Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • One79

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ide irányítottak. Remélem tudtok segíteni a következő kérdéskörben. Laikus vagyok, ezt előre kiemelem. Szolgáltató UPC. Bejön az utcáról egy koax kábel a házba, amiből lesz TV és lesz NET. Net része egyelőre nem probléma, működik rendesen. Nem voltam otthon amikor kötötték, így nem tudtam a szakival beszélni, egyeztetni. Ettől függetlenül elég jó fej volt, mert ahol készüléket látott oda megcsinálta a fali csatlakozók után is a kábeleket, csak az TV-knek nem az volt a végleges helye. Ez sem gond még, mert mindenhol van adás. S akkor most a problémám. Túl sok a távirányító, túl sok a "felesleges" doboz és kártyaolvasó a házban. A célom, hogy minden készüléknél ugyan az legyen elérhető, doboz és CI+ dekóder nélkül. Hogyan lehet megoldani, hogy csak 1 kártyát rendelek és a teljes szolgáltatás csomag elérhető legyen az összes arra alkalmas készüléken?
    Mibe kerül egy ilyen rendszer kiépítése, ha megoldható egyáltalán?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #26350 üzenetére

    Igen, DIGI-s voltam és ott ment minden rendesen, mivel nem kellett kártya. Töredék árért, jobb szolgáltatást adnak, mind net, mind tv fronton. Sajnos hozzászoktam ott a jóhoz, s ezek szerint akkor, ha minőség továbbra is fontos, akkor marad a lehúzás gépezet...

    Zitronesaft, én is hasonlóban gondolkodtam, gondolkodom továbbra is. Nem adom fel, s lehet hiába, de keresem tovább a lehetőségeket. Ha sikerrel járok, beszámolok róla. Úgy gondolom, hogy a hálózatban, akkor előrébb kell a megoldást keresni, nem a házon belül. :DD

    Köszönöm hozzászólásokat! :R

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #26354 üzenetére

    Megkerestem már a DIGI-t, de nem tervezik a szolgáltatásuk bevezetését a lakhelyemen (Budapest egyik kerületének kertvárosa). Körülöttem minden felé a lakótelepeken szolgáltatnak, mi vagyunk a vakfolt... :((

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz Zitronensaft #26358 üzenetére

    A pénz nem számít az azért nem igaz, de egy kis költés azért beleférne.

    Kabelmania27,
    Még korábban kérdeztem őket úgy 1 éve, bár már lehet, hogy akkor is erre spóroltak, hogy belevágjanak a mobil bizniszbe, bár a következő hónapban 2 településen jelezték, hogy bevezetik a szolgáltatásukat, így ezt azért nem hinném... :DD

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz gduck #26361 üzenetére

    Persze az öszvér távirányítók minden "előnyével". :R
    Én még nem láttam olyat, amelyik ki tudta volna váltani teljes funkcionalitás megtartásával az eredeti távkapcsolót.

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz blakey #26365 üzenetére

    Ismerem a Logitec távkapcsolóit, árultuk őket. Amit linkeltél azon az tűnt csak fel, hogy a jelenlegi LG távkapcsolón több a gomb, amikkel a TV extra funkcióit (Digitális TV-hez kapcsolódok pont), nincs hova kiosztani. Ezek után jön gondolom, hogy megnyomok a funkció gombot (PC-n ez a Num Lock, Caps Lock stb) és minden gomb kaphat másik funkciót. Ennek folyamánya, hogy kell nézegetni a kijelzőt, hogy milyen állásban van a távkapcsoló, amit én nem szoktam nézegetni, csak vakon nyomni, mert tudom mi hol van. Folyamánya, hogy folyamatosan félre nyomkodnám a dolgokat. Páromnak is kezelnie kell, na ő pedig biztos hülyét kapna ettől. Tehát multi távkapcs egyelőre kilőve. :N
    Ettől függetlenül köszönöm a javaslatot.

    A Digit 4 évig használtam és egy 1 alkalommal nem volt elérhető a szolgáltatásuk (Egész észak Buda leszakadt egy villámcsapás miatt), ezen kívül felesleges lehúzások, dobozok, médiakártyák nélkül 93 csatornát biztosítottak (HD adókkal) 80megás nettel, ingyen telefonnal 3Ft/perc díjjal Havi 5490Ft-ért... Míg a UPC 88csatornát (1hete ennyi csak előtte 82 és amikor 1éve kötöttem 79 csatorna), fizetős telefont 12,9Ft/perc díjon MédiaKártya bérléssel, HD csatornákért plusz havidíjjal, 120megás nettel biztosítja 10.490Ft-ért. Havi minimum 1 alkalommal net leszakadás (fél óra múlva megy), TV adók rossz időben szakadoznak (kábeles szolgáltatásnál ez nem teljesen normális), meg néha nem csak rossz időben. Összességében elviselhető, ha a T-ből indulnék ki, akkor a UPC jobb, de mivel megtapasztaltam a DIGI-t, így árteljesítményben messze alul marad a UPC. Drágábban ad gyengébb minőséget. Nem beszélve arról, hogy nem tudnak megállapodni a DigiSport csatornák jogairól, míg fordítva ez sikerült és a Digi bevette a UPC csoport csatornáit, magasabb áron is, mint amennyiért a T kapja a UPC csoporttól... (hogy ebből mi az igazság azt nem tudom... de akkor is)

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz blakey #26369 üzenetére

    A távirányítóból ezt a típust nem ismerem, csak matekból kiderül, hogy kevesebb rajta a gomb. :-) Ami nálunk a nagykerben volt, az már nincs forgalomban. Ettől kecsesebb, laposabb volt és színes kijelzővel, szürke és fekete színben árultuk.

    A szolgáltatásról meg annyit, most megnéztem a DIGI árlistáját. 6.340Ft-os díjért 2x gyorsabb net, + 22csatorna + nem kell fizetni dobozokért, ha el akarom érni a szolgáltatásokat és még mindig csak 6,45Ft/perc a beszélgetés. Ennek a több mint a duplája a UPC.
    A minőség biztos, hogy területenként eltérő, s mondom, ha nem tapasztaltam volna a DIGI-t akkor valszeg a UPC-nek csak az ára zavarna.

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #26370 üzenetére

    Digi Net500 + 92digitális és 20HD csatorna + telefon 6,25Ft/perc = 6.340Ft
    UPC 240-es net + 88digitális és 20HD csatorna + telefon 12,9Ft/perc = 11.990Ft + 890Ft/doboz tévénként (legakább 2db) = 13.770Ft

    Ergó a matek azt mutatja, hogy kevesebbet ad (fel akkora net és kevesebb csatorna és kétszer drágább percdíj), több mint 2x drágábban. Akkor minuszban kettő és azt kétszer drágábban az 4x-es különbség. Minőségben pedig tapasztalatból jobb volt nálam a Digi.

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #26387 üzenetére

    Biztos, hogy területileg eltér a szolgáltatás minősége. Már az sem mindegy, hogy adott területen milyen technikus dolgozik. Egy kontár sokat ronthat a helyzeten.
    Én személy szerint a Digit sírom vissza, mivel árteljesítményben fényévekkel jobb jelenleg. Reméljük a politika nem szól közbe és elsimulhatnak a különbségek a szolgáltatók között. :-)

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

  • One79

    csendes tag

    válasz blakey #26376 üzenetére

    Valóban, lehagytam a UPC-nél 4db HD csatornát, amivel már 112 adóról beszélünk (24 adó duplán ebből). Ha nem igényelsz SetTopBoxot, tehát a digitális adókat akkor 43 csatorna marad csak analóg jellel... tehát még rendelned kell 2 SetTopBoxot, hogy mindenhol élvezhesd a szolgáltatást amiért fizetsz és így már 13.770Ft áll szemben 6.340 Ft-tal. Igaz a 6.340 Ft-ban, kétszer gyorsabb net van, mint a UPC leggyorsabb szolgáltatása, és 122 adó van a csomagban. A telefon előfizetés mind a kettő csomagban benne van. Hálózaton belül mind a kettő ingyenes, s a UPC belföldön minden más hálózatba is. Sajnos nekem még a régi csomagom van, abban 12,9Ft a belföldi hálózat hívása (1év alatt 38perc volt a totál kimenő hívás forgalom), cserébe 1000Ft-tal kevesebb a havidíjam mint a mostani akciós. :-)
    Szóval mindent összevetve telefonban (amit nem használ ki az emberek többsége) többet nyújt, TV-ben kevesebbet, Netben fele annyit nyújt a UPC mint a Digi, s mindezt dupla áron teszi a kedves UPC. Akárhogyan számolom évi 89.160Ft-tal kell többet fizetni a UPC-nek azért, hogy fele annyit adjanak mint a másik szolgáltató. Ez fáj picit...
    A magentásoknál mind a kettő eshetőség jobb, velük szemben ez az arány még katasztrófálisabb.

    Ne makacskodj, forogj együtt a földdel.

Új hozzászólás Aktív témák