Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goccer

    aktív tag

    válasz goccer #63318 üzenetére

    Sziasztok!

    Megjött az új routerem (ASUS RT-AC1200G+), az 1043ND-t pedig wireless bridge módba kapcsoltam. Rájöttem, hogy gyárilag is tud WDS-t, tehát maradtam a gyári firmware-nél.

    Leteszteltem a beállításokat, az al-routerként működő 1043ND-re rákötöttem egy PC-t, majd egy laptopot is kábellel. Mindkét esetben az elvárásoknak megfelelően működött a hálózat, mindenki kapott netet, mindenhonnan tudtam mindenkit pingelni.

    Gondoltam ideje élesben is kipróbálni, levittem egy Samsung smart tv (D7000) mellé a routert, kábel bedug, de sajnos a hálózat sehol (se DHCP-vel, se statikus IP-t megadva). Annyit derítettem ki, hogy ha kézzel megadom default gatewwaynek az al-routert a fő-router helyett, akkor mintha egy lépéssel továbbjutna, de végül nem láttam értelmét tovább tesztelni, ezt mert net így se úgy se volt a tv-n.

    Ugyanakkor, ha kiiktatom az 1043ND-t a hálózatból, akkor a fő router wifi-jén keresztül tud kapcsolódni a tv, csak a gyenge adaptere miatt folyamatosan elveszti a jelet (ezért szerettem volna kábellel hálózatot adni a cuccnak).

    Mi okozza szerintetek, hogy azonos beállítások, topológia stb mellett a PC-k rendesen fel tudnak kapcsolódni a hálózatra WDS-en keresztül, míg a TV nem? Ez a TV fogyatékossága lehet, vagy elcsúszott valahol a konfigom? WDS helyett van esetleg valami más OpenWRT-s varázslat amit érdemes megpróbálnom?

Új hozzászólás Aktív témák