Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vilmos.nagy

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon úgy állok, hogy a napokban vennék egy ilyen masinát (a V2.1-eset).
    Leginkább itthoni használatra lenne, menne bele egy 1TB-os külső HDD, s WiFi + torrent lenne a legfőbb használati területe, esetleg néha-néha az OpenWRT egyéb képességeit is használnám.

    A kérdésem az lenne, hogy van-e bármi rossz tulajdonsága, rejtett szériahibája, ami eltántoríthat a megvételben? Az OpenWRT fut rajta rendesen?
    Említ egy ilyet az OpenWRT wiki, miszerint: „WARNING: These routers seem to have unstable wifi in 12.09. They're hit by bugs 9654, 12372 and 13966.” (via). Ez mennyire komoly?

    Köszi előre is!

    Üdv,
    Vili

  • vilmos.nagy

    tag

    Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

    Pr3s: Mivel „jobb” nekem az, hogy 5GHz-et is kezel? Miben jobb egy vargalex build, mint a hivatalos OpenWRT?
    szerk.: itt ez is a támogatottak között szerepel. Az a V1-re vonatkozik akkor?

    suste: Az „AA” az „Attitude Adjustment”-re, mint verzióra vonatkozik? Miért ne ezzel használjam? Mi a gond vele?

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • vilmos.nagy

    tag

    válasz suste #49969 üzenetére

    De van OpenWrt build a V2-re is, ugye? Kicsit gondban vagyok a nevezéktannal, de valahogy így néz ki, hogy Backfire << AA << BB, s ebből a Barrier Breaker egyenlőre még nem stable.Tulajdonképpen nem zavar, amíg van egy olyan fájl, amit letöltök, majd feltöltöm a routerre, nyomok egy Update gombot, s lőn ssh. És persze viszonylag stabil, tehát elmegy akár hetekig mindenféle panic nélkül.

    Az „az elég kopasz” alatt mit értesz? Tulajdonképpen ezt a leírást olvastam eddig, ami leginkább az alapokról szólt. Ez alapján nekem az jön le, hogy amit én szeretnék, ahhoz nem kell atomfizikusi végzettség. Ez alapján azt mondanám, hogy van rajta egy viszonylag kényelmes csomagkezelő, a szokásos Linuxos szarok, meg egy egész tágas közösség, sok leírással. Kernelt forgatni, meg bármit forrásból telepíteni, vagy függőségi vackokkal nem akarok küzdeni, de egyébként boldogan „építem fel” a saját kis routeremet. Szóval hacsak nincsenek ilyen extrák a custom buildekben, egyenlőre maradok az openwrt trunknál, aztán meglássuk.

    Most is egy TP-Link van itthon, nekem nem volt vele az elmúlt két évben problémám, ha ez is lesz annyira stabil, I'll be happy with it.

    Mégegyszer köszönöm a segítőkészséget!

Új hozzászólás Aktív témák