Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teszla_

    senior tag

    Ma egy érdekes dolgot tapasztaltam a Vaterával kapcsolatban.
    Este, kb 2 és fél hét után törölték az egyik hirdetésemet. Hogy miért, az rejtély. Nenm volt egyetlen olyan üzenet sem tőlem, sem mástól, ami ezt indokolta volna. A hirdetésnél is csak a leíráson változtattam, termésetesen semmilyen elérhetőséget nem adtam meg benne.
    Ezek után gondoltam megkérdezem már, hogy miért törölték az aukciómat. Csak azért kérdeztem rá, mert már korábban is volt rá példa, büntettek is meg érte, de sosem szóltam érte, még ha lett is volna rá okom.
    El is kezdtem írni a levelet, kitöltöttem minden részét, majd elküldtem (Segítség -> Kapcsolatfelvétel -> Fő téma: Aukcióval kapcsolatos probléma -> Altéma: Miért törölték az aukciót?). Pár perc után kaptam a választ a mail címemre, hogy sajnos nem tudták kézbesíteni a levelemet a Vatera felé.
    Sebaj, megírtam mégegyszer. És mégegyszer. Három próbálkozásból egyszer se sikerült kézbesíteni. Kissé gyanús lett a dolog.
    Ekkor írtam egy másik Fő - és altémához kapcsolódó levelet (Technikai problémák -> Egyéb technikai problémák), amiben csak annyit írtam, hogy ez a 4. levelem hozzájuk. Ezt pedig szó nélkül elküldte. Elég furcsa a szituáció. Már önmagában az furcsa, hogy tudják, hogy küldtem nekik egy üzenetet, de az nem jut el hozzájuk? :F
    A történetben az a legszebb, hogy mindezek végén még egyszer megpróbáltam elküldeni nekik azt a levelet, hogy miért törölték az aukciómat. És "természetesen" megint nem sikerült!
    Most határoztam el, hogy ha nem tudnak magyarázatot adni a történtekre, akkor soha többé nem fogok eladni semmit a Vaterán. Persze azért a feltöltési díjat felszámlázták a törölt termékemért... No comment :(((

    Szerk.: Az igazamat meg véletlenül se tudom bizonyítani, mert nem lehet megnézni a terméket, mint a lejárt aukciók után (tehát amikor eladottá válik a termék és 30, vagy 60 napig még meg lehet nézni - nem tudom pontosan meddig), mert itt teljesen, végérvényesen le van törölve.
    Elnézést a felháborodásért, de már kikívánkozott belőlem.

    [ Szerkesztve ]

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Fecogame #402 üzenetére

    Tegnap este óta megkaptam az utolsó figyelmeztetésemet a Vaterától. A miértje ennek is rejtély, mivel azóta nem hirdettem vagy vettem semmit, nem írtam senkinek, csak a kedves Vaterának.
    A levelükben azt írták, hogy a következő figyelmezteténél egyben végleg tiltanak is, és hogy ők minden figyelmeztetésnél pontosan leírták, hogy miért kaptam azt. Hát ez nem így van. Mindig a szabályzatra hivatkoznak, de pontosan nem írják le, hogy miért adtak figyelmeztetést.
    Szóval részemről ennyi volt, megyek máshová bizniszelni.

  • Teszla_

    senior tag

    válasz lakisoft #404 üzenetére

    Válaszoltak a technikai problémás levelemre. És egyben arra is, hogy miért törölték az aukciót. (érdekes, hogy nem tudtam nekik elküldeni, mégis megkapták...) Szerintük túl olcsón raktam fel a meghirdetett árut (zárt aukcióban). Pedig a licitlépcső elég magas volt, különben meg had adjam már annyiért, amennyiért szeretném. Szerintük akkor is rendes áron kell feladnom a terméket, amikor csak cserélni szeretnék. Én ezt tartom a legnagyobb marhaságnak, hogy miért kell nekem azért fizetni a Vaterának, hogy cserélek és egy fillér sem cserél gadát a termékeken kívül? Mert még ha lenne értékegyeztetés, akkor okés, azért fizetek. De ha pl elcserélek egy lakást, vagy autót, ami nem kis értékű, akkor miért fizessem ki a sok milliós ft x %-át nekik??? De mindegy, inkább nem mondok már semmit, mert csak felhúzom magam. Szemét, pénzéhes banda. (ez csak az én véleményem, nem kell rá reagálni)

  • Teszla_

    senior tag

    válasz FerroChrom #407 üzenetére

    Igen, szerintem is azt hitték, hogy majd jól átverem őket. A nagyobb értékű cuccaimat mindig zárt aukcióba rakom, inkább megválogatom kivel üzletelek.

    Amúgy egy Samsung G800-as telefon volt, 2 Ft-ról indult, mert csak így lehetett zárt aukcióban, és 10e Ft volt a licitlépcső. Nem licitált rá senki két hét után sem, szóval nem értettem, miért kellett törölni... De most már mindegy.

    Amúgy tetszik ez a táblázatba rendezgetés. Nem is tudtam, hogy ennyiféle licitálós oldal van. Tudtam a Vaterát, Teszveszt és a Boltamarsont, de megnézem majd a többit is.

  • Teszla_

    senior tag

    Hali

    Az utóbbi napokban valakit nagyon elkapott a gépszíj ennél a köcsög vateránál :(((
    Több embernél is megkérdeztem a termékénél, hogy nem-e cserélné valamire az én termékeim közül. Mivel nem vagyok még teljes jogú felhasználó (voltam, egyszer régen, de bannoltak, nem kellett nekik a pénzem...), így csak felsorolni tudom, hogy mit tudnék felajánlani cserébe. Körülbelül 5-6 mobiltelefont és pár számtech cuccot szoktam írni, és azt, hogy mit kell róluk tudni. Függőség, tartozékok, állapot, stb. Mivel már egyszer bannoltak, így tudom, hogy mit lehet és mit nem az üzenetírásnál. A nevemen lévő házat rá merném tenni arra, hogy semmit nem írtam, ami sértené a vatera szabályzatát! De ők már kétszer is törölték az üzenetemet 3 napon belül. Az elsőnél megkaptam az első figyelmeztetést, plusz egy napig nem üzengethetek. A másodiknál nem volt figyelmeztetés, csak üzenetmegvonás. Az elsőnél írtam nekik levelet, hogy mi a retekért kellet törölni az abszolút szabályos üzenetemet, amire elvileg 48 órán belül válaszolnak. Azóta se történt semmi. Ma, a második büntinél megint írtam nekik, egy picit erősebb hangnemben (de még mindig obszcén megnyilvánulás nélkül), kíváncsi leszek, reagálnak-e.
    Nem tudom mi történik a vateránál. Valakinek nincs jobb dolga, mint szivatni a normális felhasználót?

    Tudom, el lehet menni a vateráról, de én nem szeretnék, mert még mindig itt van a legnagyobb esély az eladásra, vásárlásra.

    Ui: A poén, hogy a második büntetős levelet kb úgy kezdték, hogy köszönjük, hogy Ön is a vaterát használja. A következő sor pedig már az volt, hogy az ÁFF-et megsértettem. Sz*rjon mind sünt :(((

  • Teszla_

    senior tag

    válasz hossszú #719 üzenetére

    Nekem is volt már hasonló esetem. Fix 10k-ért volt feltéve egy akkor 40-50k-t érő Nokia 8800 Sirocco. Én el is vittem, aztán közölte, hogy hát ő nem 10k-ért árulta, csak annyiért volt feltéve (hogy jól átverje a vaterát a jutalékszámításnál...). Ilyenkor egy rohadt nagy negatívot kell adni. Nem biztos, hogy kezdő vaterás, ki tudja hányszor volt már kitiltva.

    Atos23: én is például együtt hirdetgetek a barátnőmmel, az ő nicknevével. Hogy miért? Mert sajnos engem is kitiltottak már egyszer, részben okkal, de volt nekik is saruk rendesen. Így most közösen árulunk egy nick-ről ruházati cikkeket és számtech cuccokat is vegyesen :DDD

    Amúgy most nekem is van egy problémám velük. Kiszámláztak nekem 320Ft-ot, pedig nemrég fizettem be az előzőt, azóta meg nem volt semmilyen eladásom. július 6-án volt egy 422ft-os számlám, befizettem 20-án. Erre 28-án jött ez a 320-as. Május végén volt kb 5000Ft-nyi eladásom, azt gondolom már rég befizettem valamelyik számla alkalmával. Azóta nem volt semmi, aminek 270Ft lett volna a jutaléka. Egy 5k-s telefont ütöttek le, de nem vitték el. De annak is 300Ft a jutaléka, nem 270. Szóval szerintem valami lehúzás szaga van. Feltöltési díj is 55Ft-nyi volt, ez benne is volt a számlában. Ezt pár napja csináltam. De akkor a 270-et is mostanában kellett volna csinálnom szerintem. De semmi ilyen nem volt. A számlában meg nincs részletezve, hogy mi került ennyibe, csak annyi van, hogy értékesítési jutalék, feltöltési díj, ilyenek. Kíváncsi vagyok mit írnak válaszként.

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Teszla_ #722 üzenetére

    Ismét hozta a formáját ez a mocsok banda. Képesek voltak annyit visszaírni, hogy lépjek be a saját menübe és ellenőrizzem a számlát :W

    Hát én meg visszaírtam, hogy az utolsó előtti számlám óta nem volt eladásom, így tuti nincs miért jutalékot kiszámlázniuk, így biztos ők hibáztak. Kértem, hogy nyugodtan töröljék a kiállított számlát. Bár szerintem ezt nem fogják megtenni. Ha nem fizetek, akkor meg majd jön a behajtó. Tudják ők pontosan, hogy emiatt senki nem megy a bíróságra. A jó büdös k. anyjukat :(((

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Iroda #726 üzenetére

    Aki meg nem fizet, az majd kapja a nyakába a behajtókat...

  • Teszla_

    senior tag

    válasz meroly #730 üzenetére

    Engem a mostani regemmel már kétszer figyelmeztettek amiatt, hogy én cserét ajánlottam fel másnak, de mivel még akkor nem voltam teljes jogú felhasználó (eladni nem tudtam), így ugye nem voltak feltöltve ezek a termékek. Amikor levelet írtam nekik, hogy miért "büntettek", nekem is mondták, hogy töltsem fel a terméket és úgy cserélhetek. Tehát fizessem ki a feltöltési díjat, plusz a termék utáni jutalékot, ha leütik. Szóval ha egy 10e ft-os cuccot cserélek, én azért fizessek 10Ft feltöltési díjat, meg 600Ft jutalékot. No comment, mocsok egy cég. Emiatt már inkább csak vásárolgatok vaterán, eladni csak elég ritkán szoktam. Teszveszen és Zsibvásáron is csak vásárolok. Eladni meg oda megyek, ahol ingyen van. Nem fogom ilyen mocskoknak a pénztárcáját vastagítani.

Új hozzászólás Aktív témák