív témák