Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gülredy

    tag

    ubid kérdéseire a válaszok engem is érdekelnének.

    ArchElf:
    "Amúgy mivel a kód többi része nem is látható, nem is tudom elképzelni, hogy volt többször lefuttatható a switch rész."

    goto címke paranncsal
    Tehát ha azt választja a felhasználó hogy igen újra akar választani a termékek közül akkor arra van egy switch i vagy n elágazás és ha i-t nyom akkor goto címkét használok.

    A hibát egyébként megoldottam, tényleg rossz helyen volt a változó deklarálva, csak nem vettem észre. Pedig szinte mindig szoktam használni a debugot de ez esetben ez kimaradt a használata.

    Még lenn még egy kérdésem, ha már ezt így megoldottuk:

    int valasztas;
    valasztas = int.Parse(Console.ReadLine());

    Itt kérem be azt a számot ami a termékek száma. Magyarul amit választani akarok.
    Az lenne kérdésem, hogy itt szükséges parse-olni vagy megoldhatnám parse nélkül?
    A fontosabb dolog amire a választ kérném, mivel nem használtam még sok kivételkezelést, így nem igazán vagyok otthonos benne.
    Szóval a fenti int.Parse-os sornál szeretném lekezelni a kivételt mivel ha beírom neki hogy 100 az oké arra van egy if utasítás de ha beírok neki mondjuk 50 db 9est akkor dob egy overflow exception-t. Ebből azt akarnám kihozni hogy ha ilyen nagy számot ír be akkor ne exceptiont dobjon hanem csak egy üzenetet hogy "túl nagy a megadott szám".

    Mindenképp kivételkezeléssel szeretném megoldani hogy ennek a használatával is jobban tisztában legyek!

    Ja és köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt!!

Új hozzászólás Aktív témák