Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz kavarc #30793 üzenetére

    Szia,

    Mivel a Vidanetet megvette a T ezért nem pontosan értem, hogyan lehet ugyanazon a koaxon két féle szolgáltató. Lehet hogy két független párhuzamos hálózat van? Ezt nehéz lenne elhinni, de az sem kizárt hogy versenyjogi szabályozás miatt "papíron" két szolgáltató érhető el.

    Azt viszont nehéz lenne elhinni, hogy ugyanazon a kaoxon van ED2 Vidanet és ED3 T-home.. Én azt mondom hogy ha kell a 120-as net és meg tudod rendelni, akkor rendeld meg a T-nél ne a Vidánál (ha egyáltalán van különbség), mert lehet, hogy emiatt van ez a kavarás és már rég ED3-mas a hálózat. Ha vannak haverjaida környéken akkor elmehetsz hozzájuk és megnézheted a modemjüket, abból egyértelműen kiderül hogy van-e ED3 szolgáltatás vagy sem.

    Esetleg még az fordulhat elő, hogy már nagyon végstádiumban van a CMTS fejlesztés és ezért mondják, hogy most csak ED2 van de majd fel tudnak rakni 120-ra, de ezt mindenképpen tisztázni kell, hogy pontosan mikor következik be, mivel ED2 hálózaton sem 120 sem 50mega nem nagyon szolgáltatható. Egy-két szemtelen szolgáltatón kívül senki nem mert 50-es csomagot ED2-n eladni, mivel ez a maximális kapacitás egy csatornán amin biztosan több előfizető osztozik.

    wmati:

    Ha már révben a fejlesztés lehet mégis olyat fog kapni, mert sokkal drágább kétszer kimenni az EFI-hez.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • batka86

    csendes tag

    válasz kavarc #30793 üzenetére

    Szerintem először a Vidanetnél érdeklődj, fognak infót adni!

    @dchard:

    Győr egész területén elérhető az ED3-as hálózat, a két cég közti kommunikáció viszont hagy kívánni valót maga után. Max a rekonstrukciós munkálatok végett lehet keveredés, lehetséges, hogy az ő városrészén ez még nem ment végbe. Az újonnan átvett területeken (kivéve Fertőd és térsége) üzemben mindkét rendszer, de többet nem tudok mondani.

    A T megvette dolog pedig megint kavarodás, értelmes infó még cégen belül sincs. Elviegben ez csak Budapest egyes területeit érinti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák