Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    tegnap elött megoldottam a wlan problémát az ominózus ügyfél/cégnél
    kiértem, beböktem a notit és élből elindult a net wlan-on
    próbálom a főnök gépét, azon tényleg nem megy
    eszközök újraindít, gépekből a wlan profilokat töröltük, és egyből elindult a net.
    hurrá időben hazaérek - 2 perc, a net és a belső háló ip cím ütközéssel leállt az egyik repeater-en, majd összeomlott a wlan megint. Itt már ronda dolgokat mondtam elkezdtem átnézni a gépeket, minden autómatikus ip cím kérésére volt állítva, hát megadtam nekik fix ip-t. nem jött össze, akkor ip cím ütközés üzenetet küldött, majd megállt a net - ami érdekes volt, hogy a router lan részén továbbra is ment a kommunikációs és az összes repeater továbbra is maximális jelerősséggel működött.
    közben a kolléga, akivel mentem eliszogatott a tulajjal, majd megkezdődőtt a barátok közt és elkezdtek tv-zni :((( idegileg már kész voltam teljesen, beállítottam egy Linksys routert, a D-Link-et szó szerint kitéptem a konnektórból, majd kértem a repeater-ek papírjait (nem emlékezhetek az összes beállításra én sem), meg szóltam nekik, hogy ugyanmár! szedjék le a kütyüket a falról, mert kicsit nehézkes egyik kézben a notit fogni, állni a lépcső szélén. közben meg átállítani az eszközöket.
    - hát a papírok nincsenek meg, azokat már mikor kidobtuk
    :W
    - ne mond már, nincs egy hónapja, hogy az utolsót hoztam, azt mondtad, hogy elrakod!
    - hát azt nem tudom hol van
    aztán veszekedtek egy sort a fiával, hogy azok bizony megvannak valahol, majd kinyitotta az egyik szekrényt belenézett, becsukta, hogy azok bizony nincsenek itt
    - nézz bele megint abba a szekrénybe!
    - miért?
    - nézz bele!
    kinyitota, de nem tűnt fel neki, hogy a szemével egyvonalba ott figyel a doboz
    - a narancssárga dobozt kérem!

    végre elindult minden, este 9, indulni kéne, mert az otthoniak már elég ingerülté váltak (én telefont kaptam, hogy jó volna, ha hazaérnék már!, kolléga pedig sms-t, hogy ha fél 10kor nincs otthon, akkor ne is menjen!) - tulaj eltűnt, közben a másik épületben is bekonnektáltak a gépek és hurrá minden stabilan működött újra, negyed 10, indulás...rekord idő alatt értünk haza: 17 perc - ~30km

    Most várok két hetet, ha addig nem lesz semmi gond, akkor bevasalom rajt az új eszköz árát és túlórástól éjszakai pótlékostól mindent :DDD

    Aztán, hogy nehogy időben vége legyen a napnak, még volt egy megbeszélt nyomtató javításom, amit igaz jeleztek napközben, hogy se kép se hang, de természetesen akkor szóltak, hogy másnap reggel kell!, hogy működjön, amikor már sem alkatrészt nem tudtam magamhoz venni, sem szerszámot. Odaértem háromnegyed 10-re a kilenc helyett, rávágtam egy nagyot a nyomira (korábban ez bejött már ennél a göncnél), semmi. Előkotortam a kábeleit széthúztam mindent, újra össze, egy pillanatra felvillantak a lámpák. kicsit meggörbítettem az érintkező tüskéit, és láss csodát, elindult. igaz, amint hozzáértem, megint megállt. letettem a földre a kábelt, adaptert, addig játszottam vele, míg be nem tudom kapcsolni a nyomit, oszt otthagytam - stabilan neki volt feszítve minden a falnak, amíg nem rángatják a kábeleket, addig menni fog, utánna meg majd viszek másik kábelt meg adaptert, oszt kicserélem.

    Ez a hét is érdekes volt eddig hazaérkezésileg:
    hétfő - este háromnegyed 10 után
    kedd - este fél 12
    szerda - fél 10 (igaz nem dolgoztam addig, inkább csak lógattam a lábam 5 után, meg hazafele elmentünk pizzáért)
    csütörtök - ma elviekben legkésöbb este 7-re hazaérek
    péntek - délutántól nekem már hét vége lesz és nem áll szándékomban senkinek semmit sem csinálni - legkorábban kedden...
    ehhez ugye még mind hozzátartozik, hogy minden reggel legkésöbb 7kor már nem vagyok otthon (kivétel a mai nap, mert 7:30 után másztam ki az ágyból és 8 óra elött 1 perccel már bent is voltam a cégben - igaz a borotválkozás kimaradt :DDD és kétszer kellett felöltöznöm, mert először rossz gatyát vettem fel :W )

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák