Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Himym #32378 üzenetére

    De, szabályoztam a pumpát is: belőttem arra a fordulatra, amikor még kellemesnek mondható a hangja, de még az áramlás is megfelelő. Ha nagyon letekerem, akkor annyira lelassul az áramlás, hogy a Reserator XT hibát jelez.;)

    Szerk: természetesen a Reseratoron lévő szabályzóval is lehetett állítgatni a pumpát (manuális módban), de mivel hozzáállította a ventiket is, így nem volt teljesen szabad a dolog. Nagyon alacsony fordulaton nem csak az áramlás volt kicsit alacsony, hanem a pumpa is kicsit morgósabb hangszínt vett fel, ha meg manuális módban feljebb tekertem, akkor a ventiket hangosította feleslegesen. Ezért leválasztottam a pumpa szabályzását a Reseratorról: állítsa csak a ventiket szépen (automata módban) olyan alacsony fordulatra, amin már el nem tudnának indulni, de azért még forognak.:D (Ugyanis induláskor kb. 10 mpig nagyobb feszt ad, tehát beindulnak, utána viszont lehetnek totál hangtalanok. Pláne a 14 cm-es, ami amúgy már egy Noctua: a gyári ventinek idegesítő hangja volt.) Szerk2: ja és lusta vagyok manuális módra kapcsolni minden indításkor.:D

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák