Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Turbo73

    tag

    Routerekben és hálózatban jártas emberek segítségét szeretném kérni!

    Adott egy vadi új TP-LINK TL-R860-as router és egy D-LINK DSL-360R modem. A probléma a következő: a router sehogy sem hajlandó a modemmel kommunikálni. A routeren a WAN, a modemen az ethernet lámpa villog, majd elalszik. Néha, egy pár másodpercre kapcsolódik, de aztán rögtön eldobja. Ami tesztelve volt eddig:
    - A modem 2 másik SMC routerrel hibátlanul működik, az UTP kábel bedugása után azonnal helyreáll a kapcsolat. (WAN/Ethernet)
    - A router vissza lett víve és ki lett cserélve egy másik vadi újra, de az ugyanezt csinálja. Kicsi a valószínűsége, hogy ugyanolyan gyári hibás lenne 2 db.
    - Az összekötő UTP kábel ki lett cserélve 3 különbözőre, de minddel ugyanez a helyzet.
    - Mivel a modem IP címe 192.168.1.1 és a routeré is ez alapból, módosítva lett különböző tartományokra, de ugyanaz a hiba. Jelenleg a régi SMC router beállításai vannak, de nem működik.
    - A modem stabilan csatlakozik a szolgáltató ADSL szerveréhez.
    - A PPPOE beállítások hibátlanok, arra a pár másodpercre, mikor a kapcsolat helyreáll, rögtön megy a net.
    - A routeren belül a gépek DHCP-t használva gond nélkül látják egymást.

    Itt kifogytam az ötletekből, jelenleg visszatettem a régi(haldokló) SMC routert és azon keresztül netezek, az új TP-LINK-et meg switch-ként használom és nagyon el vagyok keseredve.

    Várok bármilyen ötletet, tapasztalatot, segítséget. Előre is köszi!

  • Turbo73

    tag

    válasz batagy #759 üzenetére

    A router alap beállított IP címe 192.168.1.1 volt. Az SMC routeré 192.168.2.1. A TCConsole progival belenéztem a modembe és annak az IP-je is 192.168.1.1. Gondoltam biztosan ez a probléma és átállítottam a routert 192.168.2.1-re de nem segített. Próbálkoztam többféle IP-vel, de semmi.
    Igen a router tárcsáz be, ha tud. Auto-ra tettem, ha néha pár másodpercre helyreáll a kapcsolat a router és a modem között, azonnal betárcsáz, és működik is a net kb. amíg a google betöltődik. A régi SMC-ben ugyanezekkel a beállításokkal gond nélkül működik.

Új hozzászólás Aktív témák