Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gozso

    senior tag

    A KÖVETKEZŐ TÖRTÉNET A KÉPZELET SZÜLEMÉNYE, BÁRMINEMŰ HASONLÓSÁG ÉLŐ, VAGY ÉLT SZEMÉLYEKKEL, CSAK A VÉLETLEN MŰVE!

    „Venni kell másikat”-kérlelhetetlen voltam, mint egy őrmester…Mit is veszthettem….?

    Miután közöltem a házzal kapcsolatos fenntartásaimat, a rokonság és Feri bátyám, belesápadt a hallottakba. Némi elhaló hörgés bugyogott fel a torkán, miután az újabb pohár bort eltüntette.

    „no mos…há nem is tom…télleg nem tod e meccsináni?..” Reménykedő pillantásokat vetett a táskám felé, szemével megpróbált fókuszálni a fúróra, és forrasztó-pisztolyra. Lali, félrehúzódva figyelte az eseményeket, közben hangosan csuklott. (magamban a fel és lemenő hozzátartozóit emlegettem…)
    Az édes, cuki gyermekek fájdalmukban szétmaszatoltak némi könnyet orcájukon, Józsika kitárt karokkal rohant felém, át, keresztül a szoba közepén heverő, felhasználásra váró cuccokon…Megadóan reccsent talpa alatt a C_MEDIA hangkártya, a vga bánatosan csikordult a talpa alatt…
    A családi kupaktanács a konyhában foglalt helyet, megtárgyalandó az újabb kiadásokat. Füleltem: „…há akkó mos micsinájjak..asszony mongyá má valamit….van néked mé pézed…aztat neeem…a kell a zúj ólra (igen, igen költözzetek be!)…me beszétük a mikrót is…kérdezzed má me’ ho télleg köll e mikró a zinternyethö? Lali aszonta köll hozzá..me a vizt is lehetne melegíteni benne…mongyatok má valamit…akkó nem vesszük me a tévét se…itten lesz a kómpjúter tv-je…maj azon mennézükk a Zsuzsika eskövőjit…szójjá má a lalinak, gyűjjön ide..

    Lassan, lassan a rokonság oszlásnak indult (nem úgy ahogy álmomban láttam…)
    Kényelmesen helyet foglaltam a székben, és érdeklődve vártam a végkifejletet. Lali reménykedő pillantásokat vetett rám, visszautasító tekintetem láttán kiviharzott a konyhába.

    A konyhában folytatódott a kupaktanács, belevonták most már Lali szomszédot is.
    „osztan mongyá má te is valamit he…te montad mi köll venni…a mikróval micsinájjak?..köll a zinternyethö, me mostan van leárazva…(remélem némi hasadás is van rajta)..aztat a kábeltet is te montad…a me köll a tefónomho…öncsé mé…a gyerek is tanújja a ziskolába köll neki…ne mongyad asszony…mevvesszük aztat a házat.. ne szójjá bele mevesszük..mennyé etessed meg a disznyókot…mevveszük most, jó lesz e mé maj a zunokáknak is (elérzékenyült a hangja, éreztem..)

    fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

Új hozzászólás Aktív témák