Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kecz

    aktív tag

    Üdvözlök mindenkit a topicban, remélem nem kérdezek majd sok hülyeséget és lesz hozzám türelmetek.
    Jelenleg win használó vagyok, terveim szerint nem sokáig. Ezért is írok ide tanácsokért, remélem nem offolom a témát. Olvasgattam a hozzászólásokat, de nagyon sok kínai dolog volt számomra, pedig annyira nem vagyok sötét az informatikához. Azért szeretnék váltani(de kipróbálni mindenképp) linuxra/ubuntura/vagy valamilyen más nyílt, ingyenes os-ra, mert nagyon unom a win monopóliumát, másrészt szeretnék teljesen warez/torrent mentes felhasználó lenni. Ennek nincs köze a most leközölt "fiatalok szeretnek szoftvert lopni" cikk hatására, ez csak eszembe juttatta, már régóta terveztem, csak kiment a fejemből. Elöljáróban legyen elég ennyi.
    Kérdéseim(elnézést, ha már ezerszer megbeszéltek lennének, de a kb 250 hsz aalatt olyan sok átlag win user számára száraz linux zsargonnal, parancsokkal találkoztam, hogy ez elvette a kedvem a további visszaolvasástól) :
    1. a linux és az ubuntu között mi a különbség?
    2. számomra melyik lenne a megfelelőbb? (főleg wowozok, internet, film nézés, zenehallgatás, email, office használat. Használati csökkenő sorrendben írtam a dolgokat.)
    3. Az os telepítése mennyiben különbözik egy win telepítéstől? Milyen előkészületeket tegyek meg telepítés előtt? (partíciók, driverek, stb)
    4. Ha már fent van az os, akkor a programokat hogy telepítem? Win hez képest sok külonbség van a rendszer karbantartásában?
    5. Ajánlott programok, mikre valók?
    Mégegyszer szeretném hangsúlyozni, hogy nem hülye vagyok hozzá(illetve az majd kiderül :D), hanembcsak nem ismerem abszolút a rendszert. Iskolában végig a windowst nyomatták nekünk, eddig úgy voltam vele, hogy ráérek én megismerni, hát most jött el az idő. Lassan fél éve androidos telefont használok, nagyon bizakodó vagyok a linux/ubuntuval szemben. Arról már nem is beszélve, hogy az androidot jobban lehet elvileg használni vele, mint windows-al.
    Válaszaitokat előre is köszönom, tisztelettel a topic "nagy tudorai" felé: kecz!

  • kecz

    aktív tag

    válasz sh4d0w #32186 üzenetére

    Hát az 5.-ben olyasmikre gondoltam, hogy daemon tools helyett, kodekek, ilyesmi dolgok. Openoffice gondolom felmegy rá.

    Egyébként azzal tisztában vagyok, hogy nem windows, meg hogy teljesen más, de kb ennyiben kifújt az ismeretem. Azért ha már több éven keresztül tanultam infomatikát általánosban/középiskolában/egyetemen informatikát, akkor egy pár órát szánhattak volna a linux ismertetésére, akkor most én sem kérdeznék ennyi hülyeséget.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák