Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz WN31RD #2095 üzenetére

    Örülök, hogy a gyűjtőfogalmas Bibliát kibeszéltük, mivel nem reagáltál, ezt betudom annak, hogy magad is beláttad, hogy kissé mellélőttél.

    Most, hogy ezt a hsz-od olvasom, megintcsak rádöbbenek, hogy miért annyira nehéz ezekről a dolgokról vitázni. Érdekes a példa mindenesetre amit hozol, a katolikus papé, aki jókedvűen tesz másokért. Egyetértek veled abban, hogy az amit ő elért, egy olyan életmód, élethelyzet, amit nagy valószínűséggel leginkább a személyisége befolyásolt, a vallása csak a keretet adta hozzá. Nekem csak az a gondom ezzel, hogy nem ez a cél - márpedig azt nem szabad elfelejteni, hogy a keresztény ember számára a cél az üdvözülés -, így ha emellett alapvető dolgokban pedig hibádzik, értéktelenné válik a sok fáradozás, hiába mondjuk mi emberek a kis elképzelésünk alapján, hogy hű aztán ő egy jó ember. Jómagam azt tapasztalom, hogy ez a kérdés nem a látványos dolgokon dől el és nem azon, hogy kit szeretnek az emberek. Jézust is kedvelték amíg gyógyított, kiűzte a gonosz szellemeket, megetette őket. Aztán ahogy elkezdett Isten üzenetéről, igazságairól beszélni, hirtelen drasztikusan lecsökkent a népszerűsége. Mindenesetre, én bízom benne, hogy az általad ismert pap hite nem a jócselekedeteiben merül ki.

    Nagy tragédia lenne ha mindenki megragadna az ''elszórakoznak, hobbizgatnak vele'' szinten. Persze, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mennyire idegesíti általában az embereket a Biblia szava, nem véletlenül, hiszen erő és hatalom van azokban a szavakban. Ha csak üres fecsegés lenne, valszeg jóval kevesebb embert zavarna.

    Az idézgetésről pedig annyit, hogy maga Jézus is folyamatosan visszautalt az ószövetségi igehelyekre, éppen ezért én is megteszem, nem azért mert gondolkodásra képtelen vagyok, ahogy itt valaki írta, hanem mert tisztában vagyok a Biblia, az Ige fontosságával, ezért fontos számomra, hogy amiről beszélek, az összhangban legyen az ott leírtakkal. Ott kezdődött a baj a katolicizmusban is, amikor elkezdtek saját elméleteket gyártani és eldugták a Bibliát az emberek elől, hogy úgysem értik. Lett belőle bálványimádás, keresztesháború, pénzen vásárolt üdvösség, szexuális tévelygések. Mindezt szeretném elkerülni, amíg ezen a Földön élek :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák