Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mefistofeles #1970 üzenetére

    Szia Mefistofeles!
    A kamerád úgy gondolom mini DV és ezen belül rögzít HD-ba. Ez a kamera alapban DV fájlba rögzít, ami .avi
    és az azt jelenti, hogy DV.1 -be, vagy DV-2- fájlba menthető, ami sajna nagy fájlt - GB-ot képvisel. Ez ezzel jár, hacsak a gépre vivő program nem tartalmaz konvertálót. A MovieMaker wmv-re és DV-1-re képes, amelyek közül a DV-1 a megfelelő, mivel a kamerád alapvetően DV fájlba rögzít. Van más szoftver, ami már tömörítve rögzít (pl. mpg-be, mivel, ha váltottsoros, akkor ez még a megfelelő), de legjobb először a kamera saját rögzítő fájlba áttenni a gépre. Ezután lehet variálni.
    Üdv. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mefistofeles #1972 üzenetére

    Szia mefistofeles!
    A PC-re másoláshoz IEEE1394-es kábellal kell csatlakozni. A kamerán lévő videó váltottsoros (interlace), így azt csak így érdemes átmásolni az eredeti fájba, ami DV fájl. Ez egy nagyon jó minőséget produkáló, kb 3/4-re tömörített formula, de nem annyira tömörített, mint az mpg. A helyfoglalás kb. 3,6-3,8 MB/sec, ami azt jelenti, hogy óránként kb. 13GB. Nem értem a 30 GB-ot, mivel a MovieMaker is ezt kell, hogy kiadja DV-1 be nagyjából. (Ezt használják még sok esetben a nagyon drága kamerák (pl.hiradó kamerái) jeleinek a rögzítésére is). Ez a 30 GB. milyen fájlba van rögzítve? Hogyan csatoltad, milyen kábellal?
    Lehet használni többféle szoftvert a rögzítésre (capture). Jól használható a NeroVision Express, az AMCap, mindkettő mentési fájl részét DV-typ2-re kell állítani. Ezeken kivül több is van, de nekem ezek jöttek be a videó szerkesztőkön levő lehetőségek mellett. A kimentett videót ebben a formában kell továbbszerkeszteni valamelyik erre alkalmas szerkesztőben megtartva a váltottsorosságot, egyébként remegni fog a kép. Ha a felvevő szoftverben a mentési fájlt be lehet állítani mpg-re, akkor feltétlen be kell állítani az interlace módot Lower Field First-re (alsó félkép). Lehet, hogy ez így elsőre sok, de úgy gondolom, hogy ezeket érdemes az elején tisztázni, mert esetleg sok idő menne kárba, mivel ezek a dolgok idő és türelem igényesek. Sok sikert.

    Üdv. Pibácsi

  • Csenesz

    csendes tag

    válasz mefistofeles #1974 üzenetére

    Én a Leadtek VCU usb-s videokonvertáló progijával töltöm ki a felvételeket a DV-s kamerámból.Be lehet állitani több formátumra.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mefistofeles #1974 üzenetére

    Szia mefistofeles!
    A csatolás ezek szerint jó. Csak azért írtam le, mivel lehet csatlakozni síma av kábellal is, amivel pl a TV-be lejátszol, de ahhoz a PC-n külön kártya kell, ami fogadja. Tehát a firewire csatl. jó. Az milyen program, ami felugrik a "Videó importálása" címen. (milyen op. rendszered van: XP, W7, vagy Vista?), mivel az attól is függ, hogy mi van telepítve a gépedre, vagy alapba mi van rajta. Ez azért kellene, hogy meg tudjam nézni milyen lehetőség van. Egyébként az a természetes, hogy abba másoljuk át a gépre, amibe a kamera rögzítette és onnan lehet tovább szerkeszteni. Általában az alap capture programok ezt a DV-1-2 fájlt adják fel a programok. Van olyan Capture (áttöltő) program, amiben lehetőség van az avi mellett mpg-re áttenni (mivel ez tudja a váltottsorosságot), de ez sajna valamennyire rontja a képminőséget. Ilyen pl. a NeroVision Express. Itt be kell állítani a DVD tipust, ami a DV fájlnak megfelelő mpg-lower F:F-be rögzít kb 9600kbps-el, ez a formátum lényegesen kisebb, viszont valamit ront a képminőségen. Az AVI egy gyüjtő "konténer", amibe sokminden belefér: DV-1, DV-2, M-Jpeg, Xvid, Divx, stb, sok egyéb fájl. Azt kellene megnézned, hogy az avi-n belül milyen fájlba tette át. Ezt a legkönnyebben úgy lehet, hogy a videó ikonra jobb klikk - tulajdonságok - összegzés - speciális - és itt lent az utólsó sor ha MC-DVD felírat, akkor az DV-2 fájl. Ha ezen az oldalon nincs feltüntetve adat, akkor az DV-1 fájl. Mindkettő jó, de jobb a DV-2. Ezt érdemes tovább szerkeszteni, mivel ebben még sokminden benne van, az mpg tömörítettben már nincs. Viszont használható tovább szerkesztésre az mpg mentés is, ha a minőség egyébként megfelel.
    Hát ennyi röviden. Meg kell próbálni a Nerot, azzal sztem sínre kerülsz kb.

    Üdv. Pibácsi

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz mefistofeles #1981 üzenetére

    Szia!

    Én a helyedben maradnék a DV-formátumnál, egészen addig, amíg össze nem vágom a videót. Bár tényleg elég sok helyet foglal.

    Végleges kódolás gyanánt én mostanában már H.264-et használok x264 enkóderrel készítve. Mivel fejlettebb, alacsony bitrátánál is kevésbé blokkosodik a videó mint ugyanolyan bitráta mellett mondjuk Xvidnél ( legalábbis nálam, aki általában mindent defaulton hagy a beállításoknál :D ). Hátránya, hogy a DVD-lejátszók nem játszák le, de a lapos TV gond nélkül és gondolom az asztali lejátszóknál sincs gond.

    Esetleg megpróbálhatod a műsoros DVD-k készítését is, azzal talán kevesebb gondod lehet. Esetleg ha nem DVD-t csinálsz, MPEG2 kódolású videót jó nagy bitrátával.

    A közvetlen átkódoláshoz annyi jutott eszembe, hogy esetleg Linux alatt a kamera eszközről közvetlenül etetsz egy videókonvertáló programot, ami rögtön enkódolja is az anyagot. ( Ettől viszont feláll a szőr mindazon egyéneknek a hátán, akik a 2-pass kódolás hívei :) ).

    Szerk.: A Linuxos kódoláshoz szerintem működne az ffmpeg, bár gondolom nem ez lesz a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mefistofeles #1981 üzenetére

    Szia mefistofeles!
    Úgy gondolom, hogy adtam egy gyakorlati megoldást (mindkét megoldás gyakorlati): NeroVision Express,amivel mpg-be tudod rögzíteni (ami tömörített) a videódat és ha kiírod lemezre, akkor DVD lejátszón, ami az mpg-t is lejátsza (általában a DVD-k ezt tudják) a PC-n, de a TV-ben is le tudod játszani. Egyébként igaza van Murphistic-nek és én is ezt mondtam korábban, hogy vidd fel DV fájlba, szerkeszd meg és csak utána tedd át tömörített fájlba és ez a fájl az mpg (lower Field First). Ezt a DVD+TV is rendesen lejátsza.
    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mefistofeles #1994 üzenetére

    Szia!

    Portable Allok Video Joiner v4.6.0511, ez magyar nyelvű és portable kivitel, tehát nem kell telepíteni.
    Azt tudni kell az összeillesztésekhez, hogy az összefűzni kívánt videóknál követelmény, hogy azonos videó kodek, audió kodek, felbontás és képváltás szükséges, egyébként nem tudja megcsinálni egyik sem, hibával leáll. Ha van, akkor a legjobb egy videó szerkesztő, ott biztosan tudsz egyesíteni esetlegesen különböző videókat is.
    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák