Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fjanni

    tag

    Sziasztok, itt is leírom, hátha van valakinek ötlete:
    Visszaáltam külön routerről a UPC CB-re. Most azt tapasztalom, hogy a böngészőben a xxxx.synology.me:5001 -re nem jön be a DSM. Port forwardingba a Connect Box átvette az 5001-et DSM-től és mégsem. Nem NAT-olt a kapcsolat.
    Ja és ha belső hálózaton az ip-vel akarok bejelentkezni akkor azt írja hogy nem biztonságos.
    A böngészőben a "Nem biztonságos" cimkére kattintva azt írja hogy "Érvénytelen tanusítvány". Pedig dátum szerint teljesen friss és érvényes, a DSM-ben frissen generált Let's encrypt tanusítvány van.
    Mi lehet a gond?

    Eddig TP-Link routert használtam a CB-re kötve, de tegnap és ma ötször kellett a CB-t (és csak azt) újraindítanom mert leállt az internet. Ezt a CB nem jelezte, hanem a routeren a wan led zöldről sárgára váltott és eltűnt az internet. A CB újraindítása után egy darabig megint ment a net. Hívtam a Voda hibabejeltőt, de ők sem tudtak ezzel mit csinálni, látták hogy valami nincs rendben a modemmel, de nem tudták hogy mi az és a környéken senki nem jelzett hibát. A modemet néhány hete cserélték ugyanezen hiba miatt, ezért gondolom hogy nem azzal van a gond.

    Tegnap próbáltam egy olyat, hogy visszamentem minden eszközzel a CB-re router módban, hogy kipróbáljam, úgy is leáll-e rendszeresen. Azt kell mondjam hogy azóta nem állt meg a net. Most akkor a TP-Linkkel lehet a gond? Vigyem szervízbe?

    Egyébként ez a port forwarding és xxx.synology.me elérés korábban (még a TP-Link előtt) jól működött a Connect boxon, tehát tudja ezt rendesen is csinálni.

    És azzal kapcsolatban mi lehet a gond hogy a belső hálón amikor ip-vel akarok felmenni a NAS-ra (és CB-re) azt írja hogy nem biztonságos a kapcsolat? A NAS-nál még azt is írja folyton hogy "Az ön kapcsolata nem privát".

Új hozzászólás Aktív témák