Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz Str8 sk8r #18142 üzenetére

    Sorrend kb mind1... a lényeg hogy neked kényelmes legyen és a lehető lekevesebb csövet keljen beépítened ( szal igazából logikai alapon kell sorrendet csinálni nem hűtésileg ). Egy a lényeg : tartály>szivatyú>blokkokhegye>radi>tartály, meg hogy lehetőség szerint a szivatyú legyen a rendszer legalján és a tartály a legtetején ( nem kötelező elemek de pl nálam igy van és a légtelenítés kb 1 percembe került ).

    Én a 15/10-es PVC ClearFlex csövet ajánlanám. Erős, vastagfalú, kisebb íveket is meg lehet vele oldani és csak 700huf/m míg a szilikon cső ennél kb 2x vagy 3x drágább. Csatiknak ha lehet 10mm-es belsejű 1/4" -es menetü HF csatikat vegyél ( nem lesz 1x rárakni a csöveket a csatikra azt garantálom mert gyertya lángal melengetni kell a PVC csövet hogy rámennyen... de ha 1x rajta lesz... nincs az az ember a földön aki azt leszedi róla = nem kell semmilyen bilincs meg ilyen gány dolgok. )

    Radiátorokat egyrészt lehet kapni speckó ilyen lötyit ami a vízkövet és tsa-it szedi szépen le, erős ecet is talán jó a vízkő ellen.

    Feltöltésre ajánlatos a fagyálló+gyógyszeres desztvíz 1:10hez arányban keverni ( normális minőségi fagyálló ajánlott mert különben jönnek a vizispermákok :DDD )

    Ami a rendszered illeti üdv a klubban, jó sok melód lesz mire ebből patent rendszer lesz :) Nem fikázás fog következni csak saját egyéni vélemény meg kérédsek:
    - sztem ha tartogatod a pénzed meg gyüjtesz hozzá monnyuk 2x / 2,5x ennyit akkor már lehetett volna egy normálisabb rendszered ( amivel nem sok gondod lesz és jól is néz ki )
    - a CPU blokkod milyen kialakítású belül ( jóllátom hogy az valami öntött epoxit cucc ? )
    - igazából az ilyen házi NB SB cuccok nem olyan rosszak csak a csonkok kialakítása miatt mindenképpen bilincsezned kell... és ha jóllátom akkor az 8as as belsejű csőre van tervezve
    - nagyon vigyázz azzal a tartályal ha jól látom alu maga a cső profil amiből csinálták de réz csonk van belerakva 2db is... nos ezzel és majdan a hüti lötyivel megvan minden ami az elektrokémiai korrózióhoz kell = szét fog idővel rohadni a tartály a csonkoknál.
    - érdemes egy rendszerben csak felületkezelt fémblokkokat cuccokat használni így az ilyen gondok, a rozsdásodás, rohadás elkerülhető

    Sorry ha most lehangoltalak de jobb ha most tudod meg hogy sokdolgod lesz minthogy szépen apránként jöjjenek ki a dolgok. A cső csati satöbbit tudsz beszerezni Nyugdíjas kollegától írjál neki pü-t, jó piaci kofa mint említette és sztem el fog tudni látni egyébb tanácsokkal és ajánlatokkal értelmes keretek között.

    Szerk.:

    Nyugdíjas: Most látom az ördög maga már felvilágositott, hogy valami kommunikációs anomália van köztünk. :R és erről az anomália szóról midnig a StarTreckben egyszer elhangzott : "Subtér Vakuóla" jut eszembe... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Str8 sk8r #18142 üzenetére

    Én azt javasolnám hogyha megvetted a cuccot, akkor elöször is probáld ki.
    Nézd meg, hogy mennyit csökkentek a CPU/GPU hőfokok léghez képest, és ha neked megfelel, akkor kicsit halaszd el a "milyet vegyek helyette" projektet, mert gyorsan 3x pénzt fogsz rákölteni.
    (én hiszek a víz erejében és még a VGA-ra is csökkenést saccolok)

    Mivel a cuccod egy része barkács-forrasztott, ezeken nem cserélhetők a csatlakozók, ezért a csőveken se kell sokat gondolkodni.. a cső belső mérete adott ha ezeket használod. Mérd meg a csonkokat, vagy kérdezd az eladótól milyen csövet használt.
    De csak adott csövet is... nem?

    A szilikoncső nagyon drága, akár 3-6x drágáb mint a praktikeres PVC. Nem feltétlenül éri meg, bár szerintem sokkal kényelmesebb szerelni.
    Egyébként és sajnos 11-es szilikoncső nincs (vagy nem találtam) csak 8,10,12.
    Szerintem akkor számít igazán, hogy 8 vagy 10-es cső, ha a rendszerben máshol sincs 10-esnél (80mm2) drasztikusan szűkebb keresztmetszet. Amúgy a "standard" gyári cuccok többsége is 8-as. (50mm2)

    A FETeken és CPU blokkon úgy tünik HF csati van. Erre én 11-es PVC-t tennék, bár tudom mások 10-est használnak, de én nem szeretem erőből rátuszkolni, levenni meg aztán végképp egy kinlódás. A Tody HF csatiknak >12mm a pereme!!! Lehet a tied kisebb. Mérd meg.
    (szilikonból lehet 10-es, mert az jobban nyúlik mint a PVC)

    A vizben legyen fagyálló, vagy valamilyen PC-hűtés adalék 10-30% szerintem elég, utána romlik fajhő. A fagyálló sem sokkal olcsóbb, és nem mind megfelelő!!!!
    Itt már elhangzott a Glykoshell mint jó megoldás, én meg a FEBI-t használom. Ezekben van korroziógátló meg nyálka sem képződik.
    FEBI-vel mostam át a radit is... kicsit pazarlás de ez van. Először csapviz, aztán adalékos viz, elötte fél napot állt benne.

    A sorrendről inkább nyilatkozzanak a hozzáértöbbek..... nehogy vita lehgyen ismét.
    Én igyekeznék a tartályt elég magasra rakni és onnan "ráfolyatni" a szivattyúra a hűtővizet.
    Általában ilyen megoldásokat láttam: tartály->szivattyú->CPUblokk->egyébBlokk->radi

    Más:
    A képről úgy tünik a tartályod aluminiumból van. (ha nem akkor lapozz)
    Ha belül nincs eloxálva vagy másként felületkezelve, akkor lehetnek vele gondok.
    Elöször barna trutyi fog kicsapódni rajta, majd korrózió is elképzelhető a réz cuccok miatt - hiába a fagyálló.
    Nálam ez csak a meleg körben következett be már 20-30 üzemóra után (!), a hidegben szinte alig volt észrevehető a jelenség. Mióta kivettem az aluhőcserélőt a rendszerből szinte ragyognak a rézcsatik belső felűletei a tisztaságtól.

Aktív témák