Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bronin7

    csendes tag

    válasz kymco #6076 üzenetére

    Tudtam előre, hogy ezt a részt még magyaráznom kell...
    Akkor én így gondoltam ezt az "ősemberes" dolgot:
    JJános -> elkezdett templomba/ gyülekezetbe járni azért (vagyis Jézus belépett az életébe), mert túlélt egy éjszakát egy sátorban, vagyis nem halt meg.
    Kérdem én:
    Ha agyonvágta volna a villám (de túlélte volna), vagy ha nem élte volna túl az éjszakát, akkor vége? Nincs Isten, mert nem neki kedvező dolog következett be?
    Csakis akkor kezdünk el hinni, ha valami jó történik velünk?

    Érdekes módon mindenki csak egy nagy tragédia esetén kezd el Isten felé fordulni...
    Ha minden rendben van, akkor érdekes módon nincs annyira szükségünk rá!
    Akkor jól megvagyunk nélküle...

    Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
    Az nem merül fel senkiben, hogy valami Istennek nem tetsző dolgot tett, s azért kapta a "büntetést"... Ilyenkor az emberek 95 %-a csak Istent okolja, viszont nem merül fel a saját bűnük számukra.

    S itt jön be az ősember dolog:
    Ha megölte volna az adott vihar / természeti katasztrófa / éhínség / stb. akkor már nem is imádott volna semmit? Akkor nincsen Isten, mert nem élte túl?
    Tehát csak a hálából, s az ismeretlentől való félelem (pontosabban az, hogy nem tudta megmagyarázni, hogy miért maradhatott életben) miatt kezdett a felhőkre nézni, s elmélkedni azon, hogy van-e esetleg ott fönn valaki?
    Ezért mondtam, hogy ez nem hitt, hanem vicc, hiszen ha túlélünk valamit, az nem jelenti azt, hogy Isten tett valami csodálatosat velünk...
    Ha egy hindu ember menekül meg egy katasztrófától, aki életében nem hallott Istenről, nem is ismeri a Bibliát, tehát JJános gondolkodásmódja szerint az ördögtől való (elvégre ugyanezt a gondolatmenetet alkalmazta a buddhista emberekre is, csak el kell olvasni a hozzászólásait), akkor az kinek a műve?

    kymco, te a normális keresztény emberek közé tartozol, bárcsak mindenki olyan lenne mint te!
    Egyébként mi a véleményed JJános 6068-as hozzászólásáról?
    Keresztény emberként egyetértesz vele? Nem zavar téged a stílusa, a hangvétele?
    Így kell beszélnie egy hívőnek?
    Mert azt gondolom, hogy JJános barátunk kezdte a személyeskedést és a "megdönthetetlen" érvek felsorolását...

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6076 üzenetére

    Tényleg bölcsebbnek képzelted? Vagy ez csak egy lealacsonyító kifejezés? Mások megbántására alkalmas eszköz, melynek semmi haszna nincs.

    Ennyire ismered JJánost? Ennyire tudod, hogy min alapszik a hite? Én nem tudom, min alapszik a hite. Azt tudom csak, amit leírt. Meg azt, amin ez én hitem alapszik. És te is azt ismered legjobban, ahogy ez veled kapcsolatban van. Ebből tudsz általánosítani, JJános felé is.

    A nem személyes jellegű része a hozzászólásodnak meg szerintem is így van, részben. Mert az azért tény, hogy egy szerelmet, bármit is az első nagy találkozás igencsak meghatároz. És persze ez idővel halványodik, ebből a kezdeti eseményből mindig lehet erőt meríteni, visszatérni hozzá, új lendületet venni.

    Furcsállom, hogy JJános azt állítja rólam, hogy hazudok. Furcsállom ezt a fajta személyeskedést.

    Apropó, neked mi a véleményed a nicknevemről? (tudom, provokatív vagyok, a gonosz hátsó szándékomról nem is beszélve, de most már ráadásul komolyan érdekel is a e válaszod)

    Lassan pedig átnevezhetnénk a topicot "JJános hite" névre. :))

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák