Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz SystemRoot #3803 üzenetére

    Egy mindenható Isten attól mindenható, hogy képes az általad is írt megállíthatatlan ágyugolyót átjuttatni az áttörhetetlen falon. Úgy, hogy sem a megállíthatatlanság, sem az áttörhetetlenség nem sérül. És ha mindenható, akkor számára a paradoxonok sem azok. Ezt mi képtelenek vagyunk megérteni, mert ehhez végtelen nagy értelemre volna szükségünk. Isten nem foglya az általa teremtett világnak, hiszen nem is a világ része.


    De ha gondolod játszhatunk tovább, én írok valamit, te rávágod, hogy mekkorát tévedek, leírod egy-két régebben élt híres és okos ember nevét, de továbbra sem vagy hajlandó megérteni, amit írok. Így megint újra próbálkozom, te megint ugyanúgy válaszolsz. És a válaszaid a te gondolatrendszeredben lehet, hogy hibátlanok is. Az enyémben viszont nem azok. És nem tudod bizonyítani, hogy a te gondolatrendszered a helyes. Én sem a sajátomról, de a hitnek ilyen a természete, nem bizonyítható a szó tudományos értelmében. Ráadásul a paradoxonokat is jobban tudja kezelni, mint a tiéd. Mint az ágyugolyó. Az én esetemben van megoldás, nevezetesen Isten. A tiédben pedig nincs. Mint bizonyos másodfokú egyenleteknek a valós számok halmazán.
    Pontosan tudom, mi zajlik le benned ilyenkor. Nagyon is át tudom érezni. Ja, és ilyen isteni beavatkozás nyomára ott van az ősrobbanás, ~13,5 mrd évvel ezelőtt.

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák