Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiszy

    csendes tag

    válasz Rolly #6684 üzenetére

    Akkor nálad az a pár százalék 8% körül van...
    Persze nem tudom, hogy vannak-e gyerekeid, mert ha vannak, akkor még ennyi sincs...

    A 16 óra napi munka az túl sok, kivéve, ha ez a hobbid is, de akkor meg mi a gond? :D
    Én is programfejlesztő vagyok, kb. napi 14 órát vagyok a gép előtt, de azért 10 óránál többet nem mondanék, ha azt kérdeznék, hogy valójában ebből mennyi az, amennyit ténylegesen a projectemen dolgozok.

    Ezen túl van egy kft-m, amire most éppen hónapok óta nincs sok időm, de azért elvegetál, bár jelenleg csak egy-két korábbi szoftveremet forgalmazza Angliában.
    (Persze ehhez az is kell, hogy mivel heti 40 órás főállásom van, így csak kb. havi 10 000 Ft -ba kerül a fenntartása.)
    ... és azért az sem mindegy, hogy tavaly óta a kft-ben 16% helyett csak 10% nyereségadót kell fizessek.

    Tudom, hogy ugyanennyi értéket teremtve nyugaton nem itt tartanék, sajnálhatnám is magam miatta nagyon, de nincs már Vasfüggöny, az én döntésem, hogy nem mentem ki külföldre, és ettől kezdve miről beszélünk?
    Ezek szerint összességében valamiért mégis jobban megéri itt maradnom.
    Fizetem a svájcifrankos hitelemet, a 27%-os ÁFA-t, a 400+ Ft-os benzint és a baleseti adót, az egyre emelkedő rezsiköltségeket, dolgozom és reménykedek.

Új hozzászólás Aktív témák