Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Hequila #7508 üzenetére

    Hasonló problémával találkoztam tegnap én is.
    Adott barátnőm anyukájának öreg celeron masinája.
    Hiba: Régebben volt hogy nem akart bekapcsolni, aztán gondolt egyet és be lehetett kapcsolni.
    Végül odáig jutottak, hogy nem is lehet már bekapcsolni.

    Hozzám kerülve, azzal kezdtem hogy szétdobtam a gépet, meg a tápot is, kitakarítottam a 2-3 éves koszt belőlük.

    Táp összerak.. 230ad neki.. zöld fekete rövidzár.. táp indul 12v 5 volt van.. (többit nem tom mik kellenének legyenek.. volt valami 3,xx pl) Gondoltam, jó ez..

    Proci újrapasztázva gép összerakva. (am: leszedtem a borda aljáról azt a fekete szutykos fém fóliát, és kapott jó kis MX2es pasztát.. gondolom az csak valami gyári trutyis hőátadó pad lehetett.. igy is jónak kell lennie.. bár everest szerint 35-36fokos a proci, szal csak jó lett.. bár ebben a melegben keveslem.. biosban 40re ment fel..)

    Szóval gép összerak.. indít jééé indul szuper.. nézelődök rajta.. Offoljuk..
    Off után a ház power led égve maradt! (gép leállt..) hmm.. próbálom indítani ..semmi.. táp 230kikapcs..bekapcs. power led nem világit.. nyomom Power gombot.. gép indul

    Winfosból Off.. Led elalszik.. próbálom bekapcsolni, se kép, se hang... vagy van hogy random próbál indúlni, de nem indúl...

    Beraktam a jó öreg Cooler master tápom, azzal megy rendesen.. (ebből gondolom hogy a táp a ludas, nem alaplap..)

    Kérdésem, van valami olyan hiba, hogy zöld-feketét összekötve kiszedett állapotban indul a táp, beszerelve meg nem? (esetleg próbáljam meg valami terheléssel?)

    Másik: Érdemes ezzel a táppal még egyáltalán foglalkozni, vagy kuka és venni másikat, vagy esetleg átkondiztatni a régi CM tápom, mert abban meg már púposodik a kondi...

    Képek az első adag tápos kép a Hibás Spire, a vége felé lévő pár kép meg a régi CM tápomról készült

Új hozzászólás Aktív témák