Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TaaT

    veterán

    válasz Milka 78 #41169 üzenetére

    TRUE-ban nem gondolkoztál dupla ventivel? az elég "kis" helyen is elfér :))

    Give them hell Ukraine!

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Milka 78 #41169 üzenetére

    2600K magas feszen... 5,1GHz fekett.... ez több mint 200W... akár 300W. 2500K-val kimértem, bár sokan kételkedtek a mérésem "hihetőségében"

    Szerintem ehhez kell a dupla radi vagy 2 db szimpla.
    2 db szimplát nem tudsz elhelyezni abban a házban? Vagy a duplának fent légutat kialakítani? Vagy legalább 1 db 12-es és 1db 8-ast bepréselni a házba?
    (én is mindig a beépítéssel szenvedtem)

    A te rendszeredben (meghúzott SB hűtése), minden a radin múlik.
    A jobb blokkok között csak pár fok különbség van. A renbdszer ellenállása kicsi, ezért egy gyengébb szivattyú is elég, olyan ami be van szerelve tartályba.
    Halkabb (szerintem) és kevesebb macera.

    A radik hőleadó képességét a rajtuk áthaladó levegő mennyisége határozza meg leginkább. Minnél nagyobb a radi felület annál halkabban tudod megoldani. A dupla ventis megoldás csak abban segít hogy az adott felületen több levegőt nyomjon át (de mennyivel? 30-40%?) , szerintem halkabb nem lesz.

    2600K/2500K 5GHz-ig értelmes fesszel max 150-160W-ot ad le Linx-el. Ezt még 1 szimpla radival is lehet kezelni. (határeset... kicsit zajos lesz)

    -----
    Lehetséges megoldás még egy hibrid rendszer.
    Szimpla radi (1x12) és ebbe a vízkörbe csatlakozó peltieres hűtés, aminek a hőjét szintén el kell vezetni valahova, rosszabb esetben a házba egy cpu léghűtővel.

    Tételezzük fel, hogy csúcsban 250W-ot ad majd le a 2600K. (>5,1GHz + 1,48V)
    180W kimegy vizzel a radin (kicsit hangos ventikkel) és 70W-ot kivesz a körből a peltier, 50%-os hatásfokkal, azaz 70W-ot még hozzátermel.
    A peltier 70+70 Wattja beereszthető a házba, olyan mint egy combosabb VGA.
    Szóval ez is csak egy szükség megoldás, több macerával.

    Egyébként a vizet is lehet hűteni CPU léghűtővel, ha nincs hova tenni a dupla radit (vagy a 2. szimplát), de ez esetben is a házba termeled a meleget.
    Kb. 50W kivétele igy is megoldható akár egy TX3-mal, ha elég meleg a hűtőfolyadék, és jó a ház szellőzése.
    De ekkor a vízkőr szimpla radijára már süvöltő venti kell a 200W-nak (hogy meglegyen a kellő légáram), a viz 40 fok felett és korántsem biztos, hogy a mostani léghűtésed képest nyernél 5-10 fokot.

    Viszont CPU-t léggel nem lehet 200-250W felett értelmesen hűteni.
    Szóval lehet nem is az lesz a gond, hogy a magok 60 vagy 80 fokosak (víz vs lég), hanem hogy léggel 90-100 fok fölé menne, azaz még egy benchmarkos csúcsbeállítást se bírna ki.... nemhogy 2-3óra játékot.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák