Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DVDHooligan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Régóta olvasgatom a fórumot, innen (is) merítettem pár infót, mikor kiválasztottam a számomra megfelelő fülest. Gondoltam hátha most én tudok esetleg valakinek segíteni a döntéshozatalban. Korábban csak fél füllel hallottam a zajszűrős fejhallgatókról, majd véletlenül a fejemre is sikerült tenni egy Bose QC35 II-őt az egyik Auchanban. Na azt az érzést le se tudnám írni, mikor hirtelen szinte teljes csend lett a bolt közepén. Persze az ára azonnal visszarántott a valóságba, de a kisördög csak motoszkált, így pár hónap múlva egy 3 éves jótállásos akció keretében 110 ezerért vettem egy SONY 1000XM3-ast. Nekem jobban bejött ez a füles, masszívabbnak tűnik és szvsz a zajzárja is jobb. De nem akarok hasonlítgatni, inkább csak elmondom így fél év után mik a tapasztalataim.

    - Anyaghasználat és tartósság/masszívság szerintem teljesen rendben van, napi több órát van rajtam (ebből 1-2-őt akár egyhuzamban is), de nagyon kényelmes és egyáltalán nem nehéz és nem nyomja a fülem, pedig nagy a fejem. Néha észre se veszem hogy rajtam van. Viszont most nyáron, ha nem megy a vonaton a légkondi, akkor beleizzadok.

    - Hangzás, zene: viszket a tenyerem még mindig egy külső, audiofil lejátszóért, de egy telefoncsere következtében már az LDAC technológiát is tudom használni, a telefon tárhelyére pedig szinte az egész FLAC kollekciómat fel tudtam másolni. Biztos lehet az élmény még jobb is, de mivel nem kifejezetten a zenei hangzásáért vettem (hanem a zajzárért), így nekem ez csak másodlagos, mégis a használata óta leszoktam az EQ birizgálásáról, minden a maga "nyers formájában" szólal meg nagyon szépen. Zeneügyileg egy elrontott spotify toplista vagyok, a komolyzenétől a jazzig, a technótól a rapig minden megy, a lehető legjobban megkeverve. :) A Jazz at the Pawnshop lenyűgözően szép, a La La Land OST eszméletlen tiszta és bizony az ACDC és az Accept is horzsol. Tisztában vagyok vele hogy nem audiofil kategória, de remekül teljesít. (Korábban egy Sennheiser 202-őt és pontosabban egy utazáshoz használt összecsukható Sonyt váltott, zongorázni lehet a különbséget.)

    - Zajzár: Oké, ez brutális. Vonaton ingázom napi 2x1 órát, plusz BKV és open office, szóval igen, PONT egy ilyenre volt szükségem. Csak korábban nem tudtam. :) Fenomenális, ahogy alapból minimálisra csökkenti a zajokat, legyen szó egy régi kék vonat zakatolásáról, az utasok hangosan való dumálásáról vagy az irodai alapzajról. Konkrétan sokkal produktív lettem, néha zenét se kapcsolok be... Néha akkora a vonaton a zaj, hogy a könyvre sem tudok figyelni, azóta ez is megoldódott. Ja, és vezeték nélküli, ami nagyon jó, mert így nem akad bele véletlenül sem semmibe.

    Előfordult hogy telefonálás közben ipari környezetbe sétáltam vele, hát szerencsére a szirénát és az egyéb "vészjelző zajokat, szirénákat" átengedi, illetve azért a nagyon nagy hanggal (mosó-foszfátsor) nem bír, bár jelentősen csökkenti. Igazából mikor 100 ezer forintot kifizetsz, ezt veszed meg, a többi az extra.

    Mindemellett szeretném megjegyezni, hogy nagyon, de nagyon életveszélyes zajzárral közlekedni. Egyrészt a passzív zajzára (tehát a füles kialakítása) maga is jól szigetel, az aktívval kiegészítve nagyon veszélyes. Konkrétan látod jönni az elektromos flört vonatot, de nem hallod... Szóval én a természetes kiválasztódás híve vagyok, de így nem ajánlom viselését az utcán.

    tl;dr: Rettentő drága füles, olyan volt kicsengetni érte a pénzt, mintha két fogamat húznák egyszerre, de megérte. Nem audiofil cucc, biztos hogy van tőle jobb, de utazáshoz, irodába tökéletes választás. Én mondjuk néha ezen nézem a filmeket is otthon (vezetékkel!), arra sincs panaszom.

    Ha esetleg szeretnétek többet tudni róla, akkor kérdezzetek bátran. :)

  • DVDHooligan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban áradoztam a SONY WH-1000XM3-asról, de azóta előjött a típushibája: az elektronika bedobta a kulcsot. Értsd: nem, vagy csak ritkán kapcsol be, random kikapcsol zenehallgatás közben, vagy érintésre.
    Decemberben kaptam egy cserét a szerviz után, most 3 hét alatt újra előjött a hiba. Ismét szerviz, jelenleg is várom a választ. Nem ezt várja az ember egy ilyen modelltől... :(

    Lehet hogy harmadik esélyt már nem kap, de nem találok jobbat a kategóriájában. A SH Momentum 3-asról van valakinek nagyobb tapasztalata?

  • DVDHooligan

    csendes tag

    válasz Kohautech #3479 üzenetére

    Hát igen, de vidékről bejárni Budára, majd pár nap múlva a Westendbe kicsit macerás, főleg tömeggel közlekedve... hát az árában ezek szerint a városnézés is benne van. :)

    Sajnálom a történteket, remélem gyorsan rendeződik a helyzet, mert az ilyen árkategóriában még bosszantóbb tud lenni a dolog és pont ezt (asztalra csapkodás, bizonygatás) akarom elkerülni.

Új hozzászólás Aktív témák