Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #2087 üzenetére

    Szókiforgatás előtt:
    Nem tisztem persze a katolikus egyházat védeni, de szerintem nem a te dolgod megítélni, ki(k) igaz keresztény(ek) és ki(k) nem (keresztények) . Persze véleménye mindenkinek lehet.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Viszlát

    addikt

    válasz tildy #2087 üzenetére

    Nos, ha ez így van, akkor fogadd el, hogy jómagam is, mint sokan mások a keresztények alatt leginkább a katolikusokat értjük, tetszik nem tetszik.

    Nem fogadom el, elnézést ezért, de mivel az emberek üdvössége a tét, nagyon nem nézném jó szemmel, ha egy ilyen tévedés, rossz mintavétel alapján utasítanák el azt, amit a kereszténység valóban jelent. És sértésről szó sincs, nem mindenki él a sérelmei rabságában. A szándékom csupán a tisztán láttatás, bár ez biztosan sérteni fogja az ''igazság'' érzetedet...

    Kihangsúlyoznám, hogy a a katolikus egyházról beszélek. A katolikus emberek megítélése már nem tartozik ide, az ő esetükre szintén vonatkozik az, amit az ateistákkal kapcsolatban írtam. Bár érdekesség, hogy mindazon katolikusok, akik félretéve az egyház tanításait a Bibliára alapozták életüket, mára már nem katolikusok :)

    szerintem nem a te dolgod megítélni, ki(k) igaz keresztény(ek) és ki(k) nem

    De igen, dolgom, mint ahogy minden mást is megítélek (ha a felmérek, megvizsgálok jobban szimpatikus, legyen ez, bár ezt se kéne magyaráznom ha ismernéd a jelentését és nem csak tiltakoznál ellene) a világban. Mindezt nem saját eszem alapján, hanem egy igen pontos és egyértelmű normához képest.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák