Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoege

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Én is bevásároltam egy TP-Link WR541G típusú routert 2007. 06. 12. -én a pécsi Mistral üzletben. Hát nem kellett volna...
    Még nem volt dolgom soha routerrel, de gondoltam megoldom... Hazahoztam, összedugtam mindent amit kellett a leírás szerint. Csatlakozok vezetékkel, minden ok, quick setup lefuttat, van net, hurrá, ok akkor nézzünk egy wlant, wlan nem megy...
    Hosszas próbálgatás után sem sikerült, gondoltam eljött az ideje egy factory resetnek.
    Megvolt, wlan van, internet nincs, vezetékkel nem lehet elérni a routert...
    Hosszas hosszas próbálgatás, linuxról, windowsról, laptopról, desktop pcről, semmi.
    Gondoltam eljött az ideje h visszavigyem.
    Visszavittem 2007. 06. 14. én !!!! Az üzlet sehol, kipakolva, sehol senki, egy A4es papírra ki van bas**a egy budapesti szám, gondoltam felhívom. Bejelentkezik a kedves operátor, mondom mi a gond, ő erre reflexből kapcsol a szervízbe. Kérdezem, hogy mi a teendő, közli velem h hát sajna megszűnt a pécsi üzlet fel kéne hozni pestre. Mondtam neki h EMBER, a router volt 8k egy pesti út oda-vissza jó ha 10k ból megvan... Erre csak egy kényszeredett sajnálnuk választ kaptam...
    Na jó gondoltam most már nincs mit veszteni, próbáljunk egy firmware upgrade-t wlan-on keresztül (linux alól). Hát nem volt kis harc, de sikerült, ellenben minden maradt a régben, tehát a helyzet most az, hogy wlan-ról tudok kommunikálni a routerrel, de az internetre nem kapcsolódik, viszont látszik h próbálkozásokat tesz rá (kapcsolódásnál villog a modemen az ethernet LED) de nem kapcsolódik. Vezetékkel pedig nem lehet elérni, de a routeren a LED villog a kapcsolódási kísérleteknél...

    Kérdésem az lenne, hogy tapasztaltabbak szerint ez hardware hiba egyértelműen, vagy én csinálok vit rosszul és elvileg mennie kéne?

    A válaszokat előre is köszünöm!

    Üdv: csoege.

Új hozzászólás Aktív témák