Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szipi

    aktív tag

    válasz Neoteric #3628 üzenetére

    Üdv.

    Itt nem arról van szó amire te gondolsz. Nekem is 400W-os BlueStorm II-es tápom van és nálam is előjött ez a probléma már 3 nappal a táp megvásárlása után.

    #Ronnie12:A tápban lévő ventilátor a hűvősebb levegőtől elkezd recsegni/ropogni és a fordulata elkezd ingadozni, kicsit pontosabban mi is történik ilyenkor szerintem:
    A ventilátor motorja ugyanolyan fordulaton megy folyamatosan, de a lapátok valamiért ha hidegebb levegőt kapnak elkezdenek elcsúszni(kevesebb levegőt fog szállítani) ezért a táp kezd fölmelegedni->a táp hőérzékelője ezt érzékeli ezért megnöveli a fordulatot, nehogy túlmelegedjen a táp->ilyenkor szokott nálam helyreállni pár perc után és visszaveszi a fordulatot mivel normális hőmérsékletre visszaált a táp és kezdődik előről ha nincs elég meleg a szobában.

    Megoldások a problémára:
    -Gariztatás (de az új táp is valószínűleg ugyanezt fogja csinálni)
    -Ventilátor csere (Garinak lőttek)
    -Amikor szórakozik a táp terheld le egy kicsit:videótömörítés, játék, orthos

    Engem csak az bosszant, hogy egy jó tervezésű/hatásfokú/minőségű tápba miért raknak egy ilyen gamaty ventilátort, ez olyan mintha egy Ferrari-ra trabant gumikat raknának! :W

Új hozzászólás Aktív témák