Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Heló nemrégiben vettem egy hipro 350wos tápot és észrevettem hogy a 20pines csatlakozóból hiányzik egy kábel, ez természetes, vagy szaladjak vissza garanciába?

  • Golyobis

    aktív tag

    Sziasztok, egyszer csak elsötétedett a kép, és annyira lefagyott, hogy se resetelni, se kikapcsolni nem lehetett a gépet, végül hátul a tápkapcsolónál kapcsoltam ki. újra beindítottam, ekkor még felpörögtek a ventik, de semmi kép vagy hang, megint áramtalanítani kellett, azután már egyáltalán nem pörgött fel semmilyen ventillátor bekapcsolás hatására. Kipróbáltam valami régi tápot amin elvileg van 24pin és 4pin12v de nincs rajta pci-e dugacs, azzal kicsit összevissza, néha felpörgött a venti rendesen, néha csak néhány másodpercre, vagy egyáltalán nem reagált a bekapcsolásra, természetesen se kép se hang itt se. Szeretlés közben észrevettem, hogy egy csavarszerű valami ami korábban az alaplap alatt szokott betekerve lenni, most kiesett,és szabadon gurulgatott, és mivel pont azután ment el a kép hogy kicsit meglökdöstem a gépházat, arra gondoltam hogy pont a lökdösés hatására esett ki, és zárlatot okozott. Megkérdeztem a fórumozók véleményét egy másik topicban, azt mondták szerintük alaplap hiba lesz, ezért vettem egy használt alaplapot (AM3) innen a hardverapróról. Az alaplap úgy jött, hogy nem volt benne cmos gombaku... átraktam tehát az elromlott alaplapból a gombakut, öszeraktam a gépet ezzel az új alaplappal, de pontosan ugyan azt a jelenséget produkálta mind a két táppal mint a régi "rosz" (AM3) alaplapom. (az egyikkel árammentesnek látszik, a másikkal néha felpörög néha nem, de itt sincs kép.) A régebbi tápot (MACRON) most is használom egy régebbi alaplapban (K7), tehát az a táp nemigen lehet rossz, lehet hogy nem kompatibilis az új alaplappal valahogy? Pedig van rajta 24pin is meg 4pin12v is... nem értem. A tápot, ami eredetileg az elromlott gépben volt (HIPRO) bedugtam a régebbi típusú alaplapba (K7), és ugyanúgy nem pörgött fel semmi, mintha nem lenne áram alatt.

    Eredetileg egy Chicony HIPRO HP-E350W es tápot használtam.
    A helyettesítő táp egy :MACRON MPT-400P
    Proc: Phenom II x4
    VGA: hd5770

    Most végül mi a rosz? Mind a régi, mind a most vásárolt alaplap rosz? Vagy az eredetileg használt táp? De akkor miért nem megy a másik táppal? Valaki tudna segíteni? Mit kellene csinálnom?

    (Bocs ha kicsit kaotikus lett az írásom, én próbálkoztam hogy érthető legyen.)

Új hozzászólás Aktív témák