Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz kali #907 üzenetére

    Igen közben rájöttem én is, és a tp-link kalkulátora szerint ezekkel maximum 900 métert vihetnék át 1 megával... valamit nagyon nem jól számolnak mert 900 métert lazán átvitt sőt kb ekkora távra volt több hónapon át kiépített linkem bár tény hogy soha nem mértem gyári szoftverrel azt sem tudom annál mekkora kimenőteljesítmény van. De az tény hogy ezeket N módban 40mhz sávszélességen mértem maximális kimenővel. Arra tippeltem hogy a GPS rosszul adta meg a légvonal távolgásot ezért most néztem google műholdas térképen is bár ott nem írja ki alapból de egy körzővel elég jól be lehet saccolni és pontosnak tűnik a mért érték. Én arra tippelek azért lett ilyen jó mert a fresnel zónába nem lógott be semmi mivel az ap is magasan helyezkedik el és a kliens is hegyen volt vele szemben közötte pedig völgy szántófölddel azaz nincs növényzet se ami zavarhatna. Olvasgattam már itt is valamelyik fórumban elméleti számítást hogy mennyit romlik a jel egy adott távon és mekkora sebesség érhető el de most persze nem találtam meg.

Új hozzászólás Aktív témák