Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AttiM

    csendes tag

    No, Uraim! (esetleg Hölgyeim?)
    Végigolvastam a topicot, mivel voltak gondjaim a most vett Saphire-os ATI Radeon 9100-as kártya tv-outjával. Egy-két tapasztalat:
    - persze S-Video kimenet van a kártyán és persze nem adtak hozzá átalakítót. Vettem a boltban ilyet, de csak színtelen kép jött ki a tévére, mint sokan másnak. Szétberháltam: láttam, hogy az S-Video 4 tüskéjéből csak kettőt használ, ami ugye kevés (szín információ is kell...). Egyik korábbi szakértő kolléga tanácsára a két fölső tüskét összekötöttem (tanácsolta a 650pF-os kondit, persze pont olyanom nem volt otthon, szombat éjfélkor, ezért egy 100pF-s került bele, de úgy találtam, hogy akkor is jó, ha csak simán összeköti az ember... (szakértők: most akkor tényleg mi a jelentősége a kondinak?)). Szal így már tök OK a kép.
    - viszont: videot akarok persze lejátszani: csak a fekete háttér jelenik meg a tévén, miközben a monitoron rendben megy a film (kiterjesztett desktop az XP-n: félig áthúzom a tévére a videolejátszót (BSPlayer): bal felén megy a film a monitoron, jobb fele meg fekete. Ha áthúzom jobban a tévére: ami bejön a monitorról ott a kép, de nem mozog...)
    - viszont2: ha sok a sötét a tévén (pl. teljes képernyős videolejátszás: világos sávok jelennek meg, amik mennek felfelé, igen elcsúfítva a képet.

    Szal kérnék tanácsot az utóbbi kettő viszontra.
    Tisztelettel, stb.:
    AttiM

    A mással jóltevő ember megkövéredik; és a ki mást felüdít, maga is üdül

Új hozzászólás Aktív témák