Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wmati

    addikt

    válasz dchard #29808 üzenetére

    Még azt hozzá tettem volna hogy ED3 szinte minden hol jól megy, lásd UPC gigabit teszt

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz dchard #29808 üzenetére

    Egy egyszerű kérdés akkor az, hogy miért van az hogy az egyik cégnek nem éri meg optikát fejleszteni, mert drága, úgy, hogy van már meglévő infrastruktúrája pl van saját oszlopa. Míg a másik cég 1-2 hónap leforgása alatt szinte teljes kerületeket lefed, fizet az elektromos szolgáltatónak (mert gondolom nem ingyen van az oszlop) és még olcsóbban is adja a szolgáltatást.

    Bár félig-meddig tudom is megoldást, hiszen bizonyos szempontból pazarlásnak tűnik egy meglévő rendszert lebontani és helyette mást kiépíteni, illetve nehéz lenyeletni az emberekkel hogy más típusú szolgáltatást fog kapni(megszűnik esetleg az analóg telefont+tv), illetve a nyújtott szolgáltatás minősége sem mindegy pl Discovery helyett saját gyártású akármi.

    Mindezek ellenéri és furcsa nekem, hogy egyik cégnek megéri teljesen új hálózat kiépítése konkurens területre, míg a másiknak a saját területét sem éri meg fejleszteni. Vagy az előbbi dolgozik komoly veszteséggel, vagy a másik nem hajlandó a zsebébe nyúlni mélyebben, csak annyira fejleszt, hogy éppen ne gyújtsák a fejére székházat.

    Ha meg sok hülyeséget írtam akkor hamut szórok a fejemre, tévedni emberi dolog. :))

    pakriksz: Én is hasonlóan járta az egy csatornás 15 megával 0-24-ben csutkára ment, most a 30 megás ed3 csúcsidőszakban van hogy a 10 megát súrolja, de mondjuk egyrészt valamilyen szinten számítottam erre a váltásnál már, másrészt amíg a böngészés normálisan működik kibírom azt a pár órát, bár ez nem helyes hozzá állás és verhetném az asztalt, de úgyse miattam fogja a Telekom lekapcsolni mondjuk az analóg szolgáltatást hogy legyen több csatorna ed3-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák