Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SimS

    senior tag

    Üdv

    Egy alkalmazáshoz szükségem volna formázott doksikra és azok feldolgozására (megnyitás, keresés bennük, esetleg módosítás) és azok exportálására alapértelmezett szövegszerkesztő felé (pl MSWord, vagy bármi más) vagy közvetlen nyomtatás, de az exportálás szimpatikusabb. A doksik .doc ill .rtf formátumban vannak. Kérdés: hogy tudom megtenni a fenti 2 műveletet?

    illetve, ha nem csak kódold feldolgozásra szánom, akkor hogyan tudom megjeleníteni, teszem azt egy formon valamilyen hozzáillő komponensben? :)

    SimS

    [ Szerkesztve ]

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz ArchElf #946 üzenetére

    Üdv, gyorsan jött a válasz, kár h nem voltam gépnél.

    Igen, van ilyenem fenn, alapból rakja a VS2008, viszont a használata nem tiszta, hogyan rakom ezt össze egy WindowsFormApplication-el? :F Ha értesz hozzá, jöhet privátban is akár egy kis példaprogi pl. Miket kell tennem, hogy megnyitáskor egy adott komponensbe (akár egy form) történjen a dokumentum megnyitása (mint pl richtextbox.LoadFile()) illetve hogy a megnyitottat tudjam kóddal szerkeszteni?

    Lassan már azt kérem írd meg helyettem :D ;] neem, csak elindulni nehézkes, megvannak a feldolgozó algoritmusaim, csak a mozgás és a dokumentumkezelés nem tiszta :F

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz DelArco #949 üzenetére

    Üdv

    Olyasmit akartam, h induljon egy MSWord pl, benne a Form-omba egy adott helyen, betöltsön egy adott doksit, aztán a program kiszedjen bizonyos szövegrészeket ebből, ezekkel mahináljon valamit - meg a felhasználó is tudjon módosítani, majd abból a wordből akár már nyomtatni is lehessen közvetlen. kb ez. ;)

    RichTextBox-hoz meg ,,értek" és végülis azzal lesz megcsinálva, korlátozva a dokumentumformátumot RTF-re, persze az is jó, tud formázott szöveggel bánni. Meg kicsit puritánabb lesz kinézetileg is emiatt :D

    p.s.: egyébként az a jegyzet nem is rossz :K

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz amargo #952 üzenetére

    Üdv

    Hű, ez a kód roppant hasznos. Probléma annyi volt, hogy nem csak RTF-el szerettem volna dolgozni, hanem pl doc-al is. Viszont nem jelentett gondot a formátumkorlát, mint az utóbb kiderült és így el is készültem vele, vagyis amennyire kellett.

    köszi :R

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    Üdv

    Írok mostanság egy kis alkalmazást és szeretnék beépíteni felhasználóazonosítást (acc + pw). Nem használ hálózatot és külső adatbázist így valahogy meg kellene oldanom a ,,beégetést". De nem akarom túl szimplán, mert akkor holmi .NET elemzővel 1:1 vissza lehetne fejteni - továbbá természetesen módosíthatóvá kellene tenni a már tárolt pw-ket.

    Gondoltam MD5 vagy SHA hash használatra (ez elég jónak tűnik szerintem), de ezt hol tároljam? külön fájllal macera, hogy ha véletlenül nem illetékes belekontárkodik (lavinahatás miatt) oda a belépés :D mégis, szükséges legyen, hogy a program ,,ne felejtse el" ezeket :)

    p.s.: hú, de körülményesen fogalmaztam... :((

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    Üdv

    Fejlesztek egy alkalmazást asp.net mvc3-ban EF code-first segítségével.
    Mennek a dolgok szépen kb., de nem találok arra megoldást hogyan lehet injection-t megakadályozni.

    A konkrét példa az, hogy a meglévő link pl. "myapp/Company/details/1" (ahol details a controller metódus a CompanyController-ben, az 1 az ID) esetén ha az id helyére mondjuk szöveget írok, akkor megfő az egész:

    "The parameters dictionary contains a null entry for parameter 'id' of non-nullable type 'System.Int32' for method 'System.Web.Mvc.ActionResult Details(Int32)' in 'myapp.Controllers.CompanyController'. An optional parameter must be a reference type, a nullable type, or be declared as an optional parameter." -el.

    Ebben az esetben az optional paraméter nem működik (egyébként a routing szerint azon van), hiszen ez az ID határozza meg a view-ba kerülő model objektumot.

    Az megint más kérdés, ha már int a szerencsétlenje, akkor meg kell nézni, hogy van-e olyan ID-jú elem, de az egyszerűbb.

    Valaki esetleg help? :)

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

  • SimS

    senior tag

    válasz stevve #2370 üzenetére

    Üdv

    Értem én, hogy majd a szerver lekezeli magától, meg hibaoldal.. de ha már szimpla hibaoldal van, akkor ott lehet fejlesztői hanyagság is ám :U Az meg fekete autó ide vagy oda... :)

    Megoldottam végül, használtam int?-et, aztán lekezelem egy plusz metódushívással, aztán kész. Valahogyan biztonságosabbnak gondolom így.. aztán majd jól megmondják mások, hogy szar :D

    Köszi a választ, :R

    SimS

    Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

Új hozzászólás Aktív témák