Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    Üdv.

    Ma olvasgattam malac témában kicsit és nagyon elkapott a kell érzés. Rólam azt kell tudni, hogy főként kutya, de legtöbbször macska volt (van jelenleg is egy 9-10 éves, nagyon szelíd) a házban. Szőnyegünk nincs, így nem baj ha mászkálás közben kakil-pisil egy keveset. A terv az, hogy egyedül tartanék egy lány malackát, csak azt nem tudom hogy hogy jönne ki a macsekkal... Barátnőm már beleegyezett, már csak pénzt kell félretenni a ketrectre, tálra, itatóra és persze magára az állatra. Úgy saccolom, hogy 25k elég a kezdetekhez. Pár tanács?

    (Olvastam az ügyben, de bármit szívesen fogadok és biztos tudtok olyat mondani, amit nem tudok.)

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • saelin

    veterán

    válasz kisninja #3155 üzenetére

    Hát nem tudom. Angi (a macsek) már hörcsöggel találkozott, túlzottan nem érdekelte. Figyelte, meg pofozgatta, de semmi durvulás nem volt. Egy malac azért nagyobb testű. Nem hiszem hogy baj lesz.

    Ahhoz viszont ragaszkodom, hogy csak 1 malac kell. A macsek mellé menne mint barát és nekünk is jót tenne, mert tudnánk gondozni, szeretgetni.
    Feldobok pár kérdést, jó?
    1. Mennyire szobatiszta? Főként a pisire gondolok, hogy lehet e ágyra letenni, ölbevenni.
    2. A fürdetése mennyire fontos? Több helyen írták, hogy félévente kell fürdetni, de volt olyan, ahol 2 havontát írták.
    3. Ha szállítani akarom, akkor mit tanácsolsz mibe tegyem, mire figyeljek stb. Nem nagy útra, csak át a szomszédba.
    4. Ha nem vagyunk otthon eltudja foglalni magát vagy esetleg addig szunyókál?
    5. Kereskedésben vagy tenyésztőnél vegyem? Milyen jelekre figyeljek, hogy ne egy beteg állatot vigyek haza?
    6. Olvastam hogy érzékeny a huzatra, a hőmérsékletre. Ez mennyire körülményes? Pl bírja e a ventilátort, a napsütést, a szellőt.
    7. Speciális eszközökből mennyire vásároljak be? Pl körömvágó, kefe/fésű (van a macseké), baba sampon vs malac sampon, itatóból milyet.
    8. Mivel etessem? Mennyire legyen változatos az étrendje? Kell e neki valami vízben oldódó vitamin?
    9. Egy malacnak mekkora ketrec ajánlott? Főként szabadon szaladgálna, csak este vagy ha elfáradt kerülne ketrecbe, esetleg megoldom, hogy napközbeni szabadon tudjon ki és be járni.
    10. (Csak hogy kerek legyen.) Mennyi ft-ból jön ki a napi kaja adagja?

    Így késő este csak ennyi jut az eszembe. :R

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • saelin

    veterán

    Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor emelem picit a pénz keretet és többet szánok a ketrecre. Nem akarom, hogy egy mini börtönben éljen.
    Tudnátok ajánlani olyan helyet, ahol jó árban tudok ketrecet venni? Netes vásárlás előny, úgy nem kell cipelnem az árut. Amit még szívesen vennék, az az, hogy mondanátok egy biztos malactáp markát, nehogy valami hulladék kaját vegyek neki. Esetleg az elkerülendő markákat is írhatjátok.

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • saelin

    veterán

    A mai nap ellátogattunk egy debreceni kisállatkereskedébe, mert érdekelt tényleg olyan rosszul vannak e tartva az állatok, ahogy több helyen is olvastam, de még 10 perc sem telt el és láttam prütykölni két pici malacot. Megkérdeztem az ott dolgozó nőt, hogy ez nem baj e, de csak azt mondta nem. Úgysem ivarérett egyik sem...
    Mostmár biztos hogy tenyésztőtől fogok venni és párban, nem egyedül. Azért az ember azt gondolná, hogy ha már állatokkal foglalkozik valaki a munkája során, akkor figyel azok egészségére, állapotára és rendes tartására... Itt 10 kismalac volt egy zárt terráriumban, ami ami még nem is gáz, de hogy 1 nyúl és 6 felnőtt malac egy ugyan olyanban mellette... az itatóhoz jóformán egymás hátán mászva jutottak oda. Nem tűnt valami profinak.

    Más:
    Írva lett, hogy csak golyós itatót vegyek, de másmilyet nem is láttam. Mind műanyag volt. Az nem baj? 2 malacnak mekkora itató kell?
    Ezt elfelejtettem ott megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák