Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckangi

    senior tag

    Hali Mindenkinek!

    Lenne 4 kérdésem is , mivel nem nagyon vagyok benne ebben a hálózati témában,ezért már most nézzétek el nekem ha hülyeséget kérdezek.

    Nemrég beszereztem egy TP-LINK wr-362g routert és a kérdéseim ezzel kapcsolatban:

    2 gép van jelen pillanatban összekötve routerrel vezetékkel ,az enyém az 1-es aljzatban a kölöké meg a 2-esben.

    1 kérdés : a manual szerint minden gép (1-es 2-es)nek a routeren vílágít a ledje ha össze van dugva a routerrel.Ha van rajtuk forgalom akkor természetesen "vibrál"-nak , ezzel nincs is gond.De ha én kikapcsolom a gépemet,nálam(1-es) led is kialszik.A 2-es gép ami a gyereké , azé még akkor is égve marad ha az ki van kapcsolva!Ez természetes dolog?

    2 kérdés : Igaz még csak kacérkodok a gondolattal,a fenti veztékkel bekötött netet le kellene cserélnem wifi-sre , mert tele van a tököm a sok madzag terelgetéséből,ezért hát úgy döntöttem hogy beállítom a wifi-t is (engedélyezem) annak ellenére hogy semmi wifi nincs a lakásban.Erre fogja magát és ledob a netről!(a madzagok még mindig alapállapotban bedugva).Ráadásul ha el szeretném érni a konfigot(192.168.1.1) akkor csak a gyerek gépéről tudom.(ahol égvew marad a led kikapcsolt állapotban is).Ennek így is kell működnie vagy valami gáz van?

    3 kérdés: A wifis beállításoknál a "BRIDGED" mode mit jelent?(bejelöltem ezt is!)?

    4 kérdés : Ha kb 10-12 méter távolságban (+1 fal) szeretném használni a wifi-t , melyik a jobb választás? A kártya a gépbe vagy pedig 1 usb-s csatolós adapter? tegyük fel hogy ugyanaz a cég chipje van mindkettőben-mindegyiken?Most főleg gép-gép közti másolásrs gondolok.

    Csak az írjon aki tutira tudja!Nem szeretek tippelgetni!

    Előre is köszönöm! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    A 483 hsz-re senki?

    Senkinek nincs 642g-s routere?

    Ne babráljatok ki már velem 642g-s tulajok !!! Még tudom gariztatni ha kell!

    Érdekes....ha valami problémám vagy kérdésem van bármely hardware-el , és írok egy fórumba , és igazi segítség kellene,egyből mindenki eltűnik a színről.....

    Lassan kezd kibontakozni előttem valami olyasmi a magyar fórumokról,hogy kb 100 hsz-ből amit 20 perc altt végigolvas valaki, abból kb max 2 ami érdemi válasz,a többi kárörvendés meg offtopik , na meg a májerek.

    Még az is jól lenne ha valali azt írná hogy nem tudom mi lehet a gond nálad , de ugyanilkyen szerkezetet használok én is..

    De csak néma csönd..................................
    A hülyeségre meg 50 értelmetlen válasz.........

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    válasz achim.imre #493 üzenetére

    Biztos hogy ez router probléma?

    Szerintem teszteld csak simán a modemet,böngéssz egész nap a neten,olvassgass de úgy hogy a modemed ledjeire ráláss.Ha nem tölt be egy weblapot,előszőr nézd a modemet nem-e szinkronizál éppen.

    Ennek alapján talán kapsz választ.

    Amúgy kevés az info:

    Milyen modemed van?Milyen "kábeles" net? adsl,vagy tvkábel?,melyik szolgáltató?Fix ip,vagy dinamikus?szakadáskor vissza tudsz csatlakozni?ha igen,akkor akkor mennyi idő kell neki?

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    válasz dr.bubo #496 üzenetére

    Köszönöm szépen hogy válaszoltál!

    Én meg úgy tudtam,hogy a bridge funkció arra való hogy pld a wifi kapcsolattal csatlakozott mondjuk egy notebbook a konyhában,lássa ne csak a netet hanem pld a 2-es portra dugott vezetékkkel összekötött gépet is!

    Vagy rosszul tudom?

    Gondoltam ártani nem árt,ha valaki tud még segíteni ezen hozzászólásomon[link],azt szívesen megköszönném !

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

  • mckangi

    senior tag

    válasz Doink #504 üzenetére

    Hú! 100000000000000 Köszönet a válaszokért !

    Hát igaz én voltam ilyen balfék a típus WR-642G !

    Az 1-es kérdésre adott válasz megnyugtatott,tehát nem gyári hibás a router amit vettem.Ennek ellenére illogikátlan a müködése :) (ledek)

    a 2-ik kérdésre adott válasz : hát nem is tudom.......ezek szerint CSAK ENGEM dobott le a netről?A GYEREK GÉPÉN TUDTAM CSAK ELÉRNI ÚJRA A NETET is, meg a konfigot is mindenféle varázslat nélkül ! Tehát a netről ezek szerint nem dobta le magát a router(meg a modem sem).
    Ezért kérdeztem meg az első kérdést is ! Vagy véletlenül az alplapi kártya a ludas?

    A 3-as kérdésre is nagyon köszi a választ,igaz még mindig csak sejtem hogy ezt nekem nem szabad bejelölnöm,angolul nem tudok ,ezért az adott link-el sem tudok mit kezdeni....
    Amúgy azt hittem hogy a bridge mód a wifi-s gépről a madzagos másik gépet csak ennek bejelölésével érem el,filemásolás miatt !(ez a "bridge" bármit takarhat!)

    A 4-es kérdésre adott választ is nagyon megköszönöm,sokat segítettél vele !

    A második hozzászólásomban írt dolgokat sem komolyan gondoltam , de már utánam kérdeztek illetve kaptak választ,én meg nem,de sajna csak így tudtam a sok kérdés között választ "kicsikarni" , nehogy elvesszek a süllyesztőben!

    Ezuttal is ELNÉZÉST kérek minden volt,aktív és leendő fórumozó társamtól ! :R

    Poco F3

Új hozzászólás Aktív témák