Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balage25

    senior tag

    válasz pjen #6913 üzenetére

    Cisco hd dvr mediabox esetén előfordulhat, hogy a (fekete) távirányító bizonyos HD csatornák esetén nem szabályozza a hangot.
    A megoldás a következő:

    1. Távirányító és TV készülék összehangolása (felhasználói kézikönyv szerint)
    2. "UPC gomb" lenyomása, majd utána lenyomni a "OK" gombot + "piros" gombot, és nyomva tartani mindkettőt, míg kétszer felvillan a "UPC gomb".
    3. "993" bebillentyűzése - ezután kétszer felvillan a "UPC gomb".
    4. "TV gomb" megnyomása - ezután kétszer felvillan a "TV gomb".

    Ezután a upc távirányító a Dolby Digital hangot is szabályozni tudja.

  • kezo0

    addikt

    válasz csababarca #23437 üzenetére

    Milyen boxod van? És milyen tévéd? Milyen messzire vannak egymástól elhelyezve? Csak azért kérdem, mert egyes boxok nem szeretik pl. a nagyméretű plazmatévék közelségét, bármilyen furán is hallatszik ez elsőre. Nekem régen, míg Philips boxom volt, ugyanígy, nagyon nehezen reagált csak a távirányítóra. Végül egy szerelő azonnal mondta, mikor kijött, hogy a nagyképernyős plazmából "kilép vmi olyan sugárzás", ami interferál a távirányító IR-jelével. Messzebb sajnos nem tudtam egymástól vinni a két készüléket, ezért a szerelő javaslatára a boxon leragasztottam az IR-vevő részt egy kis szigetelőszalag-darabkával. Ki kell kísérletezni, hogy milyen színű szigszalaggal érhető el a legjobb "árnyékolás", mert azért ugye nem árt, ha át is engedi valamennyire a távirányító jelét... Nálam, ha jól emlékszem, végül a fehér segített a leginkább, de előfordulhat, hogy valakinél a fekete vagy akár a teljesen átlátszó cellux a jobb.
    (Tudom, baromságnak hangzik, de egy próbát megér.)

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • u996

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tud valaki arra megoldást, hogy a upc-s pace hd stb + fekete távirányító kombóval is tudjam a tv hangerejét állítani? :D
    Távirányító felprogramozva a tv-re, de ha megnyomom a tv gombot elmegy az adás.
    Az stb-re állítva az stb hangerejét szabályozza. 991, 993 kódokat próbáltam, de így sem jó.Érdekes módon a régi sd box szürke távirányítójával működik rendesen.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    Nálam meg megbolondult a vodabox. Következő bekapcsoláskor mikor áramot kapott megjelent a fehér-fekete logó pár mpig, aztán eltűnt és nincs jel. Eljátszotta franc tudja hányszor, hiába húztam ki a tápot meg dugtam vissza, ugyanaz. Aztán itt javasolta valaki a service gombos "resetet" na azzal se jutottam semmire, akkor meg a logó eltűnése után elkezdett villódzni (létezik ilyen szó? LOL) a piros led, utána kialudt és megint megjelent a logó pár mpre, majd eltűnt és továbbra sincs se kép, se hang.

    Mondom jó, akkor lépjünk szintet, mert se service "resettel" nem megy, se áramból ki-be nem megy, akkor kihúzom a HDMI kábelt és az ethernetet is. Nézzük offline-ba bejön-e. HDMI visszadug, táp visszadug, megint fehér-fekete logó, aztán jéé végre homokóra. Na onnantól kezdve működik... legalábbis látszólag. Ugyanis élő adásnál elkezd akadozni, majd megáll a kép, kiírja, hogy hiba a hálózati konfigurációban, aztán elkezd mindenféle vackokat listázni jobb felső sarokba a DHCP-ről a DNS-ről meg hasonlókról. Adás áll, átkapcsolni nem enged stb.. De a legdurvább: NEM ENGEDI se távirányítóval, se standby gombbal kikapcsolni. Áramból kihúz és kész. Áthoztam a másik szobába, itt jó. EGYELŐRE!

  • cocka

    veterán

    Na a tv boxszal nekem is volt most egy kis problémám. A múltkor se kép, se hangosdit játszott, miután eltűnt a fekete-fehér logó. Azt az oldotta meg, hogy nemcsak a DC dugót húztam ki, hanem az ethernet kábelt is.

    Most meg az volt, amire már panaszkodtak itt egy páran, hogy fél perc míg csatornát vált. Először azt hittem nem működik a távirányító. Semmire nem reagált, aztán DC kihúz, visszadug, akkor már reagált, csak kb. 30 mp lett a reakcióideje. Menüben is szörnyen lassú vezérlés. Poén, hogy az öndiagnosztika szerint minden OK. Hát kicsit alaposabb is lehetne. :D

    Mondom jó, akkor 3. opció DC, ethernet, HDMI kihúz, visszadug... jééé műxik. Szerintem ennek valami tápellátási zavara van... ilyenkor mi a túró lehet, nem kap elég áramot a proci vagy mitől kerül ilyen leszedált állapotba?

  • crok

    nagyúr

    Engem az bosszant, hogy cca. 12 éve vagyok UPC előfizető (sőt, még a Wi-Free-t is egészen sokszor kihasználtam.. én, *olcsójános* mert egyszerűbb volt mint vadászni valami ingyen lom netet), én hülye még vittem is egyik lakhelyemről a másikra magammal mikor már régen lehetnék Digis, szóval így "vett át" a Voda.. soha 100Ft-nál nem kaptam nagyobb kedvezményt semmire, mindig 1..2 év hűséget írtam alá - jó, hát én vagyok a bal.*z.. most az a nagy ajánlat, hogy a meglevő szerződésem helyett (megszűnt ugye amim volt.. lejárt a hűség is.. szóval) kössem le magam megint egy évre minimum és ugyanazért a szolgáltatásért (gyak. ugyanaz a lista TV csatorna és ugyanaz az 500Mbps/30Mbps net (felére se lenne szükségünk itthon viszont ha az RTT legalább az IX-ig ha kisebb lehetne azért fizetnék is :D), mindezt ugyanazon a ConnectBox-on + VodafoneTV médiaboxon.. szóval) kedvezményesen, csak nekem csak most a különleges ajánlatuk alatt pontosan 200Ft-al drágábban kaphatom meg :D 6890Ft -> 7090Ft :D Ebben oszt' se HBO se semmi.. Plusz a PC-n böngészőben nézett VodafoneTV olyan lett mint a mese, hogy hol volt hol nem volt, egyszercsak WT1809 vagy most újabban már WT1514 is van random.. de eddig már a műsor lejátszása előtt jött a hibaüzenet, most meg már tízből nyolcszor közben áll meg (megy a műsor majd egyszercsak megáll a lejátszás, karikázik, elsötétül, paff, sajnáljuk, WT.* hibakód, nulla használható / kereshető információ, úgy értem nemhogy én a weboldalukon de még az ügyfailszolgálatos és egyetlen kapcsolt tech. munkatárs SE tudta még megmondani melyik mit jelent pontosan :D) szóval komolyan visszasírom a HorizonGO-t PC-n is meg Android-on is.. meg a régi Pace boxot pedig azt is utáltam mert meg-megfagyott néha de legalább ha a műsorújságot megnyitottam akkor ott nyílt meg amelyik csatornát épp néztük, nem a csatornalista elején.. A VodafoneTV médiabox.. gyereksarok gyak. beállíthatatlan, box cserekor már a technikusnak mondtam hogy PIN megadásán se lehet átverekedni a régit, az újat meg megpróbálnám.. adjam oda a távirányítót, hát ezt "gyerekjáték beállítani, ne szórakozzak már".. mondom tessék, barátom, GL;HF.. 15 perc után visszaadta, gyereksarok azóta sincs :D De amúgy is gondol egyet a box és nem lehet csatornát váltani mert az adott, épp nézett csatornára ha visszaváltasz akkor van kép+hang+bármi de minden és bármi más fekete viszont legalább hibakód vagy info na az nincs, random nem lehet visszanézni adásokat annak ellenére hogy ott van a piktogtam hogy visszanézhető (elindítom, gondolkodik és visszadob ugyanoda, hibakód szintén semmi), random nem lehet az épp nézett műsort az elejéről kezdeni (elindítanám és szintén ugyanúgy visszadob ugyanoda a menübe).. mert csak. Egyszer vettem a fáradtságot és rászántam azt a (számomra!) nem csekély 115 percet az életemből (50 perc vonalban várakozás (kitartó voltam..?) + 65 perc "hibaelhárítás").. indítsam újra.. jó, de még hányszor? :D Nyilván ezen már túl vagyok n+1; n>5 alkalommal.. mint ahogy a factory reset-en is.. Még egyszer se oldotta meg a problémát :D Se a restart, se a gyári visszaállítás, se a komplett csere (azon is túl vagyok).. már "várom" mikor kapja meg a fehér ConnectBox a már visszább említett csuda piros menüs Voda szoftvert.. (most is meg-megáll a forwarding, de legalább a jelszintek jók.. koppkopp) de számomra úgy néz ki régen még a régen minden jobb volt is jobb volt. Na kiírtam magamból, bocs mindenki, görgessetek tovább, nincs itt semmi látnivaló :D Azt hiszem lehet nem maradok UPCakarommondani Vodafone-os sokáig. Nem érdekel az analóg adás a koax-on viszont a szolgáltatás.. az érdekelne. Fejlesszenek, faragjanak, csak ha szolgáltatásért fizetek akkor ne az legyen már mint a pokoli operátor naplójában, hogy a user a legfeleslegesebb (lehetőleg megszűntetendő) elem a rendszerben :))

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz kezo0 #120004 üzenetére

    Ha már vodkafon TV box... egyszerűen nem értem, hogy offline miért tökéletes a működése, amikor meg netet kap úgy belaggol, mint a fene, még a sima menümozgások is láthatóan sokkal darabosabbak, mint offline működésnél.

    Viszont amikor előhozod a főmenüt, lehetne mögötte egy fekete háttérkép, mert kissé idegesítő, hogy a háttérben megy a kép is, amiből a menü miatt úgy se látszik semmi. Legalább addig, amíg a menüben vagy, nem kéne mutatnia, hang maradhatna, mert azt max. lenémítod, de a képet nem tudod eltüntetni.

    Nekem ami kezdettől fogva hiányzik a távirányítóról: stop gomb. Valahogy nagyon nehezen szoktam meg, hogy visszát vagy kilépés gombot kell nyomni, ha egy éppen lejátszott videóból ki akarok lépni.

  • cocka

    veterán

    válasz Toth_Jani #122524 üzenetére

    Egy időben ment az a módi is, hogy ha nem lehetett így eltakargatni homályosításokkal a logókat, mert pl. élő adás volt, akkor egyszerűen leragasztották őket vmi fekete anyaggal és úgy is szinte "ordított", hogy milyen márka, de legalább nem volt elsőre nyilvánvaló. LOL

    A másik ha minden IP-ről megy akkor bírni fogja a hálózat,

    Néha megnézem a routerben mennyi adatforgalmat generált eddig a vodkabox. Agyrém. Mert ugye azért is elcseszett a szoftvere, mert pl. a távirányítón nincs stop gomb vagy OK, ne legyen stop gomb, de ha belépek a menübe kussoljon már el a háttérben a hang. Nem tudok odafigyelni, hogy mit állítok ha állandóan szól a háttérhang.

    Vagy legyen már a menüben egy opció rá, hogy akarom-e a teljes képernyős menükben, hogy menjen a háttérben a stream. Én mondjuk, de más lehet, hogy igen. És akkor amíg a menüben vagyok vagy épp a keresőbe gépelek, addig ne legyen már se kép, se hang.

  • cocka

    veterán

    válasz kezo0 #122691 üzenetére

    Ja tényleg, mára is jutott egy SC akármi, majd megnézem mi az. :D

    balazs1956:

    10-15 perc kell egy csatornaválasztáshoz

    Asszem ez a probléma egy áramtalanítással szűnik meg, de úgy, hogy míg nincs áram alatt várni is kell pár percet. Aztán vissza. Azért a 10-15 perc az durva, ha tényleg igaz, nekem a rekord 2 perc volt, de amikor az ember arra számít, hogy legfeljebb 2-3 másodpercen belül átkapcsol a cucc, akkor a 2 perc rengeteg időnek tűnik. Minimum negyvenszeresébe telik ugye.

    Nálam az is számított, hogy ki kellett húzni mindent (koaxszal ne szenvedj, ha csavarós) és előbb kell áram alá helyezni és aztán az ethernet kábelt rádugni, mert fordítva nagyobb az esélye, hogy megint valami anomáliát produkál.

    Lefagy

    Ez az előbbi problémával függ össze. Akkor "fagy le", amikor valamiért a prociját "leterheli" valami és tömbösítve próbálja "felfogni", hogy mit nyomkodtál mérgedben összevissza a távirányítón. Aztán úgy mond "kienged" és összevissza kapcsolgat kvázi magától, aztán újabb lefagyós ciklus jön.

    elsötétedik

    Ilyen is volt már, ezt nem is értettem miért történt. Egyik pillanatban még van kép, másik pillanatban csak hang van, mindenhol fekete kép.

    Meg olyan is volt, hogy kiírta, hogy HDCP hiba, de közben kép is volt meg hang is. :D

    használhatatlan lefagyó műsorújság.

    Olyannal még nem találkoztam, de olyannal már igen, hogy megnyitod a műsorújságot és nem tölt be semmilyen infót. Kiírja mindenhova, hogy nincs információ. :D Átkapcsolások sem segítettek.

    Másutt jobb a helyzet??

    Hát nem tudom, én azt néztem éppen, hogy már a Digi se olyan hú de olcsó, az "akciós" csomag, ami 3 az egyben 6900 Ft általában tartalmaz egy telefont is, de ott nem lehet vezetékesről minden belföldi (nem speciális) számra fix havi díjért ingyen pofázni órákat. Így minden hónapban változhat ez a összeg felfelé.
    Másrészt pl. a Trékomnál a net sokkal jobb, mert optikai, még a leggagyibb is több feltöltést ad, mint vodáéknál.
    A tévé szolgáltatás viszont mintha kevesebbet adna és sokkal drágább.
    Így összességében, ha összesakkozom, amit most a vodától kapunk, akkor egy laza kis 8-9k azért befigyel per hó, ami ahhoz képest sok amennyit most fizetünk.

Új hozzászólás Aktív témák