Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz azbest #25752 üzenetére

    Na én vettem egy ilyen hamis, fake Geforce GTX 650 Ti kártyát, az alábbiakat állapítottam meg:

    Paraméterek a hirdetésben és a GPU-Z által kiolvasott adatok szerint:
    GK106 GPU
    128 unified shader (650 core/1625 shader Mhz)
    384 bit memóriabusz
    2GB GDDR3 1400 MHz RAM

    Szögezzük le, hogy a GTX 650 Ti GPU 768 CUDA magot tartalmaz és 128 bites memóriavezérlővel rendelkezik GDDR5 memóriával szerelve, GPU órajele 925 MHz (nincs shader domain). Akárhogy nézzük, a fenti paraméterek semmiben nem egyeznek a kurtított GK106 adataival, tehát biztosan nem az. De akkor mi ez?

    A 128 shader, 384 bites GDDR3 ram eddig egy termékre volt igaz, az a 8800GTX (és Ultra). Viszont a hűtőt elnézve (ami egy alumínium tömb két ventilátorral, a borda nagyon hajaz az AC Accelero L2-re, csak szélesebb a 2 venti miatt) nem hiszem, hogy egy G80-as van alatta, nem hiszem, hogy le tudná hűteni úgy, hogy 40-50 fok közötti hőmérsékletet mutatnak a programok. A kártya 1 db kiegészítő tápcsatlakozóval rendelkezik.

    Nyilvánvalóan módosított BIOS-a van a kártyának, ezért az info programok (GPU-Z, Nvidia Inspector) GK106 GPU-t írnak és a fenti adatokat. Véleményem szerint ez egy G94-es GPU-val szerelt kártya (a BIOS kódja 62.94 számokkal kezdődik, de még nem szereltem szét), tehát alapvetően egy Geforce 9600GT csökkentett memória órajellel. A legújabb Nvidia driverrel megy, korai 300-as meghajtó nem ismerte fel.

    Megnéztem 3DMark06-tal a teljesítményét egy Athlon II X4 @3500MHz proci mellet, és így dob 10700 pontot. Ez valahol a 9600GT környékén (alatt) van, a különbség a memória órajel miatt lehet.

    A memória méretével kapcsolatban akkor tudok mondani valamit, ha leveszem a hűtőt és megnézem az IC-k feliratát, abból tudni lehet a kapacitásukat. Valószínűsíthetően 256 bites a memória vezérlő, a 9600GT általában 512MB rammal jött, de voltak 1GB-osak is. Kérdés, hogy a 2GB ram tényleg megvan, vagy az is fake adat, és csak a negyede vagy fele van rajta. Én az előzőre tippelnék, hogy minél olcsóbb legyen a kártya gyártása, és amúgy is nagy hazugság az egész.

    Ha tudnék beletenni egy normális 9600GT BIOS-t, akkor lenne egy amúgy még használható kártyám, mert a hűtő nem mondható hangosnak, zárt gépből szerintem minimálisan lehetne kihallani.

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák