Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fuzik

    aktív tag

    válasz rob210 #13109 üzenetére

    Meghajlok nagyságod előtt :R .

    Egyébiránt tökéletesen igazad van. "a cső felülete(alakja) milyen, baromira nem számít" Ez alapvetően így igaz. De nagyon is számít az áramlási sebesség, a felület nagysága, illetve az, hogy a radiátorban áramló víz hány százaléka érintkezi a csőfallal. Én azt állítom, hogy a kerek keresztmetszetű csővel szerelt radiátorok esetben, egységnyi hosszra vetítve, a víz kisebb százaléka érintkezik a csőfallal. Ezt a "hiányosságot" természetesen lehet pótolni a csőhossz növelésével, a csövek átmérőjének csökkentésével, illetve az átforgatók számának növelésével. Ezek azonban megnövelik a radiátor ellenállását is, amely az áramlási sebességre nincsen túl jó hatással, azaz visszahatnak a vízhűtési rendszerünk egészére is.

    A pro - kontra másik oldala, hogy ilyen sűrű lamellázat mellett nagyobb fordulatú ventire van szükség, ami nagyobb zajt is jelent egyben. Gondolom azt nem kell kifejtenem, hogy a kör keresztmetszetű csővel szerelt radiátorok esetében miért használnak sűrűbb lamellázatot, mint a lapított csővel készített radiátorok esetében.

    Te alapból hülyének néztél engem ráadásul olyat adtál a "tollamba", amit nem is írtam. Kérlek, hogy a jövőben kerüljük az ilyen helyzeteket, és figyeljünk oda jobban a másik mondanivalójára (Különösen, ha meg akarjuk támadni a másikat....) .

    Béke :R

    [ Szerkesztve ]

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Aktív témák