Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    Üdv.

    Apósnak a fia adott egy toshiba nb250-108 netbookot,németországban lett vásárolva,német nyelvű,honositani szeretném,vagy újratelepiteni.

    Honositást nem támogatja a win7 starter(vistalizátor segitségével sem).

    Egy magyar sp1-es windows 7 startert szerettem volna ezután felrakni,de sajnos ez is sikertelen volt.
    Külső dvd iró hiján pendrive-ról szerettem volna elvégezni az újratelepitést,csináltam is egy bootolható windows pendrive-ot,le is ellenőriztem az én laptopomon,működik rendesen,viszont a netbookon nem.
    Biost átállitottam,hogy az elsődleges boot device a pendrive legyen,nem jött be,indul a windows,próbáltam úgy is,hogy a boot menüt előhoztam és ott választottam ki a pendrive-ot,akkor is továbblépett.
    ismételten leellenőriztem a laptopomon,ott gond nélkül előjött a telepitő.

    2 programmal is próbáltam megcsinálni a pendrive-ot,az usb dvd toollal és a rufussal is,mindkét esetben ez lett az eredmény.
    Laptopnál ok minden,a fent nevezett netbook-nál falnak ütköztem.

    Ötletek?

    Jah még valami.
    A wifi adapter telepitve van,mégsem látja a wifi hálózatokat,próbáltam,hogy a drivert újraraktam,frissitettem,de nem akarja ez sem az igazat.
    telóink,laptopom látják a tömbben lévő összes hatókörön belüli hálózatot,ez meg egyet sem.
    Eszköz engedélyezve van,friss a driver,tcp/ip protocoll autora van rakva,routeren be van állitva a dhcp illetve látható a hálózat,megosztott ssid-vel.
    Lanon jön a net rendesen,most is erről irok(billentyűzetet legalább sikerült magyarra állitani :) )

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz laychi #13174 üzenetére

    Ami kimaradt és nem tudom már szerkeszteni a wlan adapter,ami benne van atheros ar9285

Új hozzászólás Aktív témák