Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Rob_Taylor #13 üzenetére

    Először is gratula, :R de nekem valahogy elég hullámosnak tűnik a dolog. :F
    Pont erről próbáltam beszélni, amikor azt írtam, hogy ollóval nem lehet rendesen kivágni a lemezeket... :U
    Szal sztem a hullámok kiszedésére vissza kellene hajlítani pár milimétert a borda alján. A legjobb az lenne, ha 90 fokban ki lenne hajlítva egy kb 2mm-es perem. A hajlítás totál kiszedné a maradék hullámokat is a lemezből.
    A másik problémám, az hogy ugyanezek a hullámok a lemez felső felén is megvannak. :F

    Mod: Az egész bordát egy datrab U alakban meghajlított lemezből csináltad? Vagy a két darabot külön-külön forrasztottad a csőre? Mivel forrasztottál? Ezüsttel, vagy ónnal?

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz bim #15 üzenetére

    Én a memót egyenesnek látom, de sztem kicsit hullámos a lemez, és nem érintkezik rendesen a memókon. Szal paszta kellene alá rendesen, de a betolós konstrukció miatt az úgyis lejönne... :F :F
    Azt viszont tényleg egy teszt dönthetné el, hogy érdemes-e egyáltalán ennyire hasogatni azt a bizonyos szőrszálat?? :U :U :P
    A gyári ragasztós akarminél, és a semminél sztem így is messze többet ér... :R

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz afterburner_ #19 üzenetére

    Figy, a brigó beöntése előtt kiszárítottad a radit???
    Mert ha maradt benne víz, akkor nem sokat ért az attrakció.
    Ha tudod tedd ki a radit egy napra a napra. Utána mehet bele a brigó. A legjobb az lenne teljesen fel tudnád tölteni, és hagyni legalább egy napot dolgozni, mert a belekerült, és odaégett olajat nagyon nehezen szedi le.
    Ja a kiöntött brigót utána még nyugodtan lehet használni, hacsak a benne maradó víztől nem lesz olyan tejes, fehéres emulzió belőle, mert akkor már nem ér szinte semmit.

    Amúgy a radid valóban Barkas eredetű. És a Wartburg is stimmel. Gyak a barkasokban ugyanaz a hűtő volt, mint a régi 353-as wartyogókban, ahol a hűtő még nem a homlokfalon volt, hanem a motor mögött, mélyen a motortérben... :Y

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Reac^ #12 üzenetére

    - Mekkora legyen a távolság a blokk alja és a furatok között?

    Mind1. Ne lukadjon ki. Szal vízzel sokkal több hőt tudsz majd elvinni onnan, mint azokkal a bordának nevezett akármikkel. Én 2 - 3 milit hagynák ott.

    - Milyen széles legyen a furat, hogy 8/10es rendszerben ne fogja vissza az áramlást?

    Számold ki a rendszered legszűkebb részén a keresztmetszetet. Nos annál nagyobb legyen. Ha lehet, hozd ki a tömbből a maximumot.
    Gondolom a tetejét forrasztani akarod.
    Szal a forrasztásra hagyj 3-4 milit, a többi lehet a lik... ;]

    - Hogy oldjam meg a 7mm-es ''lépcsőt'' a furatban?

    Mondjuk mélyebbre fúrod, marod, maratod??? :F :F :Y ;] ;)
    De ha hagyod annyival nagyobbnak a talpvastagságot, szal sztem az sem sokat számít. :F ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz afterburner_ #26 üzenetére

    Ha tutira akarsz menni, akkor igen...
    A cuccot napra ki, hogy totál száraz legyen. (belül) Utána egy litya brigóval jó alaposan lötyköld át, hogy belül mindenhova jusson a cuccból, majd ezt jópárszor játszd még el, úgy, hogy a bridót benne hagyod. (pl 3-4 örán kersztül) A végén a brigót kiöntöd, a radit meg rákötöd a csapra, és maxon nyomatod neki a vizet. ( A fehér emulziótól nem megijedni, természetes jelenség) Ha már tiszta víz jön ki belőle, akkor a másik csonkra rakod, és onnan is megnyomatod. Ezt szintén kétszer-háromszor eljátszani.
    Elméletileg a víz tökéletesen oldja a brigót. Az hogy marad szaga, meg kit érdekel?? :F :P
    Úgysem sokat fogod szagolgatni.
    Azért egy trisós átmosás nem árt.
    A trisóval vigyázni! Mert ki tudja nyírni a szivattyút!!!
    Nekem egy szobaszökőkút szivattyú rendesen megzörgősödött tőle...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Rob_Taylor #24 üzenetére

    Hullámok: Kiderült havernak a szomszédomban van gépi lemezdarabolója, azzal annyi hullám nem lesz mint a kakaómban reggel.

    AAAzzz igen. :R
    Na egy olyan cuccossal lehet szép munkát csinálni.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Reac^ #23 üzenetére

    Nincs tapasztalatom a forrasztással, kifejtenéd hogy azt a 3-4 milit mért hagyjam? Tualjdonképpen a forrasztás menetéről sincs semmi tapasztalatom, remélem ismerősnek van! Ilyenkor a talp és a tető csak a külső szélek mentén ''forr'' ösze?
    Gondolkoztam plexi ill. polikarbonát tetőben, gumicsíkkal való szigeteléssel és csavarozással rögzíteném. Persze ha ez ilyen ''pici'' helyen megoldható


    Ha a blokk tetejére fedélnek egy kb 2mm-es lemezt akarsz forrasztani, akkor a blokk oldalain körbe illik 3-4milit hagyni, hogy a forrasztásnak legyen tartása.
    Ha biztosra akarsz menni, akkor a fedelet minden oldalon 3-4 milivel szélesebbre hagyod, és a túllógó részeket ráhajlítod a blokk oldalára. Így a forrasztás a blokk oldalára kerül, ami lényegesen erősebb megoldás, mintha csat a tetejét forrasztanád, és az utóbbi esetben elég a 2 milis falvastagság a blokknak.
    A második variációnál, nem érdemes 1 milis lemeznél vastagabbal próbálkozni, mert azt már nagyon neház normálisan meghajlítani. Sztem a legjobb eredményt 0.75-ös lemezel lehet elérni. Azt könnyen lehet hajlítani, és tartása is van annyi amennyi oda kell. SZVSZ..

    Plekó és egyéb tömítős, csavarozós megoldás:
    Szal szerintem ide max 2-es csavarok jöhetnek szóba a méretek miatt.
    Nos 2-es menetet fúrni házilag rézbe.... :O :O
    Tehát marad az átmenő furat, és a talpba süllyesztett 2-es anya...
    Itt min kell az 5 milis falvastagság, hogy a furatok mindkét oldalán legyen legalább 1,5 mili tömítő felület. És legalább 10 milis plekó fedlap kell neki, ami kellően merev.
    Tehát én akkor inkább már forrasztok, de ha fontos a látvány.... :F :U

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Reac^ #44 üzenetére

    0,75ös tetőlemez, ez oké, értem miért fontos. De így nemtudok 1/4'' menetet fúrni bele, ill az már a blokkba fúródna, tehát ha forrasztom a blokk tetejét, akkor kizárólag csonkos megoldás jöhet szóba...

    Ha mindenféleképpen gyorcsatit akarsz, kell esztáltatni két idomot, akár sárgarézből, és azt forrasztani a fedlapra. Abba pedig azt raksz amit akarsz... :U ;]
    Nekem egyszerűbb volt a csonk, ezért nem is foglalkoztam ilyesmivel. :))

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz cs_gaborka #50 üzenetére

    lényeg, szeretném megkérdezni, mivel maratni nem tudok, van-e értelme a fenékre forrasztani lamellát, esetleg többet. A felület amely a vízzel érintkezne, ebben az esetben nőne, de nem tudom a forrasztás (cinnel) miatt mennyire volna jó a hőátadása?

    Ónnal forrasztani nem túl jó 5let. Ha mindenáron forrasztani akarsz, keress valakit akinek van oxigénes cucca, és forrasztasd be vele ezüsttel.
    [kép][link] És a blokkról készültek úgy általában. [link]
    Azonkívül lemezeket egyáltalán nem érdemes beleforrasztani, mert túl kicsi a vastagsága, nagyon kevés hőt tud elszállítani a felülethez képest.
    Egy megoldás lehet amit én is csináltam, hogy vörösréz rudakat (szegecseket) forrasztottam a talpba ezüsttel. Ennél a megoldásnál a rudak, közvetlenül érintkeznek a hűtendő felülettel, és mivel a talpba ezüsttel vannak beforrasztva, a talp többi részétől is rendesen át tudják venni a hőt.
    Ha most kellene blokkot csinálnom, én a 10-es talp anyagba egyszerűen flexel belevágnám a járatokat, rá a burkolatot, és ende.... ;] ;]

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #89 üzenetére

    Hőálló ezüst??? :O :O
    Prisma color Chrome effekt spray :))

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #95 üzenetére

    [kép][link]
    Tavaj vettem festékboltban. Azért a kupakon levő eredményt csak kamrában, az optimális körülmények között lehet töle elvárni.
    A hőátadás lényegtelen, az alja úgysincs lefújva.... :Y :))
    Ez van a flakonra írva:
    Belső felületeknél használatos tükröződő, krómos hatású speciális lakk. Különösen finom fém festékanyagokból és kiváló minőségű gyantából áll. Magas takarási tényezőjű, kiváló korrózió gátló hatású aerosol, mely közvetlenül a felületre felhordható. Ólmot nem tartalmaz, kb. 10 -15 perc elteltével tapintásszáraz. Következő réteg felhordható akkor is, ha még nem tökéletesen száraz, nem kell az alsó réteget eltávolítani. Fa, fém, üveg, műanyag, kerámia, és szintetikus felületekre használható. Lakkal történő átvonás nem javasolt.
    Hasnálati utasítás: Na ezt nem kopácsolom be, minden hasonló vacakon ue van.
    Remélem a kép már konvertálódott. A link tuti hogy müxik.. :DDD


    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Háát én ezt nem értem.... :(
    Mincs jogom, de a link megy..... :( Pedig ugyanúgy csinálom mint máskor... :F
    Az tuti, hogy a kezelő felületnél konvertálás alatt felirat jelenik meg. :F
    Talán pár óra mulva jó lesz.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #98 üzenetére

    Az tuti hogy elég lenne, de krómos, csillogó felületet ne várj tőle, és a taperolásra rettenetesen érzékeny. A felület nagyon könnyen sérül, mattul.
    [kép][link]
    Ha a linken kinagyítod, (amennyire lehet) látni, hogy a blokkon a festék azért már eléggé viseltes.

    Mod: Na azért.. Valahogy így kellene kinéznie a lentinek is..... :F
    A fene sem érti... :(

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #102 üzenetére

    Azért írtam le, hogy tudd mire számíthatsz.
    Nekem a blokkora jó, mert csak addig van taperolva amíg bekerül, megaztán úgysem sokat nézegem.. ;] ;]
    A ''batyuban'' vannak a vízzel hűtött winyók.
    [kép][link][kép][link]
    A filc + a zajszigetelés... :)) :DDD :DDD
    Sajna az én GeiL-jeim 450-nél megadják magukat.... :((( Most 440 -en mennek.. :F

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz cs_gaborka #104 üzenetére

    Folyasztószer mentes ónnal, amit a fűtésszerelők használnak. Folyasztószernek Degufit 3000 lett használva.
    Itt jó az ónnal történő forrasztás is, mivel a forrasztott felület, kb 15-20 szor nagyobb, mint a forrasztás után a lemeznek a vastagsága amin keresztül a hő a csövekhez kerül.
    Remélem érthető voltam... :F

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #191 üzenetére

    Némileg hasonlít a Swiftech Apogee -hez. :F :U
    Avagy ez nem csak a véletlen műve? :DDD

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #196 üzenetére

    Én annó azon gondolkoztam, hogy ''rudas'' kialakítás mintájára.
    [kép][link]
    Csinálok egy blokkot 10mm-es anyagból. A mintázat, a kiemelkedések elrendezése maradna ugyanez, azzal a külömbséggel, hogy a csatornák marótárcsával, vagy primitívebb esetben simán flexel lennének belevágva az anyagba. Tehát a csatornák 1,5/2mm vastagságúak lennének. A talpvastagság maradna 5mm.
    De mivel a jelenlegi blokkom is tökéletesen teljesít, :P az egészből nem lett semmi. ;]

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #199 üzenetére

    Sándor -P20-: És ezt miért is akartad? A keresztmetszet megtartása miatt?

    Elsősorban a forrasztás miatt kialakult hőhidak lennének 100%-ban elkerülve, mivel egy tömbből lett volna az egész.
    Azonkívül a trapéz alakú ''szigetek'', (vagy mi a fenének hívjam őket) a kereszt irányban áramló víz miatt masszív turbulens áramlást keltettek volna,
    És igen, a 2mm-es csatornákkal a kellő keresztmetszet is simán meglett volna, ami az L20-as miatt igencsak fontos.... :F

    Amúgy a kialakítás hogy tetszik nektek? A tetőről vélemény?

    Nekem tetszik, és simán hajlítanék neki lemezből egy sapkát, és összeforrasztanám... :))
    Az egyetlen ami nem tetszik, hogy túl kicsinek találom a ''szigetek'' keresztmetszetét. Na persze ez attól függ, hogy milyen magasak lesznek, azaz milyen mély lesz a csatorna amiben a víz áramlani fog, mer ha csak 2 - 2,5mm akkor nagyjából OK... ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #207 üzenetére

    Hát igen a hőhídtól paráztam én is leginkább, bár ha belegondolok, hogy ezüsttel van forrasztva, és még talán az ötvözetnek is jobb a hővezető képessége mint a vörösréznek... :F :U
    Nos a tapasztalat szerint tökéletesen muzsikál. A passzív radival a 3800-on ketyegő A64 3000-es, szobahő + 12 / 16 fokon teljesít a proci.. Sztem ez jó. Legalábbis nekem az... :U :))

    1: Én ikább forrasztok.. Talán szakmai ártalom, de sztem a legbiztosabb megoldás... :U

    2: A jelenlegi blokk egy Athlon XP 3000+ -ra készült, de gond nélkül ráraktam az A64-re, és az M2-re is gond nélkül rá fog menni... :))

    3: Ja régi sapi leforraszt, új vissza..:)

    4: Hát az itt van... Egy kis csiszolópapír, meg némi festék.. Bár az tuti, hogy nem néz ki olyan jól mint plekótető, és ledet sem lehet belerakni.. :O ;] ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #210 üzenetére

    Sokat szerelem a rendszert, valmint minden szétszedésnél kitakarítom a blokkokat. Ugye elhiszed, hogy nincs kedvem mindíg forrasztani?


    Én is kipucoltam a blokkot amikor átraktam az A64-re.
    Szal fogtam, és felöntöttem háztartási sósavval, és hagytam pár órátt állni.... ;] ;]
    Utána kapott egy korty trisós lét, alapos öblítés, és mehetett a procira....
    Szal ha ettől kilikad a blokk, akkor az nyugodtan likadhat...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz lpc #214 üzenetére

    Én a konzervgázos forrasztó aparátommal IFA hűtő radiátort alakítottam át PC-re... :U ;]
    Szal ha azt meg tudtam vele forrasztani, nem hiszem hogy bármilyen más radi ki tudna fogni rajta... ;] ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz ngabor2 #220 üzenetére

    Sztem ne ragaszd!!!
    Ha réz a csövek anyaga, a forrasztás a tuti megoldás.
    Szerintem forrasztás nem csak jobb, sokkal egyszerűbb, és nagyságrendel biztonságosabb is.
    De lehet hogy csak maradi vagyok?? :F :F :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz ngabor2 #225 üzenetére

    Sajnos én elég messze tanyázok. (Dombóvár környéke)
    De ha valahogy el tudod ide juttatni, nagyon szívesen megforrasztom neked.
    De ha szétvágni szét tudtad, simán meg is tudod forrasztani... Nincs benne semmi ördöngősség... :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz ngabor2 #220 üzenetére

    még gondolkodom azon is, hogy a párhuzamosításnál nem könyök + T, hanem Y és ív lesz (vagy hogy hívják rendesen...). melyik a jobb megoldás?

    Én végig T idomokat raknák rá. Magyarul az összes csövet párhuzamosan nyomatnám.
    Az aljára 2-2 könyök, felül szintén zenész, csak közéjük is 1-1 T, majd a csatinak valami menetes idom, és kész. Az ellenállása szinte 0... :U

    Mod: Esetleg a csatlakozást az egyik oldalon felülre, míg a másik oldalon alulra raknám.

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz ngabor2 #228 üzenetére

    mindössze anyag és eszköz nincs hozzá nekem...

    Így eléggé nezhézkes a dolog... :(

    és ha megnézed, a szétvégést inkább a ''letagadom'' kategóriájába tenném.

    Azzal nincs semmi gond. A két széléről 3-4 lamellát mindenképpen le kell szedni, a többit meg ki lehet egyenesíteni. Utána némi festék, és sorban fognak állni a madarak, hogy nekem is ilyen KEL!!! ;] ;]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz shteer #231 üzenetére

    Sztem nem sokat zavar egy vékony festékréteg.
    Az hogy milyen szinű, sztem szintén nem sokat zavar.
    Ha az asztal mögött lesz, totál mind1 hogy fehér-é avagy fekete, míg ha szépen sütögeti a nap..... ;] ;]
    Na akkor komolyan: Ezt az egész szín / hőleadás dolgot maximum laborban lehetne mérni. Otthon úgysem fogod észrevenni, hogyha feke radiátor hűti vissza a vizedet, és attól hidegebb a procid..


    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz shteer #233 üzenetére

    A radiról tudnál egy linket dobni?
    Azon kicsit talán többet lehetne látni... :U :D

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz shteer #235 üzenetére

    Ez valami klíma radi volt fénykorában? :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #382 üzenetére

    Naja..
    Hiszen mire való a ház? Eltakarja a dzsuát ami belül van.. Nade egy plekó ház??? :F
    Szal ha már átlátszik, abban már illene némi rendnek lennie... :F
    Vagy csak én vagyok ilyen maradi? :F

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz sszever #386 üzenetére

    Ami még nem teljesen kialakult, és egyértelmű, hogy a merevlemez blokk belső felépítése milyen legyen. Ha ''csöves'', mennyire sűrűn fussanak egymás mellett párhuzamosan (2 darab RAID-be kötött Raptort kellene hűteniük a HDD blokkoknak). Esetleg ezzel kapcsolatos ötletek?

    Ha házilag akarod a vinyókat hűteni, egy esetleges megoldás az alábbi.
    [kép][link] [kép][link]
    Az összes képet itt:[link]
    Bár ha aluból akarod maratni, akkor ez neked nem sokat segített.. :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz sszever #392 üzenetére

    Ha a vinyó amit hűteni akarsz, viszonylag modernebb (120 Gigánál nagyobb), akkor a winyó hűtésnek nem kell akkora csodát csinálni, mert ezek már meglehetősen kevés hőt termelnek. (Egy 40G-s Qvantumhoz képest..)
    Nekem pl a 120-as és a 200-as Samó a sima csöves cucctól 1-2 fokkal melegebb csak a hűtővíznél. Tehát ha simán egyenesen belemaratsz egy járatot az aluba, az is bőven elég lesz neked.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #396 üzenetére

    Pannóniás Sanyi által javasolt blokk

    Na végre valaki, aki magától rájött, hogy nem dohányárú az a P20..... :Y :R
    Bár ez is füstöl.... ;] ;]

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #398 üzenetére

    Miért? Más a cigire gondolt?

    Igen, már kaptam pár privit hogy ne reklámozzak dohányárút, mert itt kiskorúak is vannak.. :Y
    Nos az illetőknek küldtem pár linket A! P20-ról. ;] ;]

    Amúgy meg ha jól emlékszem, akkor egy másik fórumon már összefutottunk egy motoros topicban. Vagy nem?

    Nemtudom. Könnyen előfordulhat, hiszen ugyanezt a nicket használom még jó pár helyen..

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz shteer #421 üzenetére

    de ha megsül, süljön - garis

    Ez mindaddig igaz, amíg az elpusztulás során nem rántja magával a meghajtót is.. :F
    És ha az már nem garis? :F
    Szal én inkább hűtögetem. Jelenleg egy ventivel (fujfujfuj), de tervezgetem már a blokkot is rá. :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz sszever #450 üzenetére

    Keresel egy jobb csapágyboltot, és ott aztán mindent megtalálhatsz ami szem szájnak ingere.. :U Szimmeringek O gyűrűk teljes palettája általában megtalálható az ilyen helyeken.
    Ami tömítéssel kapcsolatos és perpill nincs, azt pár napon belül megszerzik...

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #468 üzenetére

    És mi tudsz róla, volt értelme ennyit kínlódni?
    Jobb lett akár 1 fokkal is mint egy sima blokk?

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Rob_Taylor #520 üzenetére

    Szal sztem nem egy nagy pukk oldalt vezetni ki a csöveket.
    Bennem pl annó fel sem merült a gondolat, hogy ne a tartályok oldalán vezessem át a csöveket.
    [kép][link] [kép][link]
    Az utóbbi kép hátulról. Igaz kiseb az érintett rész, de talán érthetőbb..
    És az aktuális, bár ez az 1.0-ás verzióról készült.. :U
    [kép][link] Itt a radiátor ki, és beömlő csonkja is az 5mm-es plekóba van belevágva, akárcsak a csövek csatlakozása.
    Ugyanaz közelről.
    [kép][link] És az alja: [kép][link]
    A vezetéket azért felül vezettem ki, mert a befűzéshez el kellett volna vágni, és akkor urott volna a garancia... :( :(((
    Jelenleg annyi a változás, hogy a zaj miatt a szivattyú kugrott a vízből, és a radi mellett a szőnyegen landolt.
    [kép][link]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz dtss #523 üzenetére

    Cseréld le a lét...
    Lehet hogy néhány alien tett nálad látogatást, oszt jól érezték magukat és elszaporodtak..
    De az is lehet hogy a trutyi amit a vízhez öntöttél megadta magát, és átalakult habképző anyaggá. Továbbá elképzelhető az is, hogy kioldódott valmi a rendszeredből.
    Szal az első lépés mindenképpen a csere, ha továbbra is képződnek a bubik, alaposan át kell mosni a rendszert. :U

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #526 üzenetére

    Sándor -P20-: A bubizás, akkor sem tiszta nekem...

    Ha tiszta lenne, neki sem bubizna... :Y :)) avagy ő sem habozna... :DDD :DDD
    Egyébként én sem értem. De mint írtam bármi előfordulhat. Ráadásul nem is a bubi az igazán nagy gáz, hanem a hab lé tetején, azaz olyan bubi, amiben bent marad a gáz... :P :DDD . Szal a bubi normál esetben ahogy a lé tetjére ér szépen akkurátusan kipukkan, de nála egyben marad és habbá alakul. Szal ez az igazán nagy gáz, mert azt jelenti hogy valami miatt leromlott a lé minősége.
    Tényleg. Nem lehet hogy a Rábából töltötte fel a rendszerét?? :P :DDD

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz excalibur36 #536 üzenetére

    Nekem a sima 9600/256 helyére került a 6600GT/128.
    Szal a GT az tuti állva hagyta a 9600-at, pedig fele ram van csak rajta. Nem is beszélve, hogy nekem egy sor játék mindenféle hibával futott csak az atin, (ezért is lett lecserélve) míg a nvidián gond nélkül szalad szinte minden..

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz loogos #544 üzenetére

    nah szerintem elég drága egy vizhűtő rendszer de viszont jó is a vizhűtés

    Az állítás első feléhez azt tenném hozzá, hogy az attól függ...
    Ha mindent úgy akarsz megvenni, megcsináltatni, akkor valóban elég drága, míg ha tudod hogy mit és hogyan akarsz megoldani, és hajlandó vagy összepiszkolni is a kezedet, nos akkor már közel sem olyan drága, sőt... Meg merem kockáztatni hogy olcsóbb mint egy közepes árkategórájú lég, míg a hatásfoka, valóban..... :C

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz OC #540 üzenetére

    Nálam is fordult már elő habzás, de ez nem jelenti feltétlen a folyadék tönkrementét.

    Az attól függ mit tekintünk tönkrement folyadéknak... :Y
    Ha azt vesszük, hogy normál, optimális esetben a rendszerbe került bubi, (Ami bármitől keletkezhet) a tartályba kerülve szépen fellebeg a lé tetejére és ott ahogy kell kipukkan. Szal ebben az esetben az emberke észre sem veszi a bubit. Viszont ha nem tud kipukkanni akkor mint hab ott marad a lé tetején.
    Szal a hab mindenféleképpen azt jelenti, hogy valami nem kóser a rendszerben.... :U
    Ez nem azt jelenti hogy rossz a lé, hiszen a feladatát tökéletesen ellátja, (egyenlőre) de mindenféleképpen figyelmeztető jel, hogy valami gubanc van...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz EB1039 #545 üzenetére

    Amit OC kolléga jánlott. :R
    Régi lé le, fiss víz + fagyálló be, (szerintem ideiglenesen a sima csapvíz is tökéletes) majd mellé a hűtőtisztítóból. Ezzel a rütyivel járasd addíg, amíg le nem oldódnak a trutyik a rendszerből. (illetve ami a cuccosra van írva)
    Ha gyorsabb eredményt akarsz. Rendszer szétkap, csövek kidob a kukába, blokkok szétszed, (ha lehet) vagy vízkőoldóval feltölt. Ugyanezt eljátszani a radival. Utána trisóval passziválni, majd mindent alaposan öblíteni. Majd az egész rendszer új csövekkel összerak.
    Állandóra szerintem a gazdaságos ioncserélt lé, + közép árkategóiás fagyálló (nitrát, nitrit, és foszfátmentes) fagyálló OC kolléga által ajánlott arányban feltölt. Más nem kell bele, mert a fagyálló minden nekünk is szükséges anyagot tartalmaz.
    Az etilénglikol frankón irtja az alieneket, a többi adalék meg némileg gátolja a korróziót, keni a szivattyút, STB... :))
    Azt azért hozzá kell tenni, ha van néhány ragsztás a rendszeredben, akkor a fagyállós üzemeltetésnél a ragsztásokat gyakran kell ellenőrizni, mert az etilénglikol a ragasztások nagyrészét képes megoldani!!!!
    Az állításokkal ellentétben, nekem az első radimnál az FBS-es ragasztások tökéletesen ellenáltak a fagyállónak. A ragasztások most is rugalmasak nem kenődtek, taknyolódtak el. Lehet hogy ez fagyállófüggő?? :F

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz excalibur36 #552 üzenetére

    Én pártatlan voltam. A véleményem az volt, hogy tök mind1 mi van ráírva, a lényeg hogy menjen.
    Nos a boltban rádumáltak az ATI-ra. Mondtam a boltos csókának hogy mire kell, miket akarok futtatni rajta. Azt mondta OK!!
    Kártya be, game indul, utána szetségelés. :( Természetesen nem teljesen gyári nyomású CD-ről volt szó, szal patch nem ment fel. :U Ezután képes voltam közel 30E-t kiadni a gamekra, hogy felmenjenek a patch-ek.
    Szal gyári lemez be, patch fel. Az eredeti hiba megszűnt, viszont jött helyette egy pár másik, ami még bosszantóbb volt... :( :(((
    Utána latyak felkap, ATI helyére beugrott egy 6600GT, és láss csodát, azóta semmi gond. :))
    Nos ennyit az ATI-ról...

    Mod: Hoppá, :( ez itten OFF-nak számít.... :U

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz Deniels #580 üzenetére

    Csak a főnök miatt...
    Először is, jó helyen jársz, csak nézd vissza az archívumot, monnyuk úgy másfél, két évre visszamenőleg. Akkoriban folyt 1000-el a házilagos blokkgyártás, és egyéb csodacsiholás... :))
    Vagy kukkants be a konkurens fórumba: [link] Itt is ajánlom figyelmedbe az első hsz-ből elérhető archívumot. Sajnos a régi hsz-ekhez csatolt képek jó része már nem megy, de érdemes átbogarászni azt a fórumot is.. :U
    Ha esetleg egy ful házibarkács vízes cucc érdekel, akkor kukkant be a aláírásomban szereplő képtárga, (azaz ide: [link] ) és böngészd át a képeket. Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz, akár itt is. Legfeljebb a többiek is megmondják a véleményüket.. :Y :C
    Vagy nyaggasd még egy kicsit a fórumot, és annyi linket fogsz kapni, hogy még azelőtt megunod a házilagos vízhűtés barkácsolásást, hogy bele kezdtél volna... :DDD :DDD

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz vedini #1065 üzenetére

    Igen, én csináltam már pár vizes tápot... :)

    [kép][link]
    Az összes képet it:[link] találod, a Chieftec GPS-450AA vizesítése könyvtárban...
    Kellemes mazsolázást... :)

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz excalibur36 #1066 üzenetére

    igazábol csak a feszültség stabilizátor ic-ket kel hüteni!

    Nos ez így nem teljesen felel meg a valóságnak.
    Először is egy deka feszstab IC sincs a tápban amit hűteni kell. A képen látható három lábú tünemények diódák, vagy primeroldali kapcsoló fetek, esetleg tranzisztorok, továbá az aktív PFC kapcsoló eleme is lehet. :P :))
    Nos ezek a cuccosok azok amik igazán melegszenek, tehát ezeket lehet vízzel hűteni.
    Ezeken felül erősen melegedni képes a táp trafó, meg még egy pár nagyobb teljesítményű ellenállás, dióda, sőt a vezérlő IC-k közül is van néhány ami erősen forrófejű tud lenni.
    Szal az a szitu, hogy egy eredetileg ventis tápot full passzívra átalakítani felér egy tápgyilkossággal. Viszont a kapcsoló elemek meghűtése után elégséges egy tényleg minimál fordulaton ketyegő venti is.

    [Szerkesztve]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz excalibur36 #1088 üzenetére

    A képek alapján hűteni tökéletes, de zaj ellen nem sokat ér. Sőt, szerintem semmit. (Nincs zajcsökkentő, hangszigetelő anyag... :F )
    Tehát ha csak hűteni akarsz akkor jó, ha halkítani is, akkor felejtős...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz rob210 #1093 üzenetére

    Bitumenes szigetelőlemez?? :F
    Ezt még nem hallottam.. :U Tudnál dobni egy linket, hogy milyet használtál?
    Továbbá az is érdeklne, hogy hova raktad be. Egyszerűen az egész cuccost körbekerítetted vele? Néhány kép is jöhetne.
    Én az enyémet sima filcbe csavartam, de valami mitt lasan átjön a filcen a winyók hangja, :O és fogalmalm sincs hogy miért... :F

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz didyman #1099 üzenetére

    Asszem itt minden le van írva. :R
    Szal aki vállalkozik az attrakcióra, csak ésszel, és valóban nem árt ha konyít is valamicskét a dologhoz...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Aktív témák