Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowX

    őstag

    válasz Orionk #79113 üzenetére

    Igaz. Az etelka sori leendő uszodánál és a szilléri-debreceni utcakereszteződésben lesznek új körforgalmak. Szerintem a szilléri-debreceni félére nagyon nagy szükség van. Remélem jól valósítják meg. Az egyik legveszélyesebb gyalogos-biciklis-autós kereszteződés a városban. Számtalan gyalogost ütöttek már el, mivel ha a nagykörút felől jössz, akkor ott van egy egyenesen és balra kanyarodó sáv is, és rendszerint ha a balra kanyarodóban lassítanak, mert meg akarják adni az elsőbbséget, a belsőben közlekedők azt hiszik, hogy csak azért lassítanak, mert kanyarodáshoz készülnek. Ilyenkor jellemzően ők a max. megengedett 50-el mennek tovább és puff, már ütik is el a gyalogost. Sokszor láttam saját szememmel ilyen esetet, gyakran babakocsis szülőkkel is :(.

    Ráadásul ott ugye 4 zebra is van, plusz a környező utcák 30-as övezetűek. Gyakran azt sem tudják a forgalomban résztvevők, hogy kinek mire kellene figyelnie. Szóval én indokoltnak tartom, de ez függ a megvalósítástól (+ kíváncsi vagyok lesz -e annyi hely, hogy a troli elférjen).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák