Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz KaYaK #17227 üzenetére

    KaYaK
    Ez nem kevés.... mikor 400-500W csúcsteljesítményre kerestem radit, akkor kb. az jött ki, hogy elegendő az 1quad, vagy 1tripla+1dupla Nexxos extreme szintű radi.
    A teljesíményhez egy elvárt dT is tartozik, azaz hogy mennyivel lehet melegebb a víz, mint a levegő.
    Szerintem 10-15°C jó-átlagosnak feltételezhető.

    A tripla radi alig drágább, mint a dupla és ha a ház oldalára kerülnek akkor 2 egyforma nekem jobban tetszene, igy bő túlméretezéssel inkább 2triplát valasztanék. Abból baj nem lehet, legfeljebb 1-2 fokkal hidegebb a viz, vagy mehetnek lasabban a ventik.
    (még csak a fele van meg, igy nem tudok mondani neked hőfokot)

    "Wattokat" nem minden gyártó ad meg, sőt csak 1 helyen láttam.
    De ez is csalóka mert önnmagában nem értelmezhető egy WATT szám, kell hozzá az is hogy a rendszer milyen sebességen keringeti a hűtőfolyadékot és mekkora a viz/levegő hőmérséklet különbsége.

    A hőellenállást már több gyártó is közöl grafikonon vagy táblázatban. (C/W)

    imibogyo:

    Klasszak ezek a gyors rajzok. Mivel rajzoltad?
    Ha még méretezést is lehetne egyszerüen akkor kéne nekem egy ilyen progi.
    Remélem kapsz a topictársaktól gyakorlati tanácsokat.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz KaYaK #17227 üzenetére

    KaYaK, Cyberbeni

    Sikerült 450-500 Wattal "beterheljem" a SysRad3 radiátort. Most már 3db AC ventillátor volt rajta (közepes légszállítás)
    27 fokos körny.hőmérséklet mellet 48°C-ig ment fel a vízhőfok. Azaz a deltaT 22°C.
    A becsült hőellánálása (azért bescsült mert a hőfokmérés és telj.mérés nem volt elég pontos) 21/475 = 0,044
    Ez egész jó...
    .
    Egy Wapochill extreme Pump (névleges 1020l/h ???) hajtotta benne a vizet. Csak a radi meg a 10-es csövek álltak neki ellent.
    1020l/h az 1020/231 = 4,4 gpm Szerintem ennek fele-harmada a reális, max 2gph.

    összehasonlításnak:
    [link]
    [IMG:%5BL:http://www.swiftnets.com/assets/images/products/MCR320/mcr320_TR_vs_FR.gif][/IMG]

    A te 450l/h szivattyúd is csak névlegesen annyi, én min a felével számolnék.


    Ha olyan rendszerem lenne ami 400W-ot vagy többet hosszab időn keresztül képes termelni, akkor vagy kénytelen lennék elviselni hangosabb veniteket, vagy 2db tripla redit vennék.
    De ezt már leírtam asszem...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák