Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vezeték nélküli fejhallgató szeretnék venni ehhez kérnék tanácsot.

    Elsődlegesen Számítógépről Film nézésre és zenehallgatásra lenne használva másodlagosan ugyanez csak mobilról.

    A szobámban használnám így zajszűrés nem szempont.
    Viszont a Play, Pause és hangszabályzó gombok igen.
    Fül köré illeszkedő zárt típusra gondoltam

    Összeg eredetileg 50-80 volt, de ahogy látom (hazai beszerzést előnyben tartva) lehet 120 lesz a nagyon max, de annál többet már tényleg nem szeretnék rá költeni.

    Audio-Technica ATH-M50XBT-et biztos meghallgatom majd jókat írtatok róla, bár nem tudom filmezéshez mennyire lenne jó.
    Illetve akár valós akár virtuális térhangzásos fejesek mennyire életképesek?

    A számítógépem semmilyen vezeték nélküli technológiával nem rendelkezik, szóval valószínűleg kell majd egy külső egység is. Vagy ha rádió hullámos előnyösebb lenne film miatt, akkor azt rá lehet venni valami BT adóval hogy mégis kommunikáljon a telóval?
    Vagy ez már késleltetés miatt, nem igazán jó megoldás?

    Illetve sok BT adó analóg jelet használ (ami kb bárhol használhatóvá teszi ez tény)
    De az analóg jelforrás miatt nem vesznek fel túl sok zajt? vagy van bennük valami okosság ami kiszűri ezt?

    Bocsánat a sok kérdés miatt, de de a visszaolvasás ellenére is maradtak kérdéseim.

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz DrJános #4414 üzenetére

    Sziasztok.

    Milyen kompromisszummal lehetne össze hozni a dolgot?
    Inkább gép ott film és zene.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok.

    Főleg számítógéphez szeretnék, Vezetékmentes fejhallgatót Filmnézésre és Zenehallgatásra.
    Bt jobb lenne, de ha rádió frekvenciás az se baj.

    A Számítógéppel egy BlitzWolf BW-BR4 V5.0-tervezem össze kötni ha jól látom ez nagyjából minden szabványt ismer és támogat így csak lesz egy ami közös :DDD

    Sony WH-1000XM3-at próbáltam a médiába brutális mennyire kényelmes.
    Csak kicsit félek a mindenfelé hajló és forgó műanyagok mennyire lennének tartósak.
    Illetve ami még kicsit elszomorít, hogy bár nagyon szép hangja volt, de olyan élettelen.
    Mintha a Dinamikát nem nagyon ismerné. Bár lehet hogy ez a darab lett már leharcolva nem tudom.

    Kényelembe valami hasonló az jó lenne, szép hangzás és jó dinamika
    keret hát nem szeretnék túlságosan elszállni az árral, de szeretnék egy jó darabot ha már költök rá. inkább 50-80 de max100-110

    Köszönöm a segítséget előre is :R

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz Ck. #4423 üzenetére

    Igen olvastam a hsz-ed.
    Rendesen el is szomorít, hogy a Sony ilyen "minőségű" cuccot kiad a keze közül.

    illetve ennek az egész vezeték nélküli témának a nagy rákfenéje a késleltetés ami nekem fontos lenne mivel filmezéshez is használnám.

    AptX LL szinte alig van 1-2 fülesben.
    Van másik kimondottan alacsony késleltetésű kodek?

    Itthol 3 Bt eszközt tudtam kipróbálni.
    Samsung Galaxy Buds, JBL Flip 4 és egy hamis JBL

    A Buds tökéletes Szinkronba volt a filmmel, de ugyebár ez azért volt így mert az S10 ről használtam és a Samsung saját gyári kodekjét használta.
    A Flip 4 mintha már 1 kicsit csúszott volna, de csak a pörgősebb részeknél éreztem. (még tesztelni fogom)
    A hamist hagyjuk XD Simán 1 sec körüli lehet, már kimondottan zavaró volt a késés. Bár nem lepett meg az eredmény :DDD

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz ShiTmano #4425 üzenetére

    Szia.

    Ilyen árba ajánlani senki sem fog mert valószínűleg ilyen árfekvésben nincs is alacsony késleltetésű fejhallgató.

    Amit linkeltél az SBC- Kodeket használ.
    Az kimondottan lassú.

    [pár kodek és késleltetése] (sajnos sokkal több Kodek van így hiányos)

    De először is meg kéne nézned, hogy a telefonod / Tv-d milyen kodekkel rendelkezik.
    Otthol lévő bt eszközökről kideríteni, hogy ők is milyen kodeket használnak és tesztelgetni, hogy melyik kodek az ami neked már megfelelő sebességet nyújt.

    Az Atpx LL az ami 100 % hogy jó lesz, de sajnos kevés dolog támogatja és drága.
    A Sima Atpx talán már jó lesz, de ezt neked kell kitapasztalnod.

    [link] Itt tudsz kodekek szerint keresni fejhallgatót. De sajnos csak Qualcomm AtpX különböző változatai vannak.

    Jó lenne ilyen oldal az Összes Kodekkel. :DD

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz apple87 #4443 üzenetére

    Szia

    A tv-d leírásában nem látom, hogy lenne benne bluetooth

    Így 2 lehetőséged van veszel egy bluetooth adót (lehetőleg 5-öset) De mindenféle képen olyat ami támogatja az Atpx LL kodeket.

    Veszel hozzá szintén Atpx LL kodekkel rendelkező bt fejhallgatót és akkor elvileg nem lenne szabad, hogy a képhez képest csússzon a hang. Legalábbis a tv-n, mobilon más mértékben fog csúszni (jobb és rosszabb is lehet.)

    Vagy veszel egy rádió frekvenciás fejhallgatót ami jobb késleltetés szempontjából, de mobillal bt-n keresztül nem használható.

    Mivel hangzásban mindenkinek más a jó így mindenféle képen ki kell próbálnod, hogy tetszik-e a hangja. illetve célszerű valami feliratos videót is vinned, mert ott látszik talán legjobban ha van csúszás a kép és a hang között.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz apple87 #4451 üzenetére

    Viszont Atpx LL-t valószínűleg nem tud, mert csak említenék ha tudná...
    A nélkül meg nagyon jó eséllyel fog késni a hangod.

    Az a baj, hogy ez a vezeték nélküli késleltetés egy nagyon beteg dolog (nem jó értelemben..) és nehéz megmondani, hogy a végtelen sok bt chip közül az adott páros amivel te rendelkezel éppen milyen késleltetést hoz össze.

    Én is kutakodok jó ideje a témában mert Számítógéppel és telefonnal is jó bt fejest szeretnék, fimnézésre és zenére. De még én se találtam konkrét választ.

    Sennheiser HD 350 és 450 egy kipróbálást megér mert tudják az Atpx LL
    De sajnos még nem volt időm, hogy meghallgassam.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz Logapeti #4467 üzenetére

    Szia az Mx50BT hangját nagyon sokszor dícsérték egy hallgatást megér.
    Nála azt a súgó hangot sem írták :D

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz fecaga21 #4569 üzenetére

    Próbáltad frissíteni/ újra telepíteni a laptop bt illetsztő programját?

    Ha igen és mégsem megy akkor megpróbálhatsz egy USB-s bt audio adót is. [link]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szerettem volna egy fejhallgatót Számítógéphez főleg filmnézés, Telefonhoz inkább Zenehallgatás céljából.
    Nagyon sokáig keresgettem sok mindent elolvastam pár fejhallgatót ki is próbáltam.

    Végül (anélkül, hogy ki tudtam volna próbálni) az internetes tesztek, és a márkában azért bízva a Sennheiser Momentum 3 fejhallgatója mellett döntöttem.

    Bár a szerelem még friss, de nagy a boldogság! :DD

    A próbált fejhallgatók: Sony WH-1000XM3 és Sennheiser HD 350BT annyira nem ragadtak meg. A Sennheiser ezen modellje eléggé a paletta alján van és bár szépen szólt, de erő nem igazán volt benne, és ez sajnos igaz a Sony WH-1000XM3 ra is. (lehet, hogy az adott próbadarab volt leharcolva) de annyi pénzért én többre számítottam. Az igaz, hogy a Sony eszméletlenül kényelmes (talán még kényelmesebb is mint a Momentum, és ez nem azért van mert a Momentum nem lenne az, hanem a Momentum 50 Grammal nehezebb és ezt érezni) és nagyon szép hangzású volt! De valahogy az erőt és dinamikát nem éreztem benne. Illetve a Filmezés szempontjából nagyon fontos aptX LL-t nem támogatta.

    Így hosszas vívódás után megszületett a döntés. Sennheiser Momentum 3
    Gyönyörű hangja van és az eddig hiányolt erő és dinamika is benne van.
    Túl sok fejhallgatót nem hallottam még, de szerintem nagyon rendben van a hangja :D
    Ha akarjuk akkor természetesen meglehetősen hangos is tud lenni. A max hangerőt nem próbáltam, egyrészt még bejáratós, másrészt pedig nem éreztem szükségét.
    Nem megsüketülni szeretnék, hanem élvezni a hangját.

    Nagyon tetszik az, hogy rajta még normális nyomógombok vannak, és ki tudom tapintani, hogy mikor mit nyomok meg így azt is csinálja amit épp szeretnék.

    De az "inteligens" funkciói is nagyon bejönnek.
    Kinyitáskor automatikusan bekapcsol.
    Illetve, ha teljesen leveszem a fejemről vagy a jobb oldalát elemelem a fülemtől akkor szünetelteti a zenét (Smart Pause), ha bal oldalt emeljük el akkor ugyan úgy szól tovább, de ezt a gyártó, direkt így alkotta meg. Ha valakit ez a funkció zavarna akkor a hozzá telepíthető Smart Controll appban kikapcsolható.

    A dobozból kivéve 3.16-os Firmware volt rajta amiben a Smart Pause kicsit túl buzgó volt (és az általam szándékosan nagyon lazára hagyott kagylókkal) hajlamos volt akkor is szüneteltetni a zenét ha csak jobbra döntöttem a fejem.
    De frissítve az aktuálisan legújabbra (4.08) ez is tökéletes lett, így már amikor szándékosan próbáltam átverni a rendszert akkor se sikerült zavarba hozni.
    Most már csak akkor szünetel a zene, ha azt valóban akarjuk :D

    Na de térjünk rá a leglényegesebb pontra a filmre és a késleltetésre!
    Számítógépről BlitzWolf BW-BR4 es BT adót használva tökéletes a szinkron! Ez volt a legfőbb elvárás vele szemben.
    Telefonról (Samsung Galaxy S 10)- talán egy minimális csúszás érezhető, de alapvetően, nem akarok telefonról filmezni.
    Másrészt tényleg minimális csúszásról beszélünk, szerintem még simán elnézhető.
    Harmadrészt, ha minden áron akarnám, akkor a telefonhoz is lehetne aptX LL BT Adót venni és akkor ott is tökéletes lenne. De nem akarom.

    Tudom, hogy nagyon sokan még telefont sem vesznek ilyen árba, nemhogy egy fejhallgatót, de akik megtehetik azok egy nagyon jól összerakott igazán prémium fejhallgatóra lelhetnek a személyében.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz HThomas #4611 üzenetére

    Kipróbáltam a Momentum 3 tényleg átviszi a hangot usb-n is.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz HThomas #4613 üzenetére

    Szerintem amíg nem volt egy olyan csatlakozó ami tényleg teljes értékűen tudott mindent magába foglalni addig rendbe volt, hogy mindennek külön csati / dugó

    De már a micro usb is alkalmas lett volna hogy mindent rajta keresztül használjunk.

    A Typ C meg már valószínűleg tényleg átveszi majd mind felett a hatalmat.
    (aminek azért van árny oldala is) kicsit bajos lesz úgy tölteni a telókat ha közben pont zenét szeretnél róla hallgatni. Persze vannak Y csatlakozók és elosztók.

    De szerintem az USB C + 3,5 Jack volt a legjobb kombó.

    Amúgy Sajnos még ne temessük a micro usb-t. Nagyon sok a tróger gyártó akik az olcsóbb modelljeikre még a mai napig is rátervezik azt a vackot. illetve ott vannak a nemrég vásárolt de csúcsminőségű kütyük amik még azzal voltak szerelve.

    A Typ A-t meg még valószínűleg minimum 10 évig "élvezhetjük" annyira elterjedt. És sajnos a gyártók nem is nagyon erőltetik, hogy pl a töltőkön typ c legyen. Ma már simán csinálhatnák azt, hogy minden teljesítményű és kialakítású cucc ból van olyan változat ami c-s De nagyon sokszor nincs.

    De kábelból is nagyon keresni kell a C-C végűeket.

    Szóval lehetne akár egy nagyon határozott gyors átállás is, de magunk a gyártók fékezik az egészet. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák