Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szeva000

    addikt

    válasz atom18 #3664 üzenetére

    Az az igazság,hogy körül kell nézned a rendszeredben,hogy minden kapcsolóüzemű táppal ellátott e.(pl nekem az 5.1-em sem az).Először is el kell döntened mennyit szánsz rá,akkor pont az ilyen setek miatt a trafós dolgot nem kötöd be egy kvázi szinuszos ups-be.Viszont azt sokkal olcsóbban megkapod.
    A másik kérdés,hogy mekkora időtartamra akarod,hogy tartsa meg a géped.Ha elég néhány perc,akkor nem kell olyan nagy teljesítmény.
    Az én konfigomon egy 2200VA-es smart van,amnél terhelve kb25%-ot mér a powerchute,amin még itt egy pana tv is.Ezt ha kiszámolod,a gép kb 300W körül mozog.( a múltkor néztem egy 700-as smarttal,azon is olyan 75% körül volt a ups terheltsége.)
    Fingom nincs,hogy a VGA-d mire képes,mennyit eszik...de ha nem nagy áthidalási időre van szükséged,akkor sztem bőven megteszi egy 1000VA-es ups.(azért arra számolj,hogy egy smartban 2-3-szor akkora akkuk vannak,mint egy olcsó kategóriájú szünetmentesben-lehet ezt érné meg használtan..de ezt már te tudod.Nomeg látom van egy 26"-os samud,ezért is nem ártana az 1000-es.A másik érv a táp miatt van,mivel ez a TX750 utánkeringet és nem kellene leállnia azonnal még kikapcsolás után sem....)
    Csak hát az a bökkenő,hogy egy használt smart még drágább jóval,mint egy kváziszinuszos új FSP :)...node azért van is különbség.

Új hozzászólás Aktív témák