Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz DigitXT #47633 üzenetére

    Árban hova gondolj? Ez itt kb annyit tud, mint egy D5. 4m-es max emelőmagasság, és 2m-es magasság mellett ~1500l/h.

    De a D5-nél nem biztos, hogy halkabb. A 6200-at pörgő DDC-nél viszont biztosan.

    De van belőle combosabb is. Ez üresen 6m-t emel, 2m-en pedig 2700l/h-t mozgat.

    Az erő nem volt a legjobb kifejezés ide, de a fent leírt adatok alapján biztosan érted, mire gondoltam. ;)

    Nagy ellenállású, kis vízhozamú rendszerekhez ott vannak az átemelő és búvár szivattyúk, amik nyomnak mondjuk maximum 2-4m3/h-t, de emelnek 60-80m-t.

    Egy ilyen 25-60-as grudfossal párhuzamosíthatnád az egész rendszeredet és még akkor is jobb lenne az ágakban az áramlás, mint a feltekert Aquasream-mel, D5-tel, vagy a tuningolt DDC-vel lenne...

    Én anno agyaltam egy ilyen megoldáson, mikor először találkoztam az Eheim 1260-assal, de levetettem. Az, hogy kéne hozzá osztó, meg gyűjtő, a legkisebb gond. Épületgépész suliba jártam, tudtam volna szerezni 1-2 darab rézcsövet, és lett volna mivel megmunkálni, de maga a szivattyú rohadtnagy. ~22 x 12x 16cm. Emellett minden egyes blokknak külön ki és beömlőcsonk. Plussz egy 6-8 éve azért mér elmebeteg árak uralkodtak a gyári vízhűtések terén... Az olcsó alternatívát az Ordasi és HOC féle kókányok jelentették, vagy a csináld magad, ha volt hozzáférésed esztergához vagy marógéphez...

    Nippon: Ezen hova kell kötni a vizet? Az a kerek ott az elején a szívónyílás? ;]

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Aktív témák