Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Hali!
    Lenne egy nagy problémám amiben a segitségeteket kérném.A nyáron vettem sulinetben egy sima ATI 9600VIVO kártyát.Sajnos azt csak késöbb vettem észre hogy a VIVO kábelt nem adták hozzá vagy lenyulták igy már késö volt visszamenni a boltba reklamálni meg a szerzödésen is aláirtam hogy hiánytalanul átvettem.Na már nem is ez a lényeg.Nagy nehezen sikerült egy olyan kábelt beszereznem ami 9tüs csatlakozojü hogy a kártyával össze tudjam kötni.A másik vége kétfelé válik egy S-videora és egy RCA-ra.Itt jönnek a problémák:
    Ha S-videon keresztül kötöm össze a tv-vel(a tv-re SCART-RCA-S-video átalakitoval kötöm össze), akkor csak fekete-fehér képet ad,ha RCA-n keresztül akkor semmilyen képet nem látni söt a gép fel sem ismeri hogy össze van kötve.Probáltam felvenni is vele hátha az RCA a felvevö ága az S-video a kimenö,de igy sem volt semmilyen eredmény.Közben megtaláltam az interneten a vivo kábel bekötési sorrendjét is, hogy majd itthon elkészitem, de egész M.O-n nem lehet kapni 9 tüs MiniDin csatlakozot.Csak 8-as van aminek pont az a lába hiányzik amin a felvételhez szügséges jel menne.
    Bár kaptam egy házi készitésü kábelt is amin egy 8tüs csati van az egyik végén egy RCA van a másikon, ha ezzel a kábellel kötöm össze akkor nincs kimenö jel, de tudok felvenni a tvröl,igaz hogy ez is csak fekete-fehér.
    Mi lehet a probléma hogy nem akar szines lenni a kép.Azt irták valahol hogy a scart átalakito nem mindig müködik jol s-video átalakitásakor mert a 15 és a 20-as lábat kéne összeköni hogy szines legyen, de RCA-n mindenképpen kéne szines képnek jönni.Még átalakito nélkül sem jön rajt semmilyen kép.
    itt van a bekötési leirás hátha ez segit valamit a megértésben.
    Minden csalakozót szemből (nem a kábel felől) nézem.
    9 pólusú: alul legyen a fémben a bemetszés, számozása:
    1 2
    3 4 5 6
    7 8 9

    S-Video: alul legyen a kis fém pöcök, felül a kis téglalap alakú mélyedés, számozása:
    1 2
    3 4

    Bekötések:
    9/külső fém kör - SV in + SV out külső fém kör
    9/1 - SV-in/4
    9/2 - SV-in/3
    9/3 - SV-out/2
    9/4 - SV-in/1 + SV-in/2 + RCA-in/külső
    9/5 - RCA-in/belső
    9/6 - SV-out/1 + RCA-out/külső
    9/7 - SV-out/4
    9/8 - RCA-out/belső
    9/9 - SV-out/3
    Bocs a hosszu hsz-ért, de jol lenne már valami megoldás.Köszi elöre is.

  • repvez

    addikt

    Elkéne nálam is egy kis segitség tvout beállitáshoz.

    Van egy hagyományos tv-m csak scart van rajta az RGB-t támogatóban van az átalakitó, a VGA-m egy ATI4850-es.Ezt a 2öt szeretném összekötni egy svideoval,de sehogy sem jön össze.
    Probáltam a CCC-vel a gyári progijával és az ATI Traytoolsal is,de csak a régebbi 1.3.6-os verzioval mert az ujabbakbol kivették a display támogatást.
    A problémám, hogy a ATT-ben ha állitok valamit és rányomok az apply gombra akor azonnal visszaáll minden defaultra, ha az extend gombra megyek akkor hallani a tv-nél hogy valami történik,de kép nem jön.Egyszer sikerült behozni a képet,de csak fekete-fehérbe.Ahhoz képest hogy clone modba volt csak a háttérkép jelent meg se ikonok semmi már még akkor sem ha videot néztem tehát nem volt theater modban sem jo.
    Tud valaki egy másik progit amivel be lehet állitani a tvoutot vagy egy leirást hogy mit kell pontrol pontra beállitani ugy hogy az maradjon is meg,mert egy ujrainditás után tünt el ugy hogy semmihez sem nyultam.

  • repvez

    addikt

    válasz tothbe #3378 üzenetére

    Tervezem beszerezni egy olyan kábelt,csak nálam még egyéb anomáliák is vannak nem csak az hogy fekete-fehér a kép..
    Amugy ez a kábel csak akkor jo ha van rajta ilyen kapcsolo?Mertz ma voltam egy boltba és ott mutattak egy ilyen kábelt aminek az egyik fele scart a másikon meg svideo és jack volt,de hiányzott a kapcsolo a scart részröl.Amugy a papirra rá volt irva hogy tv számitogép és videomagno összekötö kábel és 990 volt a 3m-es.Ez is jo vagy csak a HAMA?
    Na akkor a problémáim.Mivel nekem a monitorom egy 20" TFT igy annak a felbontása 1680x1050 a tv viszont egy hagyományos képcsoves amit 1024x768-as felbontásra raktam a CCC-ben.A bajom hogy a tv-n a háttérkép teljesen kilóg tehát csak az 1680x1050-es képböl egy 1024x768-as rész látszi nem kicsinyiti le a képet ekkorába, a kiterjesztett modban a video képei viszont arányaiban jök.Clone modban viszont minden tullog ugy mint a háttérkép.
    Ja és csak a videok képét teszi ki tv-re a képeket és játékok képét nem ezen hogyan lehet segiteni?

  • repvez

    addikt

    Sziasztok!

    Egy 8600 VGA-val szeretnék egy hagyományos TV-t összekötni Svideoval vagy RCA-val,de valamiért a TV-n nem jelenik meg a kép a driverben ha állitok valamit akkor a TV-n villan valami de aztán semmi látható eredmény.
    Mi lehet a probléma és mi lenne a normális menete , annak hogy működjön?Driver bellitások stb..

    A másik kkérdésem , hogy a másik LCD tv-t HDMI-vel kötöttem össze egy 4850es VGA-val.Nincs is semmi gond vele,csak az bosszant, hogy nem találok olyan beállitűást hogy mindkét kijelzöt nativ felbontáson tudjam használni?A gép monitora 1680x1080as a TV meg 1366x728-as. Ha kiterjesztéssel küldöm ki a képet akkor tudok 2 különbözö felbontást állitani,de olyankor nem látszik az amit a gépen csinálok,csak a videok, játékok vagy a képnézegető képe látszik.
    Clone modban minden látszik,de csak egyféle felbontáson ami a monitoré.DE igy a TV-n eléggé elmosodott a felirat olvashatósága .Hogy lehetne a clone modban is nativ kijelző méretet állitani mind 2 kijelzöre?

  • repvez

    addikt

    válasz joecontra #7154 üzenetére

    ezt az ellenállás dolgot leirnád részletesebben, hogy hova mit kell kötni? mert nem vagyok egy nagy elektromos guru és nem szeretném a TV -t sem tönkretenni sem a gépet.

    a clon módban próbáltam igy is,de úgy a pc monitor képe volt elmosodva vagy fekete keret volt.mert az is lcd.

  • repvez

    addikt

    válasz Zaja2 #7176 üzenetére

    Ha jutsz valamire akkor mindenképp oszd meg mert nálam is ez a helyzet !

    A clone modban 2 külön felbontásra nincs megoldás?

Új hozzászólás Aktív témák