Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazo

    tag

    válasz Terminus_ #279 üzenetére

    helló. én ezeket vettem meg: [link] és [link]. mindkettő jó, és szerintem egymás nélkül nem nagyon használhatók, mert az első a nyelv alapjairól és szintaktikájáról szól, a második pedig kifejezetten a WindowsForm-ok készítését, használatukat írja le. a kettő együtt sincs anniy, mint az általad belinkelt könyv, de az is lehet, hogy nem is érnek annyit - azt a könyvet nem ismerem.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    lenne egy kérdésem:
    van egy winFormom és rajta egy tabcontrol két tabpage-el. hogyan tudom azt megcsinálni, hogy amikor az egyik pagen lévő funkciót használom, akkor ne lehessen paget váltani? azaz hogyan lehet a page-váltást letiltani, mert ''enabled'' properity nincs a tabpage-nek, pedig nekem épp egy olyan kellene.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #284 üzenetére

    bejött, köszi mindkettőtöknek a gyors választ. nem számítottam ilyen sebsségre. de ha már... ;] ... akkor jönne a következő kérdésem:

    MySQL (mysql-5.0.22) adatbázishoz szeretnék csatlakozni a formokkal. (2005-ös VS-t használok.) hozzáadtam a connektor (mysql-connector-net-1.0.7) dll-jét a referenciákhoz és a toolboxba is betettem. hogyan tudok megjeleníteni egy táblát a formon? hiába húzom rá a DataGridView-t, egyszerűen nem látja a MySQL-es adatbázisomat, nincs a connectorok között az általam feltelepített cucc. ezek szerint nem tudom ezzel a ''varázslóval'' beállítani a kapcsolatot, csak kódból? hagyjam ott a gridet és a tulajdonságait állítsam a kódnézetben és ne is foglalkozzak az általa felkínált lehetőséggel?

    egyelőre ez a legfontosabb, amit meg szeretnék oldani. lenne még, de azok apróságok és csak szépséghibát okoznak az applikáció használata során.

    előre is köszi.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #287 üzenetére

    ezt kezdem belátni én is. viszont a proginak majd online adatbázist kéne használnia, és erre a mysql-szervert látom a legmegfelelőbbnek. semmit nem találtam eddig a neten a kapcsolatvarázslóról, a kódokat meg egyelőre átugrottam, mertem remélni, hogy meg tudom oldani azok nélkük, de ez egyre kilátástalanabbnak tűnik. még az is lehet, hogy felteszem az mssgl-t is a gépre. vagy agyalok még és egy kókányolós kódolásos szerelés lesz a vége :F

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #289 üzenetére

    ez tuti nem így van. ahol fut a .net 2.0, ott azt valaki direktbe felrakta, mert kellett neki vagy
    a visual studio 2005-tel együtt került fel, ahol a telepítő automatikusan rakta fel. ha az utóbbi, akkor az illető lehet, hogy nem ikszelte ki a mssql feltelepítését és az is rajta van a gépén. na ekkor tényleg ott van az mssql és használható az is.

    nekem viszont nincs ott, mert kiikszeltem, és amúgyis, semmit sem érnék vele, ha lenne, mert egy online vizsgáztató rendszert kell írnom, és oda meg ugye nem jó az mssql - sajna, mert egyébként én sem vagyok hülye és nem szivatnám magam egy alig támogatott adatbáziskezelővel. igenis ki lehet rakni, sőt ki is van rakva a mysql a netre, ajánlom a figyelmedbe: [link].szal nekem mindenképp a mysql-lel kell összehoznom, mert azzal itthon is tudok bűvészkedni mind az asztalin, mind a notin, és nem kell mást csinálni a vizsgáztató rendszerem online-ná tételéhez, mint feltenni egy mysql-es tárhelyre az adatbázist (konkrétan a belinkelt szolgátatóhoz, mert ott van ismerős), a progiban átállítani az adatb helyét és kész. max egy webservice-t kell még írni, hogy jó legyen, de nem tudom pontosan, mert még soha nem csináltam ilyet. csak tudom, hogy valahogy így megy.

    féléve segédkeztem egy vs2003-as mysql-es projektben. akkor láttam először vs-t meg .netet, meg mysql-t élőben, így nem sok rémlik, de mivel ott műxött, valahogy csak meg lehet csinálni. mind1, a héten még a formokat csiszolom, a progi mögé csak a jövő héten kell elkezdenem a ''háttérmunkát'' - végülis ez lenne a lényeg - beprogramozni.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #292 üzenetére

    akkor szerinted hogyan oldjam meg az onlájnitást? elég sokat dolgoztam már a formokon, így azokat eldobni nem akarom, szal az egyetlen megoldás az, ha az adatelérés megy onlájban, központi adatbázis és hozzá csatlakoznak az applikációim.

    jelenleg csak az a cél, hogy megismerkedjek a vs2005-tel, és ennek bizonyítékaként össze kell ütnöm ezt a vizsgarendszert, de soha senki nem fogja használni. ennek ellenére azért szeretném nagyon jól megcsinálni, nem vagyok az a fajta ember, aki szart ad ki a kezéből, szal a lehetőségeimhez és a tanulási szintemhez képes igyekszem a legjobbat kihozni belőle.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #300 üzenetére

    helló,

    még mindig a desing-t csinálom a vizsgáztató progimnál. kérdés: hogyan lehet egy tabcontrol tabpage-jei között buttonokkal váltogatni, miközben direkt tiltom a fülek agérrel való használatát. a vizsga menetét akarom jelezni a különböző füleken lévő dolgokkal, és ha pl. kitöltötte a regi-tabot, akkor egy tovább gomb vinné át a másik tabra, ahol már élesben megy a vizsga, és nem lehet visszamenni regelni... ezt szeretném megoldani. van ötleted?

    előre is köszi.

    ui: már mások is mondták, hagyjam a mysql-t és oldjam meg mssql-lel. ha kész a desing, akkor nekiállok egy kis utánaolvasásnak és lehet, hogy váltok... de egyenlőre még a felső problémán dolgozok.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Jester01 #302 üzenetére

    de használom. már meg is oldottam, csak eddig a gépre feltet msdn 2004-el szoptam, de meguntam és a netesen is megnéztem, hátha... ott persze hogy kidobott egy csomó találatot. a tabControlHallgató.SelectedTab = tabPageEredmény; mellett döntöttem :))

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    helló,

    egy olyan visszaszámlálóControlt akarok csinálni, ami ha lejár az idő, akkor lefuttatja egy button click eseményét. a button referenciáját a konstruktorban adom át, az idő lejártát a control timeréánek tick eseményében figyelem. hogyan tudom lefuttatni a button click eseményéhez tartozó metódust?

    előre is köszi

    ui: néztem az msdn-t, de még semmi idevágót nem találtam.

    [Szerkesztve]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Jester01 #307 üzenetére

    ma is imába foglalom a neved :DDD

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz amargo #314 üzenetére

    én nem nagyon értek ezekhez az elkapás dolgokhoz (még), de saját tapasztalat alapján az xp semmit sem reagál, ha nem megy a nyomtatás. vagy te azt a kis felhőt akarod elkapni, ami felugrik a tálca jobb oldalán, amikor pl kifogyott a papír? hmmm...

    ha most nincs nyomtatód és mégis a nyomtatáőst akarod tesztelni, szerintem tegyál fel egy pdfFactory-t. ez egy ''nyomtató szimulátor'' program, virtuális nyomtató, pdf-be nyomtat. egyedüli hátránya az lehet, hogy mindig működik, így nem lesz mit elkapnod. arra viszont jó, hoyg a kimeneteket formázását ellenőrizd.

    lehet semmit sem segítettem. de remélem azért mégis.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    sziasztok,


    vágjunk bele : :DDD

    van három formom: FormStart, FomrOktato, FormHallgato. a start csak egy egyszerű választás két gombbal, hogy oktató vagy hallgató leszel :) és majd az oktatót be is kéne jelentkezteti, de majd csak később. a másik két formon meg egy vizsgáztató rendszer funkcióinak megfelelő szolgáltatásokat bonyolít(ana). azt szeretném megcsinálni, hogy ha a startot maximalizálom vagy elmozdítom a képernyő közepéről, akkor a következő ablak is ott jelenjem meg, ahol a szülő volt, szal ne lehessen észrevenni, hogy különböző formok között navigálok és ugyenez vissza is kéne.

    eddig azzal próbálkoztam, hogy minden form tudja hogy ki a szülője/gyereke, és másoltam a windowstate és a location tulajdonságokat, de amikor a gyerekről visszatértem a szülőre (aki a gyerek élete alatt folyamatosan invisible de él - és a gyerekről való visszatéréskor gyerek meghal, szülő látható), akkor a szülő megbolondult, mert pl nem lehetett normálra venni a maximalizált ablakot. az átméretezhetőséget kikapcsoltam, hogy azzal ne kelljen törődni, de ekkor épp ez jelenti a problémát, mert ha kimegy a hallgató max-ra és visszatértek a startra, akkor a start normális mérete is teljes képernyős :F
    this.WindowState = szülő.WindowState;
    this.Location = szülő.Location;
    this.StartPosition = szülő.StartPosition;
    this.Size = szülő.Size;

    még így sem ment.

    valakinek van ötlete?

    egy másik probléma még ezekkel az ablak elhelyezéses cuccokkal, hogy ezeken kívül van még egy FormEredmények form, amit pedig a szülőjének a közepén szeretnék megjeleníteni miközben a szülő látható de enabled és a tálcán nem kéne hogy megjelenjen az új ablak. :D :D :D

    csupán ennyi nyűgöm van

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz andriscs #323 üzenetére

    a label tuti, hogy nem lehet null, mert ahogy írtad is az InitializeComponent() metódus beállítja a kezdőértékeit, így már él és virul. én ezt próbáltam ki és működik:

    private void button_Click(object sender, EventArgs e)
    {
    textVáltoztat(label1);
    }
    private void textVáltoztat(Label l)
    {
    l.Text += '' Ez a legutóbb hozzáfűzött szöveg...'';
    }


    a formon nincs semmi más, csak a label és a button. a label autosize tulajdonsága nálam false - elvileg nincs jelentősége, de elképzelhető, hogy úgy sikerült letenned a labelt, hogy már a formon kívülre írja a szövegeidet, és emiatt nem látod.

    a null megjelenését azt nem értem. nekem a designerben ilyen a label:

    this.label1.Anchor = ((System.Windows.Forms.AnchorStyles)(((System.Windows.Forms.AnchorStyles.Top | System.Windows.Forms.AnchorStyles.Left)
    | System.Windows.Forms.AnchorStyles.Right)));
    this.label1.Location = new System.Drawing.Point(12, 9);
    this.label1.Name = ''label1'';
    this.label1.Size = new System.Drawing.Size(186, 75);
    this.label1.TabIndex = 1;
    this.label1.Text = ''label1'';

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    csatlakoznék az előttem szólóhoz, csak engem a 322 megoldása érdekelne. köszi

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Pazo #322 üzenetére

    sziasztok,
    úgy látom újra beindult a tanácsadás :) tudnátok nekem is segíteni? a 322-re szeretnék valami tanácsot kapni.
    köszi

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    sziasztok.
    szükségem lenne egy olyan messageboxra, ami 'igen', 'nem' gombokat tartalamaz, aztán majd a dialog result alapján dönöm el, hogy melyik műveletet hasztom végre. már néztem a show változatait, de egyenlőre nem találtam benne ilyet. készítettem egy saját formot, amit messageboxként használok ilyen esetekben, de ma rámszólt egy haverom, hogy ez hülyeség, mert van nekem veló verzió. de miért nem találom???
    valaki használt már ilyet?
    köszi
    bye

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Pazo #357 üzenetére

    úúúú de vak vagyok, megtaláltam. :) :W :W :W :W :W


    [Szerkesztve]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    hogyan lehet c#-ban egy fájlól szavanként olvasni?

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Gregorius #374 üzenetére

    köszi. én is ezt a megolvást találtam tegnap, és megnyugtató, hogy nem én bénáztam el valamit, hanem tényleg ez a megoldás a legkézenfekvőbb. egy darabig javaztam - amikor a suliban kellett - és onnan rémlett, hogy az a nyelv tud eleve ilyet, emiatt kerestm gőzerővel annak c#-os megfelelőjét. köszi.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Ákoska #371 üzenetére

    szeva,

    nem értem pontosan, hogy c-zni vagy c#-ozni kezdtél el, mert szerintem a studió nem a c megtanulásának legmegfelelőbb eszköze. tekintve hogy ansi c-t szerintem nem is tud - bár lehet nagyon nem jól vagyok informálva és igenis tud.

    ha én értettem félre, és c# a téma, akkor exe-t létrehozni az 'debug/start debugging' menüpont alatt lehet (F5 - nálam 2005-ben). ha nem akarod, hogy a konzol azonnal be záródjon, akkor én 4 megoldást tudok, válaszd ki a neked megfelelőt:
    1. a main utolsó sora legyen: System.Console.ReadLine(); ekkor enter leütéséig élvezheted a konzol társaságát.
    2. a main utolsó sora legyen: System.Threading.Thread.Sleep(1000); ekkor a sleep paramétere milliszekundumban értendő, és addig marad fenn a konzol.
    3. minden marad ahogy eddig volt, de nem F5-tel, hanem Ctrl+F5-tel futtatod. ezesetben viszont a kivételek a konzolba írva jelennek meg, ha dobódnak. ez bármilyen bill leütásére záródik
    +1. megkeresed az exe-t, aztán manuál nyitsz egy konzolt (start/futtatás/cmd) és úgy indítod el az exe nevének beírásával.

    ha én értettem jól és c-t akarsz tanulni, akkor én a helyedben a bloodshell dev-c++ vagy a borland c programok valamelyikét használnám. sokkal kisebb memót esznek és kifejezetten erre találták ki őket - vagy másra, de erre nagyon jók. dev-c++ben a konzol fentartására tudom ajánlani:
    1. a main-ben a return 0; elé egy system(''pause''); sor beírását. ez is bármilyen bill lenyomása után tér vissza a kódnézetbe.

    bye

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz andriscs #386 üzenetére

    miért akarod mindenképp minimalizálni a többi alkalmazást?
    nem elég, ha a tiéd van mindig felül, mert erre ott a topmost propertyje a te alkalmazásod formjának. és ekkor nem kell rendszer szinten kapkodni a csomagokat.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz manrick #444 üzenetére

    most ugyan nincs időm rendesen megnézni, de az egyik dolog ami eszembe jutott, hogy DialogResult-ot kellene használnod. a másik meg, ami lehet hogy nem elegáns, hogy az első form cs-jébe kellene egy public void metódus, ami egyetlen paramétert kap, ami a kiválasztott listaelem típusú és annyit csinál, hogy beállítja a textbox.text-et és a másik formról őt hívod meg a kiválasztott elemmel. ez utóbbi elég fapados, de tuti megy. ha lesz időm és kell még, akkor agyalok egy elegánsabbat.

    [Szerkesztve]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

Új hozzászólás Aktív témák