Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz ro_bert17 #1735 üzenetére

    Szia! Képzeld, rendszergazdai fiókba lépve (a hölgy felhasználó) futtattam a Norman Malware Cleanert (naponta új verzió és nem fogadja el pár napnál régebbi verziót), amely megtalálta ezt a dögöt, majd a biztonság kedvéért (tudod, egy sohasem elég :-) lefuttattam (szintén naponta frissül) a Kaspersky nem rezidens ellenőrzőjét és még ő is talált valamit. Ezek egyike sem csinálja vissza a rendszert, neked kell a rejtett opciót mappánként (jobb klatty, pipa ki, kérdésnél pedig válaszd az almappákat, fileokat opciót) visszaállítani. Az All users mappát kiürítette (törölte), azt egy másik gép profiljából másoltam vissza. Arra nem találtam szoftvert, ami az asztali ikonokat és a letiltott jobb egér menüt visszahozza, ezért kimentettem a kolléganő profiljából amit lehetett és töröltem, majd újra létrehoztuk.
    Sajnos ez tapasztalat (mégsem így csinálom :-), hogy amennyi rengeteg időt beleölsz a vírusírtásba, helyreállításba, annyi idő alatt már akár egy új gépet üzembe is helyezhetsz. Ha van konkrét kérdés, tedd fel, nem vagyok guru, de megpróbáljuk megoldani :-)
    Nálunk sajnos a Virusbuster nevű hazai programcsomag 'védi' a gépeket; nem mondom, hogy nem hatékony, de ezeket a malware-eket nem írtja hatékonyan, idén már legalább a 3. System Restore vírust kaptuk be.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák