Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Monya78 #10 üzenetére

    Üdv Mindenkinek!

    1. Ha átirányítod a hívást, akkor a szolgáltatód értesül először arról, mert ő végzi az átirányítást akkor a lekérdezőnek elmodják(hatják), hogy a hívást átirányították érdekli-e a másik készülék poziciója.

    2. A telefon imei számának a világon semmi köze a helymeghatározáshoz.
    A szolgáltatóhoz az ilyen jellegű kérés hívószám alapján érkezik (ilyen hívószámú előfizető merre jár). A szolgáltató tudja azt, hogy a hívószámhoz milyen imsi szám (és ez a lényeg) tartozik. A telefon ugye a bázisállomással(cella) kommunikál ekkor közli az imsi-t és az imei-t is.
    imei: készülék száma
    imsi: sim kártya száma
    Pl: számhordozásnál az új szolgáltató imsi alapján köt veled szerződést, mert ugye a hívószámod nem változik. Ugyanez a helyzet hibás kártya kicserélésekor is, a szolgáltató hozzárendeli az új imsi-t a hívószámhoz a régit pedig törli.
    A meghatározáshoz a már elmondott jelerősséget és a háromszögelést alkalmazzák. Olvastam, hogy a pannon már üzleti előfizetőknek kínálja flottafigyelés címszóval, illetve állítólag!!! jó pénzért esetileg egyéni előfizetőknek is megteszi.

    3. a lopott telefonok (fekete lista) imei számát azért írják át, hogy a szolgáltató ne tilthassa le őket ellopásuk után.
    Általában rossz(nem használt) telefonok imei-jét irják a lopott telefonba.
    Sajna nem minden szolgáltató tiltja le a fekete listás imei-ket a saját hálózatában.
    Erős a piaci harc.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz col #16 üzenetére

    Üdv Col!

    Lehet hogy a pannont illetően tévedtem.
    Megnéztem az általad csatolt linket és a t-mobilnál fut a dolog.
    Asszem az egyéni lekérdezést csilálja a pannon(????).

    Viszont utánagondoltam az átirányításnak:
    Ha valakinek a főnöke kíváncsi a melós pozíciójára akkor ha nincs letiltva akkor másik szolgáltatóra átirányítva a hívást, már nem biztos hogy megkapja a pozícióadatokat.
    Persze ez gondolom attól is függ, ki kérdezi (NBH, NBSZ, IH) stb.


    Bye

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Club #22 üzenetére

    Lehet, hogy nem a sim védett, hanem a készülék nem fogad el másik kártyát.
    Egy kártyához van hozzárendelve és csak azzal hajlandó működni.

    Melyik szolgáltatóé a sim kártya, mert van egy ''gonosz'' ötletem.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Club #24 üzenetére

    Sajna van...
    Anno 3.000 Ft-omba került, hogy a westel a Prielle K. u.i szervizben kiszedje az Ericsson GA318 ból ezt a kódot, mert olyan rafináltat adtam meg, hogy magam is elfelejtettem.

    Tanulmányozd a telefonod menüjének biztonság alpontját, ott megtalálod.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Monya78 #26 üzenetére

    Az gáz.

    Ha pannonos lenne, akkor a pannonline-be belépve egész szép mozgástere lett volna. (feltéve, hogy a Főnökök nem gondoltak erre is)

    Na mingegy

    Bye

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Aktív témák