Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Polemius #1786 üzenetére

    Áááá az nem olyan :P :)
    Tegnap egyébként feltettem a Corel X3-at, de nem tudta azt úgy, ahogy én elképzeltem. Ez a rossz, hogy megszoktam a jót Flashben, ahol sokkal könnyebb manipulálni shapeket, mert még pontot se kell kiválasztanom, hanem elég oldalról "lökdösnöm", hogy torzuljon az alakja. Ez azért fontos, mert a rajztehetségem konvergál a 0-hoz, de így én is tudok szépet alkotni :D

    De most várólistára teszem az egészet, mert eszembe jutott egy faluszimulátor játék, ahol az a lényeg, hogy minél önellátóbb legyen és minél kevesebb legyen a bűnözés és magasabb a jólét, szóval először azt csinálom meg :D (mondjuk jön a következő dilemma: MIBEN? Delphit tudom a legjobban, és pici, a legoptimalizáltabb ERRE a célra. C#-ot kb. tudom, meg tudnám benne csinálni, de .NET 4.xxx verzió kéne hozzá, és 10x annyi idő volna az elindulása, mint pölö delphiben. Előny: picit szebb alakzatokkal tudok benne játszani. JAVA: ezt még erősen tanulni kell, de végül is már meg tudnám benne csinálni sok googles segítséggel DE: tegnapi teszt: kis formból másik kis form: JVM kapásból ~70x több memóriát foglal le, mint ugyanez delphiben, ráadásul a procit is folyamatosan fogja 1-2%-on úgy, hogy semmit se csinálok. Kezdek rájönni, hogy nincs olyan, hogy a legjobb programozási nyelv vagy felület. Olyan van, hogy az adott feladatra a legoptimálisabb, és erre jelenleg IMHO a Delphi az.

    Nah, elég a kisregényből, mi? :))

    És ha már totál szétoffoltam a topicot, akár mondhatnátok a paprikás krumplin kívül még kajákat, amiket OLCSÓN ki lehet hozni, de nem 'sajtostészta' szint :DD

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák