Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2776 üzenetére

    Aki még kezdő, nyilván azt fogja megkérdezni mi a hiba. Válaszként meg le lehet írni azt is, hogy hogyan lehet megállapítani, meg azt is, hogy mi hiba.
    Szerinted aki (a jelenlegi példánál maradva) nem használta a debuggolást az hirtelen tudni fogja ha azt mondod neki: "Debuggolj!" , hogy miről is van szó?! Mivel ez egy egyszerű fogalom és kulcs téma, (rövid) idővel rá kell jönnie az illetőnek, hogy mi is az és mire jó...DE Számtalanszor előfordul már, hogy nem értettem valaminek a működését, ezért hibába futottam. Majd amikor segítséget kértem akár több helyen is akkor általában a nagyobb tapasztalatú emberek valami ilyesmit mondtak: Fogod a &@#>&>#& ...aztán csináld meg #>&&>&>-ba és után használj #&>&#&.... Akkor most újra megkérdezem, ezt lehet segítségnek nevezni? Újabb idegen addig nem használt és ismeretlen módszerek emlegetése egy olyannak aki még éppen a szárnyait bontogatja???
    Valahogy az ő még hiányos szintjén kell elmagyarázni mit csinált rosszul, és nem arrogánsan lehurrogni, mert segítségért fordult...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák